Meksika'da hangi şirketler 2024 kar paylaşımından muaftır?

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
Şirketler kâr ödemekten muaf

yeni şirketler

Operasyonun ilk yılında yeni oluşturulan şirketler. Yani Maliye Bakanlığına tescil veya kayıt bildirimi tarihinden itibaren faaliyete geçilir.

yenilikçi şirketler

Yeni oluşturulan şirketler, faaliyetin ilk iki yılı boyunca kendilerini yeni bir ürünün geliştirilmesine adamıştır. Ürünün yeniliğini şirket değil Ekonomi Bakanlığı belirliyor; bu kurumun bunu işçilere kanıtlaması gerekiyor.

Madencilik şirketleri

Madencilik sektöründe, arama döneminde (özellikle madencilik) yeni oluşturulan şirketlerin de yeni oluşturulması gerekmektedir. Şirketlerin ilk üretim faaliyetini gerçekleştirdiği anda istisna süresi kendiliğinden sona erer.

İnsani yardım kurumları

Sığınmaevleri, vakıflar gibi kâr amacı gütmeden ve yararlanıcıları bireysel olarak belirlemeden insani yardım amaçlı eylemler gerçekleştiren özel yardım kuruluşları. Bu istisnadan yararlanabilmeleri için ilgili sekreterlik tarafından tanınmaları gerekir.

Kamu kurumları

IMSS ve kültürel, sosyal yardım veya hayır amaçlı merkezi olmayan kamu kurumları.

Daha düşük gelirli şirketler

Yıllık geliri gelir vergisine beyan edilen şirketler 300.000 pesoyu aşmamaktadır.

Bana kar ödemediklerini nereye bildirebilirim?

Kâr almadıysanız, şu adrese bildirin: [email protected] veya size tavsiyede bulunmak için Çalışma Savunması Avukatlık Bürosuna gidin.

Bir inceleme ziyaretine ihtiyacınız varsa, Federal İş Teftişi Genel Müdürlüğü.