7 Ocak’ta Cumhuriyetçiler Trump’tan Bir Mola Verebilir mi?

Dahi kafalar

New member
Perşembe günü, haber odamdaki meslektaşlarım Alexander Burns ve Jonathan Martin, Başkan Donald Trump’ı Capitol’e yapılan saldırıdan dolayı özel olarak kınayan ve onu sorumlu tutmayı uman Cumhuriyetçi liderler hakkında haber yaptılar.

Elbette sonra ne olduğunu biliyoruz. Ayaklanma girişiminin hemen ardından ne kadar korkmuş ve şaşırmış olsalar da, McConnell, McCarthy ve diğer Cumhuriyetçi liderler, çoğu muhafazakar hiçbir şey yapmamayı tercih ederken veya isyancılarla aynı safta yer alıp “büyük yalanı” benimserken soğukkanlılıklarını ve partizan kararlılıklarını yeniden kazandılar. “seçimin çalındığını söyledi.

Saldırıdan yaklaşık bir hafta sonra, Temsilciler Meclisi’ndeki Demokratlar, görevden ayrılan Başkan Trump’a 10 Cumhuriyetçinin de katıldığı azil maddelerini sundu ve kabul etti. Senato davası, Trump’ın görevden ayrılmasından sonra başladı ve 13 Şubat’ta yalnızca yedi Cumhuriyetçi senatör onu mahkum etmek için oy kullandı. Saldırı ile dava arasında sadece bir ay vardı, ancak o dönemde Cumhuriyetçi görüş sertleşti ve çoğu muhafazakar medya kuruluşu tamamen Trump’ın arkasındaydı.

Bu kadar az Cumhuriyetçinin Trump’ı görevden almak için oy kullanmasının kaçınılmaz olduğunu düşünmüyorum. Bence kısa bir süre – saldırının hemen ardından – Demokratların kararlı eyleminin yeterli sayıda Cumhuriyetçinin Senato’da Trump’ı mahkum etmesine ve ona sonuçları empoze etmesine yönelik hesabı değiştirebileceği kısa bir zaman oldu. ayaklanmadaki rolü. Ertesi gün, Meclis Demokratları görevden alma makaleleri başlatmış ve derhal bir duruşma ile ileri sürmüş olsaydı, muhafazakar medya ve diğer yayın organları Trump yanlısı bir mesaj oluşturup yaymadan önce Cumhuriyetçileri bir seçim yapmaya zorlayabilirdi. Ve bu ortamda, giden başkanı cezalandırmaya yetecek kadar oy olmuş olabilir.

Şimdi, bunun Demokratlara haksızlık olduğuna dair bir argüman var. Cumhuriyetçilerin saldırıya kayıtsız olduklarını, amansız bir şekilde Trump’a bağlı olduklarını ve onları bu pozisyondan caydırmak için yapılabilecek hiçbir şey olmadığını. Bu dünyada, başkana ikinci vuruşunu yapmadan önce argümanlarını bileyebilecekleri için, Demokratların ikinci bir görevden alma davasına başlamadan önce beklemeleri mantıklıydı.

Ama bunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Beyaz Saray için ilk kampanyasının ve ardından başkanlığının çeşitli noktalarında, Trump gerçekten korkunç bir şey yapacaktı – müttefiklerini bile şok eden ve dehşete düşüren bir şey. Bu ihlallerin hemen ardından, ona sonuçları empoze etme fırsatı doğdu. Örneğin “Access Hollywood” kaseti, Cumhuriyetçi seçkinlere Trump ile kesin bir kopuş yapma şansı verdi. Mueller Raporu’nun yayınlanması da aynı şekilde Demokratların görevden alma sürecini takip etmeleri için ilk büyük fırsattı. Ancak önemli olan hızlı hareket etmekti. Birkaç gün bile olsa, önemli bir zamanın geçmesine izin verin ve Trump’ın birlikleri toplaması ve muhafazakar medyanın vagonları dolaştırması için zaman olacaktır.

Burns ve Martin’den gelen haberler, bunun 6 ve 7 Ocak’taki dinamik olduğunu öne sürüyor. ulusal hayatta. Ama daha önce geçti, o kadar.

Bu değerlendirmeye katılmayacak okuyucular olduğunu anlıyorum. Anlaşmazlığın statik bir siyaset görüşüne, her oyuncunun sapamayacağı bir kalıba kilitlendiği bir dünyaya dayandığını düşünüyorum. Ancak siyasi hayat bundan daha akışkandır ve politikacılar – en katı partizan ve ideolojik olanlar bile – baskılara ve teşviklere tepki verir.

Belki de Cumhuriyetçiler, 6 Ocak’ın ardından Trump’ı suçlamak için ani bir dürtü karşısında kımıldamazlardı. Ancak bunu kesin olarak bilmiyoruz. Bildiğimiz şey, dengelerinin bozulduğu. Biliyoruz – ve kendi gözlerimizle görebiliyorduk – korktuklarını ve şaşırdıklarını, şansları olsaydı onları öldürebilecek bir çeteyle yüzleşme deneyiminden sarsıldıklarını biliyoruz.

Cumhuriyetçiler 7 Ocak sabahı dengede değildi ve güçlü bir itiş onları yere serebilirdi. Cumhuriyetçi Parti’nin durumu için Demokratları suçlamıyorum, ancak bu şansı kullanmadıkları için onları suçluyorum.

Yazdıklarım

Salı köşem, Donald Trump’ın 2020 başkanlık seçimlerini devirmeye çalışmasına yardımcı olan “anayasal muhafazakarlar” hakkındaydı.

Cuma sütunum, McCarthycilik ve Kızıl Korkunun merceğinden “eleştirel ırk teorisi” ve LGBTQ eğitimcileri hakkında devam eden paniklere baktı.

Now Reading

Amazon İşçi Sendikası’nın Dissent dergisindeki tarihi atılımı üzerine Ruth Milkman.

Emma Lower, Boston Review’da Yerli kadınlara karşı şiddet üzerine Mary Kathryn Nagle ile röportaj yapıyor.

Gita Jackson, Vice’taki “The Batman” filminde.

David Dayen, The American Prospect’te işçi hareketi üzerine.

Tanner Greer, Palladium dergisinde Taliban hakkında.

Geri bildirim Okuduklarınızdan keyif alıyorsanız, lütfen arkadaşlarınıza önermeyi düşünün. Buradan üye olabilirler. Bu haftanın haber bülteninde veya genel olarak haber bülteninde yer alan bir madde hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz, lütfen [email protected] adresinden bana e-posta gönderin. Beni Twitter’da (@jbouie) ve Instagram’da takip edebilirsiniz.

Haftanın Fotoğrafı

Kredi … Jamelle Bouie

Burası evimden çok uzakta olmayan eski bir depo. Ara sıra önünden geçiyorum ve bu fotoğrafı bir sabah bisiklet sürerken çektim. Küçük bir Nikon bas-çek (maalesef düşürüp kırdım) ve Ilford sineması kullandım.

Şimdi Yemek: Bhindi Masala (Kırmızı Soğanlı ve Domatesli Bamya)

Bhindi masala mutfağımın temel dayanağıdır, herhangi bir sayıda salata ve dallar ve ekmekler. Zaten yemek için birkaç tarifim var ama bunu meslektaşım Zainab Shah’dan denemek istiyorum. Tarif NYT Cooking’den geliyor.

İçindekiler

• 3 yemek kaşığı ghee veya nötr yağ

• 1 pound bamya, taze veya dondurulmuş (çözdürmeye gerek yok), sapları alınmış ve ½ inçlik parçalar halinde doğranmış

• ½ çay kaşığı rendelenmiş zencefil veya zencefil ezmesi

• ½ çay kaşığı rendelenmiş sarımsak veya sarımsak ezmesi

• 1 büyük kırmızı soğan, dörde bölünmüş ve ince dilimlenmiş

• ¾ çay kaşığı Keşmir veya diğer kırmızı şili tozu

• ½ çay kaşığı öğütülmüş kişniş

• ¼ çay kaşığı öğütülmüş zerdeçal

• 1 orta boy erik domates, ince doğranmış

• 1¼ çay kaşığı ince deniz tuzu

• 2 ila 3 yemek kaşığı limon suyu

• ¼ çay kaşığı garam masala

(

• Roti, servis yapmak için
Yol Tarifi

Orta boy (9 inç) bir kızartma tavası veya wok içinde, 2 yemek kaşığı ghee’yi orta-yüksek sıcaklıkta 30 ila 45 saniye veya eriyene kadar ısıtın. Bamya ekleyin ve 5 dakika ya da bamyanın kenarları kahverengileşmeye başlayana kadar hiç rahatsız edilmeden pişirin. (Bamyayı bozulmadan pişirmek yapışkanlığı gidermeye yardımcı olur.) Daha önce rengi az olan tarafları kızarana kadar karıştırın, ardından 5 dakika daha veya bamyaların kenarları kahverengileşinceye kadar pişirin. (Donmuş bamya kullanılıyorsa bu biraz daha uzun sürebilir.) Delikli bir kaşıkla çıkarın ve bir kenara koyun.

Kalan 1 yemek kaşığı ghee’yi aynı tavaya ekleyin ve eriyene kadar orta ateşte ısıtın. Zencefil ve sarımsak ekleyin ve çiğ koku dağılana kadar yaklaşık 30 saniye karıştırın. Soğanı ekleyin ve sık sık karıştırarak, soğanlar yumuşamaya başlayana kadar yaklaşık 3 ila 5 dakika pişirin. (Soğanların hala biraz ısırması gerekir.)

Isıyı orta dereceye düşürün ve kırmızı şili, kişniş ve zerdeçal ekleyin ve soğanla eşit şekilde karışana kadar yaklaşık 30 saniye karıştırın. Domates ve tuzu ekleyin. Domatesler parçalanana kadar yaklaşık 5 dakika orta ateşte pişirmeye devam edin.

Bamyayı tekrar tavaya ekleyin ve karışana kadar karıştırın. Limon suyu ve garam masala serpin. Roti, mağazadan satın alınan pide veya tek başına servis yapın.