Genç Çalışanlarınızın Gerçekten Ne Düşündüğü

Dahi kafalar

New member
Siyasi görüşleri var ama ofiste siyaset konuşmakla ilgilenmiyorlar. Bazıları evden çalışmayı sever, diğerleri ofisi tercih eder, ancak çoğu iş arkadaşlarıyla ofisteyken daha iyi iletişim kurduklarında hemfikirdir. Yapıcı eleştirilerde bulunan patronlar istiyorlar, ancak bazıları patronlarının onlardan korktuğunu düşünüyor. Otomobil satışında çalışan 30 yaşındaki bir kişi, “Duygularını incitmek istemiyorlar” dedi. 33 yaşındaki bir ofis yöneticisi ekledi, “Bana şu ya da bu yönde gitmemi istediğini söyleyerek duygularımı incitmeyeceksin.”

Hepsinden önemlisi, güçleri var, belki de kendi yaşlarındaki tüm önceki nesillerden daha fazla – ve bunu biliyorlar.

En son Times Opinion odak grubunda, yaşları 26 ile 33 arasında değişen 12 bin yıllık Amerikalı, pandeminin nasıl alt üst olduğunu ve genç kariyerlerini nasıl şekillendirdiğini tartıştı, hepsi kötü değil. Bazıları, kendilerini evden çalışırken bulduklarında hayatta en çok neye değer verdiklerini çabucak anladıklarını söyledi. Bazı durumlarda, kendi ailelerine veya sağlıklarına bakmak ya da mesleki tatmin bulmak yerine, destekleyici olmayan yöneticilerle uzun saatler çalıştılar ya da ofise erken dönme beklentisiyle karşı karşıya kaldılar. Daha önceki nesiller, aidatlarını ödemeye ve işyerinde zorlu muameleye katlanmaya odaklandıysa, 12 odak grup katılımcısından bazıları, 29 yaşındaki bir denetçinin daha iyi ödeme ve daha fazlasının “açık piyasası” olarak adlandırdığı yerde şanslarını denemekten zevk aldılar. – yerine getirme işleri.

“Sanırım pandemiden önce işverenler, çalışanların harcanabilir olduğunu düşündüklerini ve kendi çıkarları için çalıştıklarını düşünüyorum. 26 yaşındaki bir kredi analisti, Büyük İstifa ile birlikte, durumu biraz değiştirdiğini hissediyorum” dedi. “Çalışanların çok fazla gücü var. Bu yüzden işverenlerin çalışanlarına deva yaptıklarını ve onlara değer verdiklerini gösterebilmeleri gerektiğini düşünüyorum.”

Bu, America in Focus serimizdeki dokuzuncu gruptur ve sesleri genellikle duyulmayan Amerikalıların kesitlerini duymaya ve anlamaya çalışır. fikir gazeteciliği. Tartışmayı siyasi adaylar, partiler ve özel çıkar grupları için benzer çalışmalar yapan Margie Omero ile yürüttük. (Times Opinion çalışma için ona ödeme yaptı.) Bu döküm, uzunluk ve netlik için düzenlenmiştir; oturumun bir ses kaydı ve görüntü klipleri de dahildir. Katılımcılar biyografik bilgilerini verdiler.

Margie Omero : Şu anda ülkeyle ilgili endişelerinizi tanımlamak için hangi kelimeyi veya kısa ifadeyi kullanırdınız?

Ryan (29, beyaz, denetçi, New Jersey): Bölüm.

Brittney (33, Siyah, müşteri hizmetleri temsilcisi, Tennessee): Her şey karmakarışık.

Cameron (32, beyaz, müşteri başarı yöneticisi, California): Umutsuz.

Adam (29, beyaz, bağımsız sigorta acentesi, Indiana): Çok fazla belirsizlik.

Bettina (33, Latino, mülk yönetimi, Arizona): Gelecek nesil için endişeli.

Margie Omero : Şimdi boşluğu doldurun: Kişisel olarak işlerin nasıl gittiği konusunda boşluk hissediyorum.

Patrick (32, beyaz, iş geliştirme analisti, Virginia): Endişeli.

Bettina : Hala şanslı.

Niccolina (30, beyaz, avukat yardımcısı, Ohio): Biraz şanslı.

Alexa (26, beyaz, kredi analisti, Teksas): Ortada — iyi ya da kötü değil.

Brittney : Gergin.

Margie Omero : İnsanlar – herkes değil – ülke hakkında genel olarak hissettiklerinden daha olumlu hissediyorlar. Bana biraz bundan bahset, kimse.

Alexa : Kendimi şanslı hissediyorum çünkü birçok insanın benden daha kötü durumda olduğunu biliyorum. Hayatımda olup bitenlere kapılma eğilimindeyim. Covid sırasında bir işte çalışabildim ve nispeten sağlıklı oldum.

Brittney : Bu yüzden gergin hissediyorum çünkü tanıdığım birçok insana kıyasla pandemiyi oldukça kolay atlattım. Ama benim durumum her zaman bocalıyor. Kötü bir fatura, bir sağlık sorunu ve her şey birden gitmiş olabilir.

Tina (33, beyaz, ofis müdürü, Georgia): Ailem ve ben pandemiyi bazı insanlardan daha iyi atlattık. Ama şimdi ekonominin gidişatı, her şeyin hızla artması ve öğrenci kredilerinin potansiyel olarak geri gelmesiyle gerginim.

Margie Omero : Biraz vites değiştirelim. Şu boşluk doldurma alıştırmasına ne dersiniz: Bugünlerde işim konusunda kendimi boşlukta hissediyorum.

Bettina : Yandı.

Cameron : Sıkılmış.

Niccolina : Fazla çalıştı.

Patrick : Biraz iyimser.

Dontavious (30, Siyah, otomobil satış lideri, Georgia): Güvenli.

Alexa : Gergin.

Adam : Güçlendirildi.

Brittney : Sinirli.

Emily (beyaz, 33, iş analisti, Wisconsin): Mutlu.

Ryan : Rahat.

Vikas (28, Asyalı, bilgisayar teknisyeni, New Jersey): Endişeli.

Margie Omero : Pozitif ve negatif karışımı. Adam, “güçlendirilmiş”i seçtin. Bana bundan bahset.

Adam : Pandemiden bu yana insanlarla iletişim kurmanın yeni yollarını getirdik. İçinde bulunduğum iş, gerçekten ilişki odaklıyım. Bu yüzden bize insanlarla çalışmak ve insanlara yardım etmek için birçok yeni yol verdi. Pandemi iyi bir şey değildi, ancak kesinlikle insanlarla çalışmanın yeni yollarını beraberinde getirdi.

Ryan : “Rahat” dedim. Tamamen uzaktan başladım, ancak ofise döndüğümüzden beri birlikte çalıştığım ve liderlik ettiğim insanlarla çok daha rahat oldum. Ayrıca, pandemi öncesi, yaptığımız şey olan beş yerine haftada üç gün ofiste olmaktan da rahatım.

Margie Omero : Yıpranmış ve hayal kırıklığına uğramış hissettiklerini söyleyenlere ne demeli? Bettina?

Bettina : Az çok tam zamanlı olarak ofise dönmeye yaklaşıyoruz. Ve bu geçişte, işe alımların dondurulması sürecinden geçtiğimiz için, denetlediğim bazı pozisyonlarda bazı eksikliklerimiz var. Bu nedenle, bu boşlukları doğrudan kapatmalı veya kapsama alanı bulmalıyım.

Cameron : Sözüm “sıkıldı”. Sadece evde oturmaktan sıkıldım. Zoomcall’lardan çok sıkıldım. Şu anki durumu çok aştım. Ben rahatım. Ben çok iyiyim ve işimde iyiyim. Ama dürüstçe burada oturup bunu yapmaktan bıktım.

Margie Omero : Kariyeriniz ve yaptığınız işlerle ilgili görüşleriniz bu süreçte değişti. pandemi?

Alexa : Evet. Ağustos ayında bir kariyer değişikliği ve yer değiştirme yaptım. Covid sırasında, eski işverenimin beni oldukça çabuk tükenmeye zorladığını fark ettim. İşimin hayatıma dönüştüğünü hissettim. Özellikle fiziksel ve zihinsel sağlığımı olumsuz etkiliyordu. Bir nevi geri adım atmak ve benim ve hayatım için önemli olan şeyleri yeniden öncelik sırasına koymak ve her gün işe gitmekten korkmadığım bir yere gitmek istedim – sadece hayatımı gerçekten yaşamak ve her gün uyanmamak istiyordum. sadece işe gitmek için.

Margie Omero : Bu değişikliği yaptığınızdan beri nasıl hissediyorsunuz?

Alexa : Yani “gergin” kelimesini kullandığımı biliyorum. Sadece gergin hissediyorum çünkü işler harika gidiyor. Şu anki işimde her şeyin gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşünüyorum. Kötü bir şeyin olduğu bir nokta olmalı, çünkü son pozisyonumda çok kötüydüm.

Margie Omero : İşlerine veya kariyerlerine bakış açılarında benzer bir değişiklik yaşayan diğer insanlar?

Dontavious : Evden çalışmak benim için çok yeniydi. alışmak zor olmadı. Tipik olarak, zaten her gün bütün gün bir bilgisayarda çalışmak zorundayım. Şu anda odamda masamda olmasaydım, ofisimde masamda olurdum. Bir iş bir iştir.

Niccolina : Görüşüm değişti ama bu herkesin söylediğinin tam tersi. 2020 yılında şirketimde bu işi kesinlikle evden çalışarak yapabiliriz dedim. Ofiste olmamız için bir sebep yok. Sonra 2021 Şubat’ında bu işe başvurdum ve bu işi kesinlikle evden yapmamın hiçbir yolu yok dedim. Aslında ofise girmek istedim çünkü bana normallik hissi verdi. Bana iş ve ev ayrımını verdi. Yani pandeminin ortasında her şey değişti, hatta bunu söyleyebilirim, çünkü hala devam ediyor.

Margie Omero : Ofise geri dönmek isteyen başka biri oldu mu?

Ryan : Sürekli olarak ofise gidiyorsanız, o insan dokunuşunun olduğu yere gidiyorsanız, çok daha iyi kuracağınız ve sürdüreceğiniz belirli bir kişisel bağlantı düzeyi var. bütün gün bilgisayar başında oturup günün geri kalanına devam etmekten daha önce yapman gerekeni yaptın. Bir toplantıdan hemen önce olmadıkça ve insanların odaya girmesini beklemedikçe, Zoom aramasında küçük konuşmalar için zaman yoktur. Benim için değer verdiğim bir şey. Gelir getirmiyor olabilir ama kesinlikle bir şekilde moral yükseltiyor.

Margie Omero : Cameron, bu sana tanıdık geliyor mu?

Cameron : Kesinlikle. Geçen yıl yer değiştirdiğimde, en azından bazen iş arkadaşlarımla tanışmak için şahsen gidebileceğim bir iş bulabilmeyi aktif olarak umuyordum. Ve uzak doğası nedeniyle önceki rolümde gerçekten mutsuzdum. Ve şu anda bulunduğum işte olmamın nedeni de bu, çünkü onlar ofiste çalışma fırsatı buldular.

Margie Omero : Bir el gösterisi yapmak istiyorum. Kaç kişi ofisteyken kendilerini daha üretken hissettiklerini düşünüyor?

[ Altı ellerini kaldırıyor. ]

Kaç kişi kendini evinde daha üretken hissediyor?

[ Beş katılımcı ellerini kaldırır. ]

Margie Omero : Ofisteyken iş arkadaşlarıyla daha iyi iletişim kurduklarını düşünen kaç kişi var?

[ Dokuz katılımcı ellerini kaldırır .]

Tamam. Ve kaç kişi meslektaşlarıyla daha iyi iletişim kurduklarını hissediyor – ya da aynı, farklı değil – uzak olduklarında?

[ Üç katılımcı ellerini kaldırır .]

Adrian J. Rivera : Kaçınız Büyük İstifa’yı duydunuz? Bu cümleyi duyduğunuzda aklınıza ne geliyor, Büyük İstifa?

Ryan : Bence insanlar en fazla değeri alabilecekleri yerin açık pazar olduğunu anlıyor. Pandemi sırasında işlerimi değiştirdim ve kesinlikle benim için durum buydu. İnsanlar daha önce kazandıklarından çok daha fazla para alıyorlar.

Alexa : Pandemi sırasında çok fazla kesinti olduğundan, insanların değerlerini ve nereye gitmek istediklerini düşünmek için zamanları vardı. kariyerleriyle birlikte olmak. Artık bir terim haline getirilmiş bir şeyin parçası olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. Pandemi benim için bir uyandırma çağrısı oldu, kariyerime ne kadar zaman ayırmak istiyorum? Gerçekten ne yapmak istiyorum? Gerçekten değerim için para alıyor muyum?

Adrian J. Rivera : Bu Büyük İstifa fikri hakkında olumsuz duyguları olan var mı?

Bettina : Kuruluşumuzda, değerlerini değerlendirdiklerinde birçok kişi emekli olmanın en iyisi olduğuna karar verdi. Organizasyon içinde çok fazla geçmişimiz vardı, çok fazla geri dönüş görmedik ve bu yüzden çok fazla sistemimiz olmadığını fark etmedik. Bütün bilgileriyle gittiler. Ve geri kalanımızı süreç ve prosedürler olmadan bir işin nasıl yapılacağını bulmaya çalışırken bıraktılar. Yani bizim için temelde bir organizasyon olarak kaybettiğimiz bir bilgi hazinesi.

Cameron : Bettina’nın ne dediğini duydum. Tüm bu tarihi bilginin ve eski çalışanların kaybının acısını çektim. Ama dürüst olmak gerekirse, yanınıza alın, gidin, daha fazla para kazanın ve tüm karları yağmalarken size yeterince tıslamayan ve size yeterince iyi davranmayan şirketi batırın. Bence harika. kutlarım. Gerçekten yeterince vurgulayamıyorum, hayatımda gördüğüm en harika şey.

Dontavious : Benim için, insanların izin alma noktasına gelmeden önce, hastalanmaktan korktukları için işi bırakan insanlar vardı. Büyük İstifa anlayışıma göre, bir faktör sadece şirketlerin koronavirüsü nasıl ele aldığına dair korku ve endişe: Şirket bizi güvende tutmak için ne yapacak? Tesislerin temizliği, bunun gibi şeyleri nasıl yapacaklar?

Margie Omero : Burada kaç kişi işe dönüş planlarını merceğinden düşünüyormuş gibi hissetti, benim için güvenli mi? hemen işe geri dön? Kaç kişi bunun kendileri için bir endişe olduğunu söyledi?

[ Altı katılımcı ellerini kaldırır .]

Margie Omero : Brittney, neden bize söylemiyorsun? Biraz daha?

Brittney : Pandemi sırasında çok erken hamile kaldım. Bu yüzden hamileliğimin çoğunu işte geçirdim, birçok insanın maske takmak istemediği, protokollere uymak istemediği bir yerde. Sonunda masalarımızın arasına bölücüler koyduk. Ve pek çok yaşlı insan emekli oldu, bu yüzden ofisteki insan sayısını bir nevi azalttı. Ama bir süreliğine beni gerçekten korkuttu. Hamileliğimizin sonlarına doğru onları evden çalışmama izin vermeleri için ikna edebildim, ama önce 21 Mart’ta doğum iznimden sonra geri dönme zamanım geldi, hayır, tamam, tamam, yapabilirsin. seni ve bebeği tutmak için evden çalışıyorum — Evimde yeni doğmuş bir çocuğum var. O zamanlar 7 yaşında, 6 yaşında bir çocuğum var. Ve gerçekten kendime ve çocuklarıma bakmaya çalıştığım gerçeğine dair hiçbir anlayış ve endişe yoktu. Sadece, “Hayır, burada olman gerekiyor.” oldu. Bir güvenlik ağım olduğunu hissetseydim, sizi temin ederim, işimi bırakırdım çünkü çok düşüncesizce hissettim. Bir insan olarak benim hakkımda gerçekten deva yapmadılar. Sadece vücuduma ihtiyaçları vardı, böylece iş bu şekilde yapılabilirdi.

Genç Çalışanlarınızın Gerçekten Ne Düşündüğü

Margie
Omero : “İş-yaşam dengesi” ifadesi insanlar için ne anlama geliyor?

Cameron : Yani, duyduğumda, sadece kurumsal jargon saçmalığını düşünüyorum. Gerçekten o kadar çok şey ifade etmiyor.

Tina : İş-yaşam dengesinin elde etmeye çalıştığım bir şey olduğunu düşünüyorum. Evvel ikinci çocuğum oldu, benim için daha da dengesiz oldu. Ve geri dönmeye ve onu uzaktan bile dengeli hale getirmeye çalışıyordum. Ama henüz orada değilmişim gibi hissediyorum.

Margie Omero : Dengeli olmadığını nereden biliyorsun?

Tina : Küçük bebeğimle, hatta büyük kızımla bir şeyler yapmıyorsam bazen hissettiğim bu suçluluk duygusu. Sanırım biraz rahatlamak istediğim bir zaman varsa ya da evden çalışıyorsam ve ben bir toplantıdayım, yapamam, o zaman sadece o hissi hissediyorum. bazen suçluluk.

Adrian J. Rivera : İş-özel yaşam dengesini sağlamaya çalıştığını söylemiştin, Tina. Sizce bu dengeyi sağlamak mümkün mü?

Tina : Bunun mümkün olduğunu düşünüyorum. Başkalarını dinlediğimi hissediyorum, konferanslarda veya bazen motivasyonel konuşmalarda bile, böyle oldukları yerlerde, ulaşılabilir, bunu yapabilirsiniz ve farklı ipuçları ve şeyler vererek, bu yüzden ulaşılabilir olduğunu düşünüyorum.

Adrian J. Rivera : Ellerinizi gösterin, kaçınız iş-yaşam dengesine ulaşılabilir diye düşünüyorum?

[ Tüm katılımcılar ellerini kaldırır. ]

Margie Omero : Kaç kişi çalışma ortamının sıradan olduğunu söylüyor?

[ Sekiz kişi ellerini kaldırır. ]

Cameron : Oh, iş yerim harika bir gündelik, akıllara durgunluk veren bir gündelik. Aslında yeni rolümde benim için biraz zor bir uyum oldu. Fortune 50 şirketlerine hizmet veren bir şirkette çalıştım ve gerçekten büyük isimlerle çalıştım. Ve biz çok resmiydik ya da çok daha resmiydik. Ve şimdi, proje yöneticilerinin müşteri çağrılarına atlet giyerek katılacağı çok daha küçük bir organizasyon için çalışıyorum. Daha önce bir proje yöneticisine tatilden bikini üstüyle katılmıştım. Çenemi yerden kaldırmak zorunda kaldım. Sadece mutlak bir inançsızlık içindeydim.

Tina : Zoom aramaları benim için çok yeniydi, ama asla bikinili bir müşteriyle konuşmam – asla.

Margie Omero : İş arkadaşlarınızla ne tür ilişkiler istiyorsunuz? Onlarla arkadaş olmak ister misin? Ofis dışındaki yaşamlarınız hakkında konuşmak ister misiniz?

Alexa : Son işimde kesinlikle çok daha açıktım. Ve bunun bazı noktalarda benim düşüşüm olduğunu zor yoldan öğrendim. Bu yüzden kesinlikle şu anki işimde biraz daha çekingen davrandım ve daha profesyonel bir imajı korudum, hala arkadaş canlısıyım, hala hayatım hakkında konuşuyorum, ama iş arkadaşlarımla tam olarak neyi paylaşmak istediğimi seçiyor ve seçiyorum. .

Adrian J. Rivera : Alexa, sınırlardan bahsediyormuşsun gibi geliyor. Ve merak ediyorum, meslektaşlarınızla ne kadar kişisel olabileceğiniz konusunda insanların kendileri için belirledikleri sınırlar?

Brittney : Birlikte çalıştığım insanlarla sosyal medya yapmam. Annemin kahvaltıda ne yediğini görmene gerek yok. Sonra ofise gidiyorum ve sen, annenin omleti lezzetli görünüyordu.

Emily : Sosyal medya eki yok. Hafta sonu veya daha genel olarak ne yapacağınız hakkında konuşmanın uygun olduğunu düşünüyorum. Ama kişisel bir şey oluyorsa veya ailemin yaşadığı bir sorun varsa, sağlık nedenlerinden veya sağlıkla ilgili endişelerden bahsetmiyorum.

Adrian J. Rivera : İnsanlar ofiste fiziksel temas hakkında ne düşünüyor? El sıkışmak, sarılmak, sırtını sıvazlamak mı?

Dontavious : Dışarıda bir salgın var. Bir nevi eller serbest. Benim için de sorun değil çünkü insanlara dokunmak gerekli değil.

Ryan : Daha yakın olduğum insanlarla, el sıkışırken bile oldukça önemli bir düşüş olduğunu kesinlikle fark ettim. Sanki patronum ve ben çok yakınız. Sık sık yüz yüze görüşüyoruz. Birlikte golf oynuyoruz. Virüsle ilgili bir endişemiz yok ama birbirimizin elini sıkmıyoruz. Ve sanırım bunun nedeni Covid sırasında, pandemi sırasında başlamış olmam. Eski patronumla her zaman elini sıkardım, ama bu bir salgındı. Ben buna biraz kayıtsızım. İstemeyen birine zorla el sıkışmayacağım. Ama kesinlikle hala hissettiğim bir çeşit gri alan garipliği var.

Adam : Bir süredir Disney dalgasıyla ünlüydüm, biliyor musun? Ya da o alçakgönüllülük – biriyle ilk kez tanışmak gibi, o küçük baş eğme ya da o baş sallama ya da yeni birinin varlığında kendini küçültme ya da bunun gibi bir şey. Bu sözel olmayan hareketlerden çok daha fazlasını fark ettim.

Brittney : Pandemiden önce dokunma konusunda asla büyük değildim. Bundan ortaya çıkacak birkaç iyi şeyden biri, dürüst olmak gerekirse, altı fitlik mesafeydi. El sıkışmaya karşı değilim. Ancak, gelen çok sayıda satıcı temsilcisinin olduğu daha küçük bir yerde çalışıyorum. Ve bu muhtemelen günün dördüncü durağı. Ve herkesin bu önlemleri alacağına güvenmiyorum, bu yüzden almamayı tercih ederim. Yolları bulabiliriz, dediğin gibi, yay, dalga.

Adrian J. Rivera : Harika. Şirketinizin veya iş yerinizin sizinle aynı siyasi değerleri paylaşması sizin için ne kadar önemli?

Aceleci : Yani şirketim benimle aynı görüşlere sahipse deva yapmam. En büyük şey – ve çitin hangi tarafında olduğu önemli değil – en büyük şey sadece saygı. Kaba olma. Herhangi bir geçmişe sahip herhangi bir kişiye saygısızlık etmeyin. Benim için en büyük şey, neye inanırlarsa inansınlar, herkese saygıyla davranmak, yani.

Cameron : İşverenimin tam siyasi görüşlerimi paylaşması gerektiğini düşünmüyorum ve kişisel görüşlerimi kullanmıyorum. siyasi görüşler, hangi işverenler için çalışıp çalışmayacağımı gösteren bir tür barometre gibi.

Margie Omero : Şirketinizin veya potansiyel bir şirketin siyasette ne yaptığını ne ölçüde araştırıyorsunuz?

Brittney : Özellikle çok büyük şirketler için çalışmaya meyilli olduğum için bunu araştırmıyorum. Ve ne kadar derine inersen, o kadar kötü olur. O yüzden bilmemeyi tercih ederim. Eğer öğrenirsem ve bu doğrudan bana zıt olan ve güçlü bir şekilde doğru ve yanlış olduğunu hissettiğim bir şeyse, muhtemelen yapamam. Ama onu aramaya gitmeyeceğim.

Margie Omero : Tamam. Vikas, sonra Adrian’a geri döneceğiz.

Vikas: Şirketin misyon beyanına bakmayı seviyorum. Web sitelerine gitmeyi ve bu tür şeylere bakmayı seviyorum. Ayrıca siyasetin işyerinde konuşulmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü insanları bir nevi yabancılaştırabilir.

Margie Omero : İşyerinde size nasıl davranıldığı üzerinde siyasetin bir etkisi olduğunu hissettiniz mi?

Brittney : Dürüst olmak gerekirse, bir Güney eyaletinde yaşıyorum, kırmızı bir eyaletteyim ve ofisimdeki yaklaşık 45 kişiden farklı olmayan tek kişi benim. Bu salgın boyunca, bu başkan veya bu protesto hakkında konuşmaların gündeme geldiği bir zaman vardı. Ve her seferinde, kendimi mazur görmem gerekiyor, çünkü iş arkadaşlarımdan duyduğum yorumlar kesinlikle birkaçına farklı bakmamı sağlıyor. Ve bu sadece – Bunun tamamen rahatsız edici olduğunu düşünmüyorum, çünkü bunun olduğunu biliyorum, yaşadığım yerde yaşıyorum, bu neredeyse gittiğim her yerde karşılaşacağım bir olasılık. Ama aynı zamanda, sadece belirli insanlar olduğunu bilmemi sağlıyor – senin hakkında bunu bilmeme gerek yoktu. Özel hayatında böyle davrandığını bilmeme gerek yoktu. Ve bu kadar çok zaman geçirdiğiniz insanları gerçekten sorgulamanıza neden oluyor.

Margie Omero : İyi bir patronun, iyi bir yöneticinin en önemli nitelikleri nelerdir?

Alexa : İşimi iyi yapabilmem için beni dinleyen, bana çok güven veren, rolümde başarılı olmak için gerekli araçları bana veren bir yönetici diyebilirim. , işyerinde veya işyeri dışında bir sorunum varsa, bu esnektir, mikro yönetilmeyeceğimi bilebilirim veya gerekirse saatlerce esnekliğe sahip olabilirim. Ve önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde doğrudan onların altında çalışacağımı düşünseler de, kariyer yolumu kesinlikle destekleyen biri. Beni sadece kendi iyiliği ve şu anda bulunduğum pozisyon için yönetmek yerine, benim en iyi çıkarımı gözeten ve bende potansiyeli gören ve gitmek istediğim yolda beni yönlendiren biri.

Niccolina : Bu işi bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce aldım. Ve bu, içinde bulunduğum alanda çok az bilgiye sahip olduğumu bilerek beni alan biri. Ve bana her şeyi anlatmak için zaman ayırdı. O benim güvenimi inşa etti. Her şeyi açıklayacaktı. İşte bence harika yapıyorsun. İşte üzerinde çalışılabilecek bir şey. Ama hiçbir şey sorun değil. Hiç kızmadı. Beni hiçbir zaman tam olarak suçlamadı. Ve her zaman sadece takdir edilir. Ve bir nevi egomu yükseltiyor. Beni kaldırıyor. Ve o benim tüm saygıma sahip. Onunla çalışmak harika oldu.

Adrian J. Rivera : Kabul ediyorsanız elinizi kaldırın: Açıkça katılmamak da dahil olmak üzere ofiste fikrimi rahatça söylerim yönetmek.

[ Yedi katılımcı ellerini kaldırır .]

Adrian J. Rivera : Yöneticilerinize bir şeyler verebilseydiniz ne derdiniz? nasıl yaptıkları hakkında geri bildirim?

Aptal : Eleştirmekten korkmayın. İçinde bulunduğum iş, bir performansın daha iyi olması için – profesyonel olarak, elbette – eleştiri sağlamalıyız. Ve bunu yapmaktan korkan bazı yöneticiler tanıyorum.

Adrian J. Rivera : Sizce neden korkuyorlar?

Ağır : Duygularını incitmek istemedikleri için. Duyguları incitmeden gerekli geri bildirimi yine de sağlayabilirsiniz. Bu gelişimsel ve biz bunun için buradayız.

Tina : Yönetimden “iyi iş, harika gidiyorsun” alıyorum. Ama başka bir şey almıyorum. Mükemmel olmadığımı biliyorum. Ama herhangi bir eleştiri almıyorum ya da “Bunu daha iyi ya da daha iyi yapmanı istiyoruz”. Ve buna da ihtiyacımız var. Bana şu ya da bu yönde gitmemi istediğini söyleyerek duygularımı incitmeyeceksin.

Alexa : Doğrudan yöneticim tarafından kesinlikle değerliyim. Ancak üst yönetimin gıda zincirinin en altındaki insanları, işi yapacak ve şirkete karlılık getirecek insanlar olarak kullandığını hissediyorum. Pandemiden önce, işverenlerin çalışanların harcanabilir olduğunu ve kendi çıkarları için çalıştığını düşündüğünü düşünüyorum. Ve şimdi Büyük İstifa ile, durumu tersine çevirmiş gibi hissediyorum. Çalışanların çok fazla yetkisi var. Dolayısıyla işverenlerin çalışanlarına değer verdiklerini ve onlara değer verdiklerini, kendilerine iyi davranıldığını, iyi ücret aldıklarını ve gelişmek için genel olarak iyi bir ortam sağlandığını gösterebilmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Adrian J. Rivera, Times Opinion’da editör yardımcısıdır. Patrick Healy, Opinion editör yardımcısıdır.

The Times, editöre çeşitli mektuplar yayınlamaya kararlıdır . Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazı ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

Facebook , Twitter (@NYTopinion) The New York Times Opinion bölümünü takip edin ) ve Instagram .