Kevin McCarthy’nin Trump’la ‘Yaptığı’ Zamanı Hatırlıyor musunuz?

Dahi kafalar

New member
Gail Collins: Bret, sınır göçmenlik meseleleriyle başlamaktan nefret ediyorum. İnsanlara “Başlık 42 hakkında ne düşünüyorsunuz?” genellikle mükemmel bir konuşma açıcı değildir.

Bret Stephens: Kullanılmayan bir Joseph Heller el yazmasının başlığı gibi görünüyor. Ama elbette, Trump yönetiminin pandeminin başlangıcında sınırdaki göçmenlerin hızlı bir şekilde sınır dışı edilmesini sağlamak için kullandığı 1944 Halk Sağlığı Hizmeti Yasası’nın bir zamanlar belirsiz olan bir hükmünden bahsediyorsunuz.

Gail: Başlık 42 için mükemmel bir kimliğe sahip olduğunuzu biliyordum. Şimdi asıl soru bu politikayı Covid kontrolü amacıyla yerinde tutup tutmamak.

Bret: Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri bunun artık gerekli olmadığını düşünüyor ve 23 Mayıs’ta sona ermesine izin verecek. Bu büyük olasılıkla yasa dışı göçte başka bir dev artışa katkıda bulunacak — ve ara sınavlarda savunmasız Demokratlar için başka bir dev baş ağrısı. İki partili bir senatör grubu, Biden’ı son tarihi uzatmaya çağırdı.

Gail: Pekala, Joe Biden, özellikle güney sınırında göçmenlik taleplerini ele almanın bir yolunu bulması gerekiyor. Ona ne yapmasını söylerdin?

Bret: Bir mültecinin oğluyum ve liberal bir göç politikasının hayranıyım. Tehlikeli sınır geçişlerini caydırmak ve meseleyi yerlilere inkar etmek için duvar örerdim, ama aynı zamanda kanunî göçün yollarını büyük ölçüde genişletir, her Dreamer’a hemen vatandaşlık verir ve her belgesiz vatandaşa vatandaşlığa giden bir yolla derhal af teklif ederdim. ABD’de bir işçi, suç kaydı olmaması şartıyla.

Gail: 2. bölümde sizinle, ama duvar yok! Çok korkunç bir mesaj gönderiyor – güneydeki insanları duvarlarla örerken Ukraynalı mültecileri karşılıyor.

Bret: Her yerden göçmenleri kabul etmeliyiz. Ancak, 42. Başlık uygulamasını sona erdirirken, başka bir Covid dalgasının zirvesinde olabileceğimiz gerekçesiyle yönetimin neden aynı anda maske yetkilerini uzatmaya çalıştığını anlamakta güçlük çekiyorum. Tutarsız görünüyor, politik olarak beceriksiz de değil. Yönetim, politikalarını savunmasız merkezcilerin siyasi öncelikleriyle uyumlu hale getiremezse, Demokratların ara seçimlerde karşılaştıkları ters rüzgarlar bir kasırgaya dönüşecek.

Gail: Tamam, beni çok daha basit bir konuya çektin. Maskeler! İkimiz de onlardan çok nefret ediyoruz ama onlardan tamamen kurtulmanın zamanı gelmedi mi? Çok uçuyorsun – çıplak yüzlerle dolu bir uçağa yürümeye nasıl tepki verirsin?

Bret: Az önce yaptım. Chicago’ya ve geri. Kesinlikle harikaydı. Yolcuların ve mürettebatın yaklaşık yarısı hala maske takıyordu, ki bu onların hakkıydı ve yarımız takmamıştı, ki bu bizim olması gerekiyordu.

Pandemi boyunca maske karşıtı oldum. Gerektiğinde maske taktım, ancak tüm çaba, özellikle Omicron varyantı çarptıktan sonra giderek daha beceriksiz ve performatif görünüyordu. Ayrıca özellikle küçük çocuklar için kontrol edici, müdahaleci, bölücü ve bazen ağız, dermatolojik, psikolojik ve gelişimsel sağlığa zararlıdır. Yönetim bence bu işin peşini bırakmalı. Görüşün nedir?

Gail: Bütün bunlar başladığında, mahallemdeki neredeyse herkesin hemen maskelenmeye başladığını belirtmekten gerçekten gurur duydum. İnsanların takdir etmediği türden bir takım ruhu New York’un bir parçası.

Bret: New York’un bazı kısımları.

Gail: Ama son zamanlarda bir mağazaya girersem ve insanların yarısının maskesiz olduğunu fark edersem, aynı şeyi yapıyorum ve kendimi biraz özgür hissediyorum. Maske takmanın hala iyi bir fikir olduğu yerler ve meslekler olabilir, ancak genel olarak toplumsal zafer ilan etmek ve devam etmek istiyorum.

Bret: Kabul ediyoruz. Bu arada, belki yönetim, Pfizer’in Paxlovid’i gibi antiviral ilaçlara erişimi kolaylaştırmak ve genişletmek için daha fazlasını yapabilir, bu da nihayetinde nasıl ilerleyeceğiz.

Gail: Ve hem korunmaya ihtiyacı olan hem de Covid sonrası dünyamıza tamamen dahil edilmesi gereken çok sayıda bağışıklığı baskılanmış insanı daima aklımızda tutmalıyız. Meslektaşımız Sarah Wildman bu ayın başlarında bu konuda harika bir yazı yazdı.

Şimdi de o meşhur maskaphobe, Florida valisi Ron DeSantis’ten bahsedelim. Şimdi Disney World’e karşı savaşa mı girdi? Disney’in Magic Kingdom’da yol yapımından kamu hizmetlerine kadar her şeyi kontrol etme özel yetkilerini iptal ediyor.

Bret: Bekle, liberaller genellikle dev şirketlerin hükümetten özel oylar almasına ve kendi kendilerine güç olmalarına karşı değiller, Disney Florida’da olduğu için mi?

Gail: Buna varacaktım — dürüstçe. Teoride, büyük bir şirketin temelde kendi özel ilçesi olma hakkını elde etmesinden çok şüpheliyim. Ama ben güzelim, DeSantis’in Florida’sının yaptığı her şey herkes için daha kötü olur.

Katılmıyor musunuz? Ve sonra sana başka bir vergi sorum var.

Bret: Disney’in mali sorunları hakkında fazla bir şey bilmiyorum, ama aynı zamanda tüm tartışmayı, esas olarak DeSantis’in Cumhuriyetçi birincil seçmenlerde yankı uyandıran bir kavgayı seçmeye yönelik bir oyunu olarak görüyorum. . Bu, Florida valisinin, seçmenlerin çoğunlukla kendi tarafında olduğu kültürel bir konuda kurumsal bir rakibe “sahip olması”. Bu konuda söylenecek başka ne varsa, bu akıllıca bir siyaset ve Demokratların zorlu bir rakiple karşı karşıya olduklarını anlamaları gerekiyor.

Ya vergiler?

Gail: Pekala, yine Florida’dan Senatör Rick Scott, herkesin – hatta aşırı yoksulların bile – vergilerini temettü etmesini ve beş para koyarak “Amerika’yı kurtarma” planını açıkladı. – Sanırım – Medicare ve Sosyal Güvenlik dahil olmak üzere federal programlarda yıllık zaman aşımı süresi.

Scott, hem Cumhuriyetçi senatör kampanya çabalarının başı hem de Senato’daki en zengin adam. Sadece bahsediyorum.

Bret: İşte şöyle: Temelde Scott’a katılıyorum. Rakam küçük olsa bile, gelir aralığının en alt beşte birlik diliminde olanlar hariç, herkesin federal gelir vergisi ödeyerek – ve sadece bordro vergisini değil – sistemde bir payı olmalıdır. Ayrıca gelir üzerinden alınan vergilerin keskin bir şekilde düşürülmesini ve sermaye kazançları için yükseltilmesini destekliyorum. Hükümetin kendi raporlarına göre, Sosyal Güvenlik 2033 yılına kadar iflas etme yolunda. Medicare daha da derin mali sıkıntı içinde olabilir. Bunları nasıl değiştireceğimizi düşünmeye başlamalıyız.

Tamam, Gail, istediğiniz zaman ateş edin….

Gail: Rocket’in kırmızı parıltısı! Temelde yüksek gelirli kişilerden ve şirketlerden alınan parayla Sosyal Güvenlik veya Medicare’i yeniden finanse etmeye tamamen hazır. Sosyal Güvenlik’in üst düzey için ortadan kaldırılması gerektiğini düşünen üç veya dört kişi olduğunu biliyorum…

Bret: bu dört kişiden

Gail: Fakat bu programdaki güçlü güçlerden biri, bunun herkes için olduğunu bilmenizdir. Kültürümüzün bir parçası. Belli bir yaşa geldiğinizde, biz insanlar olarak en alt çizginizin devasını alacağız. Gelecekteki gelirleri ne kadar yüksek veya düşük olursa olsun herkes bunun bir parçası olacak.

Medicare ile aynı temel duygu, ancak hükümet tarafından israf veya dolandırıcılık açısından çok dikkatli bir şekilde izlenmelidir.

Al götür…

Bret: Sosyal Güvenlik, yaşam süresinin çok daha düşük olduğu ve çalışma çağındaki insan havuzunun çok daha büyük akraba olduğu bir zamanda kuruldu. yararlanıcı havuzuna. Dolayısıyla demografik güçler İslahatı gerektirir. 401(k)s veya IRA’ları olan bizler için Sosyal Güvenlik, emeklilik gelirimizde yalnızca marjinal bir fark yaratacaktır. Gelir merdiveninin üst ucunda olacak kadar şanslı olanlarımız, programı gerçekten muhtaçlar için iyi finanse etmek için bundan tamamen vazgeçmelidir.

Gail: Sosyal Güvenlik’i yalnızca yoksul insanlara giden bir programa dönüştürün ve kesinlikle bir sonraki Senatör Scott’ı etkinleştirmiş olursunuz. Dediğim gibi, gücü hepimizin bu işte birlikte olmamız.

Bret: Sağlık devasına gelince, nihayetinde ya maliyetlerin yukarıdan aşağıya kontrol edildiği sosyalleştirilmiş tıbba ya da maliyetlerin rekabet yoluyla yönetildiği gerçek bir özel piyasaya doğru ilerlememiz gerekiyor. , fiyat şeffaflığı ve üçüncü taraf ödeyenlerin ortadan kaldırılması. Açıkçası ben ikincisinden yanayım…

Gail: Bana bu özel pazarı olan bir ülke örneği verin.

Bret: Benim bildiğim? Hiçbiri, ne yazık ki. Milton Friedmanite ütopyamda bile, Medicaid gibi gerçekten muhtaç olanlar için sağlık programlarını asla ortadan kaldırmazdım.

Gail, bu konuşmayı dünyadaki en sevdiğimiz kişi Kevin McCarthy’ye ulaşmadan bitirmemeliyiz. Trump’ın 6 Ocak’tan sonra istifa etmesini istediğini öğrendikten sonra bu cesaret profili hakkında herhangi bir fikriniz var mı?

Gail: Başkanları Capitol’e saldırmak için bir mafyayı kışkırttıktan sonra deli olmayan tüm Cumhuriyetçiler şoktaydı. Ve bir grup birbirine bunun onun için son olması gerektiğini söylemiş olmalı. Daha sonra parti tabanının bununla ilgili hiçbir sorunu olmadığı netleştiğinde geri çekildi.

Bret: Bir içicinin kısacık netlik anı gibi – bir duble daha sipariş etmeden önce.

Gail: McCarthy, Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçi liderlere Trump’a istifa etmesini tavsiye edeceğini söylediğini yalanladı. Ama sonra telefon görüşmelerinin – hehehe – kasete kaydedildiği ortaya çıktı.

Şimdi Bret, deli olmayan Cumhuriyetçilerden sen sorumlusun. McCarthy’nin tostunu mu düşünüyorsun?

Bret: Çılgın olmayan cumhuriyetçi mi? Emmanuel Macron’u kastediyor olmalısın.

Diğer Cumhuriyetçiler ile ilgili olarak: Trump’ın 2016’daki “Access Hollywood” skandalından bu yana, kasete yakalanmak, günümüzün ahlaki olarak durumsal, olgusal olarak alternatif, demokratik olarak isteğe bağlı, mantıksal olarak meydan okunan, komik olarak kasıtsız olarak net bir olumsuzluk oluşturmadı. GOP Aslında daha yüksek ofis için bir basamak haline geldi. Kevin McCarthy tostu mu? O, Meclis’teki bir sonraki konuşmacınız.

The Times, editöre çeşitli mektuplar yayınlamaya kararlıdır. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazı ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

Facebook , Twitter (@NYTopinion) The New York Times Opinion bölümünü takip edin ) ve Instagram .