The Tire Nichols Görüntü: Memphis’te Dayak Atan Polis

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• Güncellenmiş Turing Testi
  • Bilim Atılımlarındaki Düşüş
  • Şehirlerimizi Ele Geçiren ‘Geniş, Devasa’ Binalar
Kredi… Memphis Şehri

Editöre:

“Ağlarken Memphis Polisi Tarafından Tutuldu ve Dövüldü, ‘Anne'” (ön sayfa, 28 Ocak):

Polis memurlarının gözaltına aldıkları kişilerin yargıcı, jürisi ve infazcısı olmaması polis eğitiminin temel ilkesidir.

Tire Nichols’u ölümüne kadar döven beş memur ya yetersiz işe alındı ya da yetersiz eğitim aldı. Polis departmanlarının çoğu, polis memuru olmaması gereken kişileri ayıklamak için adayları çok katı bir işe alma sürecinden geçirir; iş herkese göre değil.

Bir topluluğun ateşli silah taşımasını ve ölümcül güç kullanma kanuni yetkisine sahip olmasını isteyeceği türden polis memuru, Bay Nichols’u yakalayacak, onu korumak için kelepçeleyecek ve onu güvenli bir şekilde kruvazörün arkasına yerleştirecek olan polis memurudur. , ve işlemleri yapılmak üzere istasyona götürülmesi, şarj edilmesi vb.

Şimdi emekli olan bir emniyet müdür yardımcısı olarak, bölümüme katılmak isteyen, empati kuran, memur olmayı işin getirdiği güçten çok çaresiz suç kurbanlarını koruma becerisi için isteyen adaylara özellikle baktım. ve başkalarına zarar verecek olanları tutuklayın.

Bu iğrenç eyleme karışan beş polisten hiçbiri dayağı durdurmak için müdahale etmedi. Bu genç adam yakalandıktan sonra nasıl davrandı bilmiyorum; Gözaltına alındığında, beş memurun hepsinin onu daha fazla zarar görmekten koruma görevi vardı.

Tire Nichols’u tutuklayan memurlar bu protokolü izlemiş olsalardı, onun ölümü hakkında bir şeyler okuyor olmazdık.

Len Disesa
Dresher, baba.

Editöre:

Yerel polis hayırsever derneğim geçenlerde beni yıllık fon kampanyasına bağış için aradı. Son birkaç yıldır yaptığım gibi desteğimi vermeyi reddettim, ancak bu konuda kendimi tamamen iyi hissetmiyorum.

Bu ülkede polis korumasına çok ihtiyacımız var ve şehit düşen kolluk kuvvetlerinin ailelerini de düşünmemiz gerekiyor. Bu erkekler ve kadınlar genellikle silahlı ve tehlikeli kişilerle uğraşırken hayatlarını tehlikeye atarlar ve bunun için minnettarlığımızı ve desteğimizi hak ederler.

Ancak bazı memurların işlerini yapma biçiminde çok yanlış bir şey var ve Memphis görüntüsü (ki izlemeyeceğim), sanki daha fazlasına ihtiyacımız varmış gibi bunun daha fazla kanıtını sunuyor. Tire Nichols’u takip eden, saldıran ve sonunda ölümüne neden olan beş polis yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır. Ancak bu konuyu ele almak için o kadar çok fırsatımız oldu ve hiçbir şey yapmadık ki, bunun gibi şeylerin olacağı gerçeğini kabul ediyormuşuz gibi görünmeye başlıyor.

Bu beş memurun eylemlerinin Memphis Polis Departmanında bir tür usul normunu temsil ettiğine inanmıyorum. Ama kayıtsız kaldığımız sürece, tıpkı bir kilisede, okulda ya da başka bir yerde aklını yitirmiş başka bir kişinin ateş açması gibi, bu olmaya devam edecek ve bir noktada suç ortaklığımızı kabul etmek zorunda kalacağız.

Rick Diguette
Tucker, Ga.

Editöre:

Dünya, bir güruh tarafından gaddarca davranılan bir insan görüntüsünü gördüğünde, izlemekte zorlanan herkesin midesini bulandırıyor. Kalabalığın üniformalı polislerden oluştuğu ortaya çıkınca hem emekli hem de aktif polislerin duyduğu utancı anlatamam.

Memphis’te Tire Nichols’un vahşice öldürülmesine karışan beş polis, günlerini mahkemeye çıkaracak. Bu arada, bu çirkin olayın pis kokusu, kolluk kuvvetleri üniforması giyen ve giymiş olan ve çaresizce halkın güvenine muhtaç olan bizleri sonsuza dek lekeleyecektir.

Chicago Polis Departmanında 33 yıl görev yaptıktan sonra, kimsenin kötü polislerden iyi polisler kadar nefret etmediğini söyleyebilirim.

Memphis’te olanlar, Amerika’daki kolluk kuvvetlerinin ezici çoğunluğunu tanımlamıyor. Tire Nichols’un ölümünden bir sonuç çıkarsa, lütfen ülke çapındaki tüm polis amirlerine ve amirlerine eğitim ve denetimin en tepeden başladığı mesajı olsun. Yeter artık

Bob Angone
Austin, Teksas

Editöre:

Tire Nichols’u öldürmekle suçlanan beş memurun fotoğraflarına baktığımda ilk (alaycı) düşüncem şu oldu: Beyaz olsalardı kovuşturma bu kadar hızlı ve adil olmazdı.

Lynn Bernstein
Brooklyn

Güncellenmiş Turing Testi

Kredi… Ricardo Rey

Editöre:

“Seni bir Chatbot’un Algoritmasıyla Karşılaştırayım mı?” (Pazar İşi, 22 Ocak):

Son raporlar, Turing testinin bir güncellemeye ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Yapay zeka, çoğumuzu kandıracak kadar insan dilini taklit edebilir. Bir konuşma sırasında yapay zeka ile konuşup konuşmadığımızı anlayıp anlamadığımızı test etmek yerine, aşağıdakileri öneriyorum:

Muhataptan orijinal bir fıkra anlatmasını isteyin. Cevap hızlı gelirse, muhtemelen insan dışıdır. Ancak muhatap kötü bir şakayla cevap verirse, neredeyse kesin olarak insandır.

Bu test kendini kanıtlarsa, ona Poeton İlkesi adını vermeyi öneriyorum.

Richard W. Poeton
Lenox, Mass.

Bilim Atılımlarındaki Düşüş

Bu yüzyılın en büyük bulgularından bazıları, artan bilimin zaferlerini takip etti. Einstein tarafından tahmin edilen yerçekimi dalgalarının 2015 gözlemi, asırlık bir teorinin doğrulanmasıydı. Kredi… Getty Images aracılığıyla Oxford Bilim Arşivi

Editöre:

“Bilimin Tüm Büyük Buluşlarına Ne Oldu?” (Science Times, 24 Ocak), son yarım yüzyılda yıkıcı bilimsel atılımlardaki göreli düşüşü açıklayabilecek iki şeyi doğru bir şekilde tespit ediyor: Artan bilim ve büyük ölçekli işbirlikleri.

Paradoksal olarak, bunların her ikisi de son 50 yılda bilim adamlarının sayısındaki büyük artışa bağlanabilir.

Daha fazla bilim insanı, hibe fonu için daha fazla rekabet anlamına gelir. Bu, bilim adamlarının fon alma şanslarını en üst düzeye çıkarmak için hibe başvurularında artımlı, “güvenli” projeler önermelerine neden olur. Bu aynı zamanda, büyük ölçekli projelerin, finansman kuruluşlarının görece azalan düzeydeki hükümet araştırma fonlarını daha fazla sayıda bilim insanına dağıtması için daha verimli bir yol olduğu anlamına gelir.

Yüksek riskli/yüksek kazançlı projeleri üstlenecek önemli keşifler geçmişine sahip ikonoklastik bilim adamlarını desteklemek için farklı türde bir mekanizmaya ihtiyacımız var.

David J.Anderson
Pasadena, Kaliforniya
Yazar, California Teknoloji Enstitüsü’nde biyoloji profesörüdür.

Şehirlerimizi Ele Geçiren ‘Geniş, Devasa’ Binalar

Seattle’da, yeni özel geliştirme projelerinin çoğu, önerilen bir projenin şehir ve mahalle yönergelerine uyup uymadığını belirlemek için bir tasarım inceleme sürecinden geçmelidir. Kredi… Ruth Fremson/New York Times

Editöre:

Yeniden “Mülayim, Evet. Ama Pek Çok İhtiyacı Karşılıyorlar” (Real Estate, 22 Ocak):

5’e 1’ler olarak bilinen devasa apartman bloklarının tiranlığı, her yerde bulunmaları ve kutu olmalarından çok, yığınlaşmalarıdır. Geliştiriciler, geniş, hantal, yatay kütleleri, geleneksel olarak daha dar, dikey olarak yönlendirilmiş binaları barındıran bir kentsel dokuya bölmek için yeterli arazi parsellerini biriktirdiklerinde inşa edilirler.

Bu patern ayrıca daha kötü huylu etkilere sahiptir. Küçük parselleri birleştirerek, genellikle eyalet dışından olan büyük kalkınma şirketleri, küçük geliştiricilerin ve yerel sakinlerin kendi topluluklarında yatırım yapmasını ve yaratılan yeni serveti paylaşmasını zorlaştırıyor.

Bir hulk’u birkaç küçük bina gibi gösterecek farklı renk ve malzemelerle bile, bu yapılar bariz bir maskaralıktır. Ve bir şehirdeki aynı kalıplar, yeni apartman bloklarının hepsinin birbirine benzemesine neden olur.

Evet, Manhattan ve Brooklyn kumtaşı içinde çalkalanıyor; Chicago, neredeyse aynı iki daireyle dolu bloklara sahiptir; ve Doğu Sahili şehirlerinde kilometrelerce uzunlukta tuğla sıra evler vardır. Ancak yönelimleri, dar alanlara ve “evler” inşa etmek ile “birimler” inşa etmek arasında bir fark olduğunu öne süren dikey bir tasarıma yöneliktir.

140 yıllık kahverengi taşlar çağlar için inşa edildi. 5’e 1’ler şu an için tasarlandı.

Brian Williams
Columbus, Ohio