Hikayenin ‘Peki, Şimdi Ne?’ Aşamasına Hoş Geldiniz

Dahi kafalar

New member
Kredi. . . Megan Varner/Getty Images

Gail Collins:Bret, bazı gayretli okuyucuların bile, dedikodu konusu gündeme geldiğinde gözlerini devirip meşhur sayfayı çevirdiğinden şüpheleniyorum.

Bret Stephens: Heyecan bölümünde, bütçe mutabakatı ile devam eden bir çözüm arasında bir yerdedir.

Gail: Yine de buradayız. Görünüşe göre Joe Biden’ın oy hakkı paketi, Senato’da bir dolandırıcılığı kırmak için 60 oy alamadığı için mahkum edildi. Derin bir iç çekip konuyu değiştirmeye meyilliyim ama görev ağır basıyor.

Bret: Team Biden’ın siyasi yetersizliğinin bir başka iç karartıcı işareti. Başkan’ın oy haklarıyla ilgili sert konuşmasını yapmak için Gürcistan’a gitmesinin, ilk önce Kyrsten Sinema’ya, yasayı geçirme şansına sahip olmak için filibuster’ı değiştirmeye istekli olacağını sormadan yapmasının iyi bir fikir olduğunu nasıl düşündüler? ? Ve sonra konuşmanın kendisi geldi, beni şaşırttı… yanlış değerlendirildi. Senin düşüncelerin?

Gail: Kötü bir şekilde teslim edildiğini kastediyorsanız – bunca yıldan sonra bunun Biden Yolu olduğunu biliyoruz. 6 Ocak ayaklanmasıyla ilgili konuşmasında yaptığı gibi yükselebilir, ancak bu çok fazla olmayacak.

Bret: Biden’ın kendisiyle aynı fikirde olmayan herkesin Jefferson Davis, George Wallace ve Bull Connor’dan yana olduğu yönündeki önerisini kastetmiştim. Bir politika pozisyonuyla aynı fikirde olmadıklarında insanları ırkçı olarak adlandırmanın giderek artan gündelik alışkanlığı, Twitter’dan beklediğim şeyler, kendisini birleştirici olarak nitelendiren bir başkan değil. Ve yine, en azından amaç ilerici tabanı etkilemek için ses çıkarmaktan fazlasını yapmaksa, bu siyasi bir yanlış uygulamadır.

Gail: Bazı eyaletlerin seçimlerini yürütme biçimleriyle ilgili öfkeyi ifade etmekte yanlış bir şey görmüyorum. Postayla oy vermeyi çok zorlaştırıyor. Mississippi’nin yaptığı gibi, vatandaşların fiili seçimden en az 30 gün önce kayıt yaptırmalarını istemek. Amacın seçmen sayısını, özellikle de sandıklarda çok iyi karşılanmayacak olan yeni seçmenleri kısıtlamak olmadığını söyleyemem.

Bret:Kırmızı eyaletlerdeki kısıtlayıcı olduğu iddia edilen oylama yasalarının çoğu aslında bazı mavi eyaletlerdekilerle aynı veya onlardan daha iyi. Örneğin, Gürcistan’da 17 gün erken oylama var. New Jersey’de dokuz tane var. Georgia, herkesin posta yoluyla oy kullanmasına izin veriyor. Bir pandemi olmadığı için New York buna yalnızca şehir dışındaysanız veya önceden belirlenmiş bir mazeretiniz varsa izin verir.

Bu yasaların iyileştirilebilecek yönleri olsa bile, başkanın düşündüğü gibi, bunun Jim Crow 2.0’a nasıl eklendiğini anlamıyorum. Seçim Sayımı Yasası’nı düzeltmek için çalışmak ya da – zaten değilse – devlet yetkililerine oylamaya karışmaları için baskı yapmak için bir suç haline getirmek için çalışmak daha iyi olurdu, Donald Trump’ın Georgia’dan Brad Raffensperger’a sorduğunda yaptığı gibi 11.780 oy bulmak için. ”

Gail: 1887 Seçim Sayımı Yasası konusunda tamamen hemfikiriz. Bir dakikalığına Kyrsten Sinema’ya geri dönelim — hiçbir şey onu, Senatör Sinemayı Marjinal Yapan Kural olarak da bilinen hırsızı tehdit edecek bir şey yapmaya teşvik edemez. İlgili.

Bret: En yeni Arizona başına buyrukları gitgide daha çok sevdiğimi öğrenince şaşırmayacaksınız. Senato azınlığında olma sırası kendilerine gelene kadar herkes hayduttan nefret eder, bu noktada çoğunluğun tiranlığına karşı hayati bir kurumsal güvence haline gelir. kabul etmiyorsun sanırım…

Gail: Eh, sadece ayağa kalkıp konuşmaya devam ederek haydutluğu devam ettirebileceğiniz günlere geri dönmek istiyorum. Eve yemeğe gitmek yerine.

Bu, bir sonraki seçimden önce bağımsız olarak puan kazanma arzusundan ziyade gerçek bağlılığın bir göstergesi olacaktır.

Bret:Evet, ama o zaman, Sekizinci Değişikliğin zalim ve olağandışı cezalara ilişkin yasağını ihlal eden Senato kuyusundan “Yeşil Yumurtalar ve Jambon”u okuyarak Ted Cruz filibuster izlemek gibi şeyler yapmanız gerekir. BM Çocuk Hakları Sözleşmesi.

Gail:Meslektaşlarının “Cancún’a geri dön!”

Bret:Ha! Konuyu değiştirmek Gail, meslektaşımız David Brooks’un geçen haftaki köşe yazısı beni gerçekten çok etkiledi. Toplumsal olarak yıkıcı davranışların yükselişte olduğu tüm yolları listeledi: dikkatsiz sürüş, nefret suçları, aşırı dozda uyuşturucu, cinayetler, adını siz koyun. Açıkçası, pandeminin bununla çok ilgisi var, ama burada daha çok iş var. Herhangi bir fikir?

Gail:Posta servisi insanlara çok uzaklardan mektuplar ve gazeteler getirmeye başladığından beri internetin insan ilişkilerini hiçbir şeyle kıyaslayamayacağımız şekilde değiştirdiğine dair teorimi biliyorsunuz.

Pandemi açıkça herkesi delirtiyor. Ancak genel olarak, uzun vadeli çılgın siyaset, insanların artık pek çok yeni ve sıklıkla korkunç şekillerde iletişim kurabildiği dış dünyayla da ilgili.

Ne düşünüyorsun?

Bret:Tamamen katılıyorum. Sosyal medya, eski bir Crowded House albümünün adını ödünç almak için Together Alone fenomenini yarattı. Sadece yanlış türde bir birliktelik ve yanlış türde bir yalnızlık.

Gail:Açıklayın.

Bret: Eski birliktelik, insanlara kendileri için seçmedikleri topluluklardaki farklılıkları nasıl müzakere edeceklerini öğretti. Ve eski yalnızlık, roman okumak, bahçe işleri veya maket bir gemi inşa etmek gibi, genellikle uzun süreli yalnızlık dönemlerini gerektiriyordu. Ancak yeni birliktelik, çoğunlukla bizim sevdiğimiz şeylerden hoşlanan, bizim nefret ettiğimizden nefret eden ve varsayımlarımıza asla meydan okuyan insanlarla, ait olduğumuz toplulukları seçmemize izin veriyor. Ve yeni yalnızlık, genellikle, belirli bir şeye odaklanmadan, sonsuz internet dikkat dağıtıcıları arasında gezinmek anlamına gelir. Sonuç olarak, artık insanların ne birlikte olunacağını ne de nasıl yalnız olunacağını bildiği bir dünyada yaşıyoruz. Mutsuzluk ve kötü davranış için nihai reçetedir.

Her neyse, bu benim teorim, muhtemelen boşluklarla dolu. Ancak Together Alone’dan bahsetmişken, Kamala Harris’in yönetimdeki yeri hakkındaki görüşünüz nedir?

Gail:Birlikte Tek Başına düşüncesini seviyorum.

Ve belki Harris, Birlikte Yalnız olarak sayılabilir. Gerçekten bir rolü olmadığı birçok şey için fiziksel olarak mevcut.

Bret: Birçok yönden, başkan yardımcılığı eskiden böyleydi – F. D. R.’nin ilk vep sesi John Nance Garner’ın “bir kova sıcak tükürmeye değmez” olarak tanımladığı bir ofis. Tükürmekten biraz daha keskin bir kelime kullanması dışında.

Gail: Kabul etmeliyim ki Harris beni asla potansiyel bir başkan olarak devirmedi. Ve bir veep olarak, Meksika sınır krizini çözmek gibi kimsenin yapamayacağı görevler ile personelinin ustalaşamayacağı bazı yönetim içi işler gibi sadece kötü olduğu şeyler arasında sıkışıp kaldı. Bu arada, tutarlı ciro ile çalkalanan bir grup.

Bana düşüncelerini söyle.

Bret: Biri bana – bu siz olabilirsiniz – Harris’in şahsen sıcak ve eğlenceli olduğunu söyledi. Ama o berbat bir politikacı ve Iowa komitesinden önce Demokratik birincilden alev aldığında gösterdi. Sınırı düzeltmek imkansız bir görev değil. Geçmişteki Demokratik yönetimlerin uygulamaya koymaya istekli olduğu türden katı fikirli güvenlik hükümlerinin bir karışımını gerektirir; yasal göçmenlik için daha geniş yollar yaratmak için iddialı yasa önerileri; Meksika hükümetinin göçmenler için insancıl koşulları sağlamasına yardımcı olmamız koşuluyla, “Meksika’da Kalmayı” geçici bir politika olarak kabul etme istekliliği; ve sorunlu Latin Amerika devletleri için uzun vadeli güvenlik ve ekonomik yardım.

Gail:Bazı ayrıntılarınız hakkında tartışabiliriz, ancak yönetimin Meksika’daki konumu hakkında her zaman bir görüş olmadığı halde kavga çıkarmak biraz aptalca görünüyor.

Bret: Bu arada, umarım diğer Demokratlar partinin 2024’te kimi aday göstermesi gerektiği konusunda çok düşünürler çünkü Biden’ın aday olduğunu veya Harris’in onun yerine geçtiğini görmüyorum. Erken favorileriniz var mı?

Gail: Hala sahayı izliyor. Senatör Amy Klobuchar gibi pek çok olası kadın var. Ve itiraf etmeliyim ki, şu anki ulaşım sekreteri Pete Buttigieg’e karşı her zaman bir zaafım olmuştur. Daha önce başkan için çekici bir adaydı ve onca yol yapım parasıyla arkadaş edinmek için harika bir işi var. İşin kötü yanı, sorunuzu kafamda hızlı bir şekilde yanıtladığımda, Buttigieg’i hayal ettim ama ona yakın zamanda vefat eden yönetmen Peter Bogdanovich’in adını verdim. Yani eski Belediye Başkanı Pete’in belki de isim tanımaya devam etmenin bir yolu var.

Bret: Benim tarafımda da aynı sorun. Ticaret sekreteri ve eski Rhode Island valisi Gina Raimondo’dan etkilendim. Ama aklıma ilk gelen isim Gina Lollobrigida oldu.

Gail:Gitmeden önce, bana aşırı soğuk havaya nasıl dayandığını anlat. Bir sekiz veya on haftalık kış daha düşünmenin biraz iç karartıcı olduğunu kabul etmek zorundayım. Güneşli bir yürüyüşe çıkabilseydik, Covid’le bile başa çıkmak daha kolay olurdu. Uzun soğuk geleceğe uyum sağlama konusunda herhangi bir ipucu var mı?

Bret:A.O.C.’nin, Covid riskleri ne olursa olsun Florida’nın kış kaçamağı için harika bir yer olduğunu düşündüğünü duydum. Mahalleden tatile gitmesi onun için iyi oldu. Kendi adıma konuşursam, New York ruh halinde kalıyorum.

The Times yayınlamaya kararlıdır harf çeşitliliği editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: harfler@nytimes. com .

The New York Times Opinion bölümünü takip edin
Facebook , Twitter (@NYTopinion) ve Instagram .