Hintli-Amerikalı milletvekili Ami Bera, ABD Temsilciler Meclisi kilit komite üyeliğine seçildi.

Dahi kafalar

New member
Ami Bera, Temsilciler Meclisi’ndeki kıdemli Hint-Amerikan yasa koyucudur. (dosya fotoğrafı)

Washington:

Hint-Amerikan Kongre Üyesi Ami Bera, Hint-Pasifik bölgesiyle ilgilenen önemli bir Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler alt komitesinin kıdemli üyesi seçildi.

Geçen Kasım ayında, 57 yaşındaki Bay Bera, Kaliforniya’nın altıncı kongre bölgesinden ABD Temsilciler Meclisi üyeliğine yeniden seçildi. Şu anda 118. Kongre’de bu türden beş yasa koyucu bulunan Temsilciler Meclisi’nde en uzun süre görev yapan Hintli-Amerikan yasa koyucudur.

117. Kongrede Asya, Pasifik, Orta Asya ve Silahların Yayılmasını Önleme Alt Komitesine başkanlık etti ve burada ABD’nin Hint-Pasifik’teki müttefikleri ve ortaklarıyla ilişkilerini canlandırma çabalarına öncülük etti.

“Hint-Pasifik Alt Komitesi’nin kıdemli bir üyesi olarak Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi’ndeki liderlik rolüme devam etmekten gurur duyuyorum. Bera Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Hint-Pasifik’in ulusal güvenliğimiz, ekonomik çıkarlarımız ve değerlerimiz için dünyanın en önemli bölgesi olmaya devam ettiğini söyledi.

“Çin Halk Cumhuriyeti tarafından alınan agresif ve zorlayıcı önlemler, salgın sonrası ekonomik toparlanmaya yönelik acil ihtiyaç ve Demokrasi ve insan haklarından geri adım atılıyor” dedi.

Kongre Üyesi Bera, “Daha özgür, daha açık ve daha müreffeh bir Hint-Pasifik’i desteklemek için alt komitenin iki partili çalışmasına liderlik etmeye devam etmeyi dört gözle bekliyorum.”

Günün Öne Çıkan Videosu

Video: Panna Tiger Reserve’de 4 yavrusuyla birlikte görülen kaplan