‘GOP Beklediğimden Daha Sağa Gitti’: Üç Yazar Ara Sınavlar Hakkında Konuşuyor

Dahi kafalar

New member
Katkıda bulunan bir Opinion yazarı olan Frank Bruni, Demokrat bir iletişim stratejisti olan Lis Smith ve Amerikan Girişim Enstitüsü’nden Matthew Continetti ile bir aylık ön seçimler hakkında bir çevrimiçi sohbete ev sahipliği yaptı, ara sınavları nasıl şekillendirdiklerini ve Demokratlar ile Cumhuriyetçilerin neler umabileceklerini ve neler umabileceklerini anlattı. beklemek.

FRANK BRUNI: Salı günü, çok fazlasına tanık olan bir ülkede en son toplu okul çekimlerinde en az 19 çocuk ve iki öğretmen öldürüldü. Benim yürekten (ve yürek burkucu) görüşüme göre, meli siyasi manzarayı değiştir. Ama gerçekçi olarak, olacak mı?

LIS SMITH:BT meli, ama ne yazık ki iğneyi bir ton hareket ettireceğini düşünmüyorum.

MATTHEW CONTINETTI:Katılıyorum.Ne yazık ki tarih, Teksas’taki dehşetten sonra siyasi manzaranın değişmeyeceğini gösteriyor.

Okul katliamlarının uzun ve korkunç bir listesi var. Her olay kamuoyunda korku ve silah kontrolü çağrılarıyla karşılandı. Ancak Amerika’daki silah sayısını azaltmak veya gücü ateşli silah düzenlemesi savunucularına kaydırmak için çok az şey oldu.

SMITH:Sandy Hook’tan sonra, bir dizi eyaletin – Colorado, Connecticut, Maryland, New York – silah kontrolü konusunda güçlü adımlar attığını gördük ve hala büyük olasılıkla eyalette federal seviyeye karşı silah kontrolü mevzuatı göreceğimize inanıyorum.

Ve bu, ara sınavların risklerini artırıyor. Meclisteki hemen hemen her Cumhuriyetçinin HR 8’e karşı oy kullanması koşuluyla, marjinal, banliyö koltuklarındaki Demokratların sorunu Cumhuriyetçi rakiplerine karşı kullanmalarına izin verecek, bu da arka plan kontrolleri ve geniş halk desteğine sahip türde sağduyu kısıtlamaları uygulayacaktır. .

BRUNİ: Bu neşeli başlangıçtan sonra, geri çekilelim ve daha büyük bir resme uzaklaşalım. Ön seçimler şu ana kadar beklentilerinizi karşıladı mı – veya sizi şaşırtan ve Kasım ayında ne olacağına dair varsayımlarınızı zorlayan veya şüpheye düşüren belirli sonuçlar veya genel kalıplar var mı?

CONTINETTI: Tahmin edilebileceği gibi şekilleniyorlar diyebilirim. Başkanın partisi ara sınavlarda nadiren başarılı olur. Biden Demokratları bir istisna değil gibi görünüyor. Beni şaşırtan şey, Başkan Biden’a, partisine ve ülkenin gidişatına karşı kamuoyunun derin hayal kırıklığı. Tahminimce Demokratlar da şaşırmış durumda.

SMITH:Ohio’da Shontel Brown, Kuzey Carolina’da Valerie Foushee ve Kentucky’de Morgan McGarvey gibi sağduyulu Demokratların aşırı sol Demokratlara karşı kazandıklarını gördük ve bu, parti ve Kasım’daki şansımız için iyi bir şey.

GOP beklediğimden daha da ileri gitti. Pennsylvania’da Cumhuriyetçi valinin ön seçimini kazanan Doug Mastriano’ya bir bakın. 6 Ocak’ta insanları Capitol’e götürmek için otobüsleri finanse etti ve eyaletteki 2020 seçimlerini devirme çabalarına yardımcı oldu. İstisnasız kürtaja karşı çıkıyor. Ron DeSantis’i Charlie Baker’a benzetiyor.

BRUNİ: Matt, onun gibi ultra-MAGA Cumhuriyetçi adaylar mı yoksa Kuzey Carolina Senatosu yarışındaki Ted Budd, aksi takdirde kırmızı dalgalı bir yıl olabilecek olanı potansiyel olarak baltalıyor mu? Kısa bir süre önce The Times için yazdığınız ve Donald Trump ve yardakçılarının işleri mahvedeceği endişesini dile getirdiğiniz bir konuk makalesini düşünüyorum. Bu endişe devam ediyor mu?

CONTINETTI: Gerçekten de öyle. Cumhuriyetçilerin Trump’ın siyasi bir kazanan olduğu fikrini nereden aldıkları benim için bir gizem. Başkanlığının sonunda, Demokratlar hükümetin tam kontrolüne sahipti. Ve herhangi bir partinin çoğunluğu kazanması için gerekli olan bağımsızlar ve banliyö ılımlıları arasında sevilmeyen biri oldu.

Yine de Mastriano ve Budd arasında bir ayrım yapıyorum. Mastriano, dediğiniz gibi, ultra-MAGA. Trump bile ön seçimin sonuna kadar ona karşı temkinliydi. Budd, muhafazakar hareket özelliklerinin Trump MAGA özellikleriyle daha tipik bir birleşimidir. Tahmin etmem gerekirse, Budd’ın kazanma olasılığı Mastriano’dan daha yüksek.

BRUNİ: Lis, Matt saçlarını mı ayırıyor? Demek istediğim, Meclis’te Budd, 2020 seçim sonuçlarını bozmak için oy kullandı. Bazı Cumhuriyetçi komploculara ara verdiğimizden endişeleniyorum çünkü onlar eskisi gibi değiller. barizMarjorie Taylor Greene veya Madison Cawthorn gibi komplocular.

SMITH: Tüyleri biraz ayırıyor. Ama o haklı – Mastriano kanıtladı böylepolarize ve böyle Pensilvanya’daki eski bir Trump danışmanınız olduğu için zehirli David Urban, onun çok aşırı olduğunu söyleyin. O fazla MAGA kalabalığı için MAGA. GOP, Budd’ı daha sıcak karşıladı, ancak aynı zamanda 2020’yi devirmek istedi ve ayrıca her durumda kürtaja karşı çıktı. Kuzey Carolina seçmenlerinin aşırı sosyal görüşlere sahip adayları geri çevirme geçmişi var. Roy Cooper’ın vali için ilk yarışını kazanmasının nedenlerinden biri de bu – GOP, transseksüel insanlar için tuvalet erişimini kısıtlayan yasa olan banyolar konusunda aşırıya kaçtı.

BRUNİ: Neye “MAGA için fazla MAGA” diyeceğiz? Mega-MAGA mı? Meta-MAGA? Maxi-MAGA mı? Ne olursa olsun, her ilköğretimden sonra sormaya devam ediyoruz: Bu, Trump’ın sallanma düzeyi hakkında ne söylüyor? ? Bu soru bizi daha büyük, daha alakalı olanlardan uzaklaştırıyor mu?

SMITH: Trump burada bir faktör, ancak Demokratların gerçekten bu adaylara ve inançlarına odaklanması ve bunu Demokrat aday ile Cumhuriyetçi aday arasında bir seçim yapması gerekiyor. Virginia’da gördüğümüz gibi, Demokratlar rakiplerini Trump 2.0 olarak resmetmeye güvenemezler – muhalefeti açıkça tanımlamaları ve diskalifiye etmeleri gerekiyor ve bu mega-MAGA aşırılık yanlıları bize bol miktarda malzeme veriyor. Mastriano kadar dışarıda olmayan insanlar da bize bolca malzeme veriyor.

BRUNİ:Matt, Demokratlara yardım etmek için burada olmadığını biliyorum ama vardıOnlara tavsiyede bulunurken, olası veya muhtemel bir ara sınav zırvalıklarını önlemek için onlara ne yapmalarını söylerdiniz?

CONTINETTI: Demokrat bir danışman olsaydım, müşterilerime ilk söyleyeceğim şey fırtınadan korunmak olurdu. Biden’ın popüler olmamasından kaçış yok. Demokratik görevdekiler için en iyi umut, kampanyalarını bir şekilde ulusallıktan çıkarmaktır. Bu bile muhtemelen Biden’ın azalan iş onayının çekim gücünden kaçmak için yeterli olmayacak.

BRUNİ: Lis, bahsettiğin “bol malzeme” kürtajı da içermelidir. Bu doğrultuda, önümüzdeki aylarda ara sınavların gidişatını değiştirebilecek potansiyel bir şey görüyor musunuz? Örneğin, Yüksek Mahkeme Haziran ayında Roe’yu gerçekten bozarsa veya silah düzenlemelerini daha da zayıflatırsa ne olur? Capitol’ün 6 Ocak’taki baskınıyla ilgili duruşmalar ne olacak?

SMITH:Roe bir şeyin örneğidir abilir seçimin gidişatını değiştir. Ben genellikle başkanlık seçimini geniş seçmenlerin ortaya çıktığı ve ara seçimleri kızgın seçmenlerin oy kullanmaya geldiği zaman olarak düşünürüm. Yüksek Mahkeme’nin 50 yıldır temel bir hak olan bir şeyi elinden alması kesinlikle insanları kızdıracak ve bu yıl Cumhuriyetçilere oy vermiş olabilecek Biden seçmenlerinden bazılarını tekrar köşemize çekecek. Ancak seçmenlerin kızgın olmak için sadece Roe’dan daha fazla nedeni var.

BRUNİ: Ne hakkında düşünüyorsun? Onu ve sonra Matt’in bu konuda söyleyeceklerini duymak isterim.

SMITH: Kongredeki Cumhuriyetçilerin ne yaptığı hakkında çatılardan bağırmamız gerekiyor. Amerikan Kurtarma Planına karşı oy kullandılar (sonra Amerikan evlerine giden çekler için kredi aldılar), çoğunlukla altyapıya karşı oy kullandılar (sonra kendi bölgelerindeki projeler için kredi aldılar), çoğunlukla insülin fiyatını sınırlamaya karşı oy kullandılar, petrol şirketlerini durdurmaya karşı oy kullandılar fiyat oymacılığından, çoğunlukla bebek maması ithal etmeyi içeren bir yasa tasarısına karşı oy kullandı.

Neden? Niye? Çünkü seçmenlerin Biden’ı suçlaması ve Kasım ayında Cumhuriyetçilere oy vermesi için Amerikan halkına mümkün olduğunca fazla sefalet empoze etmek istiyorlar. Gerçekten alaycı, karanlık şeyler. Ve kazandıklarında, kürtajı suç saymak ve bir daha asla özgür ve adil seçimler yapmamamızı sağlamak istiyorlar. Bu benim rantım.

CONTINETTI: Seçmenler, Lis’in söylediklerinin çoğunu Kasım’dan önce duyacaklar, ancak Demokratların sorunu, enflasyonun 40 yıllık bir aradan sonra kükreyerek geri gelmesiyle iktidarda oldukları yönünde. Roe v. Wademay’ın sonunun, seçim taraftarı seçmenleri bazı hareketli bölgelerde kenardan çekmesine neden olacağı fikrine açığım, ancak Adalet Samuel Alito’nun taslak görüş taslağının sızdırılmasından sonraki haftalarda, kürtaj yanlısı hakların kanıtı seçmenler arasındaki dalgalanma en iyi ihtimalle dağınıktır. Büyük Mark Shields’in dediği gibi, “Ekonomi kötü olduğunda, tek sorun ekonomidir.” Şu anda mesele ekonomi ve Demokrat Parti’ye zarar veriyor.

BRUNİ: Hepimiz yazarken, bu son korkunç katliamın meydana geldiği Teksas’ta valilik için yarışan Demokrat Beto O’Rourke, görevdeki Cumhuriyetçi vali Greg Abbott tarafından düzenlenen bir basın toplantısını Abbott’a yaptığını bağırmak için yarıda kesti. bu kadar kan dökülmesini durduracak hiçbir şey yok. Aciliyeti ve tutkusu içinde, bu akıllı siyaset bir fark yaratabilir mi, Lis?

SMITH: Bu, taarruza geçmenin, Demokratların ara seçimlerde seçmenlerimizi geri çevirmek için ihtiyaç duyduğu duyguyu ve kızgınlığı yaratmanın harika bir örneği. Politika ayrıntılarıyla ilgili olduğu için silah tartışmasını sık sık kaybederiz. Demokratlar, pek çok Amerikalının, özellikle de ebeveynlerin, masaların arkasında oturan ve eylemsizliği seçen politikacılara karşı hissettiği öfkeyi kanalize edebilir ve bunu siyasi cesaretle ilgili hale getirebilirse, senaryoyu potansiyel olarak değiştirebiliriz. Bazen bu tür çatışmalar biraz acemilik olarak karşımıza çıkabilir, ancak bu durumda iyi uygulandı ve Vali Abbott ve uşaklarının korkak görünmesine neden oldu.

CONTINETTI: O’Rourke, Abbott’un 10 puan gerisinde ve patlamasının bu farkı kapatmasına yardımcı olacağını düşünmüyorum. Pek çok Demokrat, kızgınlığın seçimleri kazanmanın anahtarı olduğuna inanıyor, ancak bu dava için hangi kanıtın olduğunu bilmiyorum. Seçimleri kazanmanın anahtarı, varoşlardaki bağımsız seçmenlere ve ılımlılara hitap etmektir.

SMITH: Trump’ın tüm konuşması şikayetler üzerine oynamak! Ve ara seçimler geleneksel olarak seçmenlerin şikayetlerini dile getirdikleri yerdir: Enflasyona, gaz fiyatlarına kızdılar – 2018’de Cumhuriyetçilerin Obamacare’i yürürlükten kaldırmaya çalışmasına kızdılar. Bu, varoşlardaki bağımsız ve ılımlı seçmenlere hitap eden bir stratejidir – onlar genellikle Demokratlarla kürtaj konusunda, bizler ise silahlar konusundadır.

CONTINETTI: Bildiğiniz gibi, Trump ne 2016’da ne de 2020’de popüler oyu kazanamadı. Kızgınlık sizi ancak bir yere kadar götürür. Ulusal bir seçimde dış taraf olmanızın yardımcı olacağına ve kötü ekonomik ve sosyal koşullar için görevdeki kişiyi suçlayabileceğine katılıyorum. Öfkelenmenin bu yıl Teksas’ta işe yarayıp yaramayacağı ve bu aday için başka bir konu.

BRUNİ: Matt, neden bu ön seçimlerde diğer Cumhuriyetçilere kaybeden Cumhuriyetçiler, Lis’in daha önce de belirttiği gibi, seçim usulsüzlükleri ve hileli sonuçlar hakkında Demokratlara kaybettiklerinde yaptıkları gibi “çatılardan bağırmıyorlar”? Bir devlet ya güvenilir seçimler yapar ya da yapmaz, değil mi?

CONTINETTI: Son haftalarda, Trump İstisnacılığı diyebileceğiniz şeyi hatırlattık. Trump ne zaman kaybetse, sonucun hileli olduğunu söylüyor. Pensilvanya Senatosu ön seçimlerindeki seçimini, seçime çok yakın bir yarışta zafer ilan etmeye çağırıyor Mehmet Öz. Yine de Oz, Gürcistan’daki bir heyelanda görevdeki vali Brian Kemp’e kaptıran eski senatör David Perdue gibi Trump’ın seçtiği diğer isimler gibi bundan kaçındı. Adayların Trump’ı düzenli olarak görmezden geldiği bir Cumhuriyetçi gelecek var mı? Bazılarımız öyle umuyor. Yine de çok fazla umut etmemeyi öğrendik.

BRUNİ: Kısa sorulardan oluşan bir aydınlatıcı turla bitirelim. Bu noktada, beş aydan biraz uzun bir süre sonra, Demokratların Meclis’i elinde tutma şansının yüzde kaç olduğunu söylersiniz? Senato?

CONTINETTI: Matematik, istatistik bir yana, hiçbir zaman güçlü tarafım olmadı. Diyelim ki Demokratların Meclisi tutma şansı çok düşük ve Senato’yu tutma şansı çiftten biraz daha az.

SMITH:“Bu noktada” vurgusu: Demokratların yüzde 51 şansı Senato, yüzde 15 Temsilciler Meclisi.

BRUNİ:2028’de mi yoksa 2032’de Sarah Huckabee Sanders’tan mı bahsedeceğiz, olası Cumhuriyetçi başkan adayı?!?!

SMITH: Vay, bunu hiç düşünmemiştim, ama görebiliyorum. Bir noktada Cumhuriyetçiler başkan için bir kadını aday gösterecek – umarız bunu sadece siz yaratmamışsınızdır.

CONTINETTI:Bunu ben de görebiliyorum – belki de o zaman Alexandria Ocasio-Cortez de başkanlıkla ilk çıkışını yapacak.

BRUNİ:Senato’da Herschel Walker (potansiyel olarak) hakkındaki düşünceler, beş veya daha az kelimeyle.

SMITH:Bir kurumun ölümü.

CONTINETTI:İzlemesi eğlenceli.

BRUNİ:Son olarak, bir cümlede olmadan fazlaPek çok bağlaç ve cümle, politik şimdimiz ve yakın geleceğimiz hakkında çok umutsuz hissetmemek için bana bir neden veriyor mu?

SMITH:Daha kötüsünü atlattık.

CONTINETTI: Tarih okuduğunuzda, Amerika’nın daha önce de buna benzer pek çok şey yaşadığını ve daha da kötüsünü yaşadığını ve yalnızca ayakta kalmayıp başarılı olduğunu hatırlatırsınız. Bu anı atlatacağız. Sadece zaman alacak.

Üzgünüm, bu üç cümle – ama önemli olanlar!

Frank Bruni (@FrankBruni), Duke’de kamu politikası profesörü, “The Beauty of Dusk” kitabının yazarı ve katkıda bulunan bir Opinion yazarıdır. Haftalık bir e-posta bülteni yazıyor ve Twitter, Instagram ve Facebook’ta bulunabilir. Matthew Continetti (@continetti), American Enterprise Institute’da kıdemli bir araştırmacıdır ve “The Right: The Hundred Year War for American Conservatism”in yazarıdır. Demokratik bir iletişim stratejisti olan Lis Smith (@Lis_Smith), Pete Buttigieg’in başkanlık kampanyasının kıdemli danışmanıydı ve yakında çıkacak olan “Herhangi Bir Salı: Politik Bir Aşk Hikayesi” adlı anı kitabının yazarıdır.

The Times yayınlamaya kararlı harf çeşitliliği editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

The New York Times Opinion bölümünü takip edin
Facebook , Twitter (@zeynep) ve Instagram .