Ebeveynleri Paralarından Nasıl Ayırırsınız?

Dahi kafalar

New member
Büyük kızım çevrimiçi dünya kurma oyunu Roblox’u oynamaya başlar başlamaz, oyunun para birimi olan ve gerçek dünya dolarlarına mal olan Robux için dilenmeye başladı. Çocukların “ultra nadir” veya “efsanevi” statüdeki sanal evcil hayvanlar gibi eklentilere kazara nasıl çok para harcadıklarına dair çok sayıda hikaye okuduktan sonra, bu plana katılmayı reddettim. Hayır, tatlım, zor kazanılmış Amerikan dolarımı, muhtemelen beni evlat edin evreninizdeki bir fast-food restoranında çalışacak bir Kraliçe Arı için harcamayacağım.

Bu hafta Amanda Hess’in keyifli makalesini okuduğumda, devam eden katı duruşum hatırlatıldı, “Bir Bebek NFT’ye İhtiyaç Duyar mı?” (Spoiler: Muhtemelen hayır!) Hess’in makalesinden, “Çocuklar için dünyanın en büyük sosyal ağı ve NFT platformu” olarak kendini gösteren 3 yaşındaki çocuklara yönelik bir uygulama olan Zigazoo’yu öğrendim. bir NFT, bitcoin veya blok zinciri, işte size bir açıklayıcı. 9 yaşındaki çocuğuma NFT’leri açıklamaya çalıştığımda, “Bu kulağa Pokémon kartlarına benziyor” dediğini söyleyebilirim, ki bu tamamen yanlış değil mi?

Zigazoo’nun ayrıca Zigabucks adında bir uygulama içi para birimi vardır. Hess’e göre, bunun gibi uygulamalar, ebeveynlere, okuma yazma bilmeyen çocuklarının yaratıcılıklarını ifade edecekleri ve finansal okuryazarlığı öğrenecekleri bir yere ihtiyaçları olduğu fikrini satarken, kendilerini büyük teknoloji için çalışmaya hazırlıyor. Ya da başka birşey.

Bence bu, teknoloji şirketlerinin ebeveynleri cüzdanlarından ayırmaya çalıştıkları en son yol. Muhtemelen bu parçadan daha önce alıntı yaptım, çünkü onu çok seviyorum, ancak 2013’te Virginia Heffernan, 7 yaşındaki oğlunun Apple’ın iTunes mağazası tarafından etkinleştirilen DragonVale oyunundaki uygulama içi satın alımları artırdığını yazdı. “Cehennem nehir teknesi kumarhanesi ve meth laboratuvarı.”

Muhtemelen, Robux veya Zigabucks’a para harcamak, çocuklarım için aldığım LOL Sürpriz bebeklerine harcamaktan daha anlamsız değil — devam ediyorum evimin etrafına saçılmış oyuncak bebeklerin minik ayakkabılarına ve çıkarılabilir kıyafetlerine basmak için. Ama en azından LOL bebekleri, bu küpelerin güneş gözlükleriyle uyumlu olup olmadığı dışında, özellikle kızlarıma herhangi bir şey öğretiyormuş gibi yapmıyor.

Bu hafta The Times’tan bir diğer haber: Sharon LaFraniere, Moderna’nın 6 yaşından küçük çocuklar için Kovid aşısı için acil kullanım izni istediğini bildiriyor. David Leonhardt, onaylanan en küçük çocuklar için aşı bulma sürecinin neden bu kadar kafa karıştırıcı ve sinir bozucu olduğunu açıklıyor. Geçen hafta Matt Richtel, Amerikalı gençler arasındaki akıl sağlığı krizini derinlemesine ele aldı. Emily Gould, pandeminin kaosundan korkan ve daha fazla çocuk sahibi olma konusundaki fikirlerini değiştiren ebeveynlerle konuşuyor.

Son olarak, Times’ın eski bir seyahat köşe yazarı olan Opinion’da, Matt Gross, ebeveynliğe daha fazla müdahalesiz bir yaklaşımı savunuyor. İki kızı hakkında şunları yazıyor:

Bu, kabul etmek takip etmekten daha kolay olsa da desteklediğim felsefi bir yaklaşım. Bu amaçla, büyük kızıma Robux’u için tıslamamama ve onları satın almanın biraz kötü bir anlaşma olduğunu düşünmeme rağmen, harçlığını onlar için tıslamak için kullanmak isterse yapabileceğini söyledim. Şimdiye kadar kişiselleştirilmiş bir su şişesine harcamayı tercih etti, ancak bir gün NFT su şişesinin cazibesine karşı koyamazsa, onu durdurmayacağım.

Küçük Zaferler

Ebeveynlik bir eziyet olabilir. Minik zaferleri kutlayalım.

Tiny Victory’nizi yayınlamak için bir şans istiyorsanız, bizi Instagram
@NYTparenting adresinde bulun ve #tinyvictories hashtag’ini kullanın; bize e-posta ; veya Küçük Zaferinizi bu sayfanın altına girin. Tam adınızı ve konumunuzu ekleyin. Küçük Zaferler, netlik ve stil için düzenlenebilir. Adınız, konumunuz ve yorumlarınız yayınlanabilir, ancak iletişim bilgileriniz yayınlanmaz. Bize göndererek, bize gönderdiğiniz tüm içerik ve diğer bilgilerle ilgili Okuyucu Gönderim Koşullarını okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi kabul etmektesiniz.