ABD Senatosu yarışında Z kuşağından ilk Hintli Amerikalı Ashwin Ramaswami hakkında her şey

Dahi kafalar

New member
Ashwin Ramaswami, 2021 yılında Stanford Üniversitesi'nden mezun oldu.

Yeni Delhi:

24 yaşındaki bir yazılım mühendisi, ABD siyasetine giren en genç Hintli Amerikalı oldu ve bu da onu şimdiye kadar ülkenin Senatosu için aday olan Hint kökenli Z kuşağı adayı yaptı.

Seçildiği takdirde, ikinci nesil bir göçmen olan Ashwin Ramaswami, Georgia eyaletinden ilk Hintli-Amerikalı senatör ve bilgisayar bilimi ve hukuk diplomasına sahip tek kişi olacak.

Demokrat Parti adayı olarak, 6 Ocak'ta ABD Kongre Binası'ndaki ayaklanma nedeniyle eski ABD Başkanı Donald Trump ile birlikte suçlanan Cumhuriyetçi Shawn Still'e karşı yarışıyor.

Ashwin Ramaswami kimdir?

Bir teknoloji start-up girişimcisi olarak Ramaswami, ABD hükümeti için siber güvenlik alanında çalıştı ve şu anda teknoloji hukuku ve politikası alanında uzmanlaşmış bir danışmanlık firmasını yönetiyor.

Her ikisi de BT uzmanı olan ebeveynleri 1990'da Tamil Nadu'dan ABD'ye göç etti ve Ramaswami, 2021'de Stanford Üniversitesi'nden mezun oldu. “Gürcistan'da doğdum ve büyüdüm. Kampanya web sitesinde “Ben ikinci nesil bir göçmenim, Hintli bir Amerikalıyım, ikiz erkek kardeşim ve bir mühendisim” yazıyor.

“Topluluğuma borcumu ödemek için (Georgia) Eyalet Senatosuna aday oluyorum. 24 yaşındaki PTI haber ajansına “Herkesin benim çocukluğumda sahip olduğum fırsatlara sahip olduğundan emin olmak istiyorum” dedi.

Ramaswami, “alışılmışın dışında siyasi geçmişe sahip” gençlerin “yeni bir sese” sahip olmasını sağlamak istediğini söylüyor.

“Ben Hindu'yum”

Ramaswami, genç bir teknik adam olarak bile Hint kültürüne dalmış olduğunu söylüyor. “Ben Hindu'yum. Hayatım boyunca Hint kültür felsefesine çok ilgi duydum” dedi.

24 yaşındaki çocuk, Ramayana, Mahabharata ve Bhagavad Gita gibi destanları okuyarak büyüdü ve aynı zamanda Hindu manevi hareketinin bir enstitüsü olan Chinmaya Mission Balavihar'daki öğrencilere Hindu felsefesi ve kültürünü öğretti.

“Üniversitedeyken Sanskritçe öğrendim ve sonunda birçok eski metin okudum ve Upanişadları okumakla çok ilgilenmeye başladım. Hayatım boyunca yoga ve meditasyonla derinden ilgilendim ve şimdi Baal Vihara'yı genç öğrencilere de öğretiyorum” dedi PTI haber ajansına.

Ayrıca Budist, Hindu, Sih ve Jain öğrencilerine yönelik programlar yürüten bir grup olan Dharmic Law Öğrenci Örgütü'nü kurdu.

Z kuşağı ve politik hedefler

Ramaswami, seçim güvenliği görevlisi olarak çalıştı ve 2020 ve 2022 seçimlerinin güvence altına alınmasına yardımcı olduğunu söyledi. Eyalet Senatosu için yarışırken yaşının genç olduğuna ilişkin şüphelere yanıt veren 24 yaşındaki oyuncu, kendi kuşağının “siyasi açıdan son derece bilinçli” olduğunu açıkladı.

“Haberleri çok yakından izliyoruz, tüm bunların gerçekleştiğini görüyoruz ve iyi bir gelecek sağlamak istiyoruz. Ancak bence karşılaştığımız sorunlardan biri, gerçekten bir fark yaratacak kaynaklara veya yeteneğe sahip olmamamız, yani benim yaşımdaki insanların seçilmesinin gerçekten zor olması. “Çünkü seçim süreci, daha zengin ve daha yaşlı” dedi.

Eyalet Senatosuna bakan Ramaswami, eyalet çalışanlarının maaşlarını artırmak ve seçimleri güvence altına almak için daha iyi teknoloji sunmak istediğini söylüyor. Ayrıca büyük teknoloji şirketlerini çevrimiçi zararlardan sorumlu tutmak için “sağduyuya dayalı silah yasaları” ve antitröst yasalarını yürürlüğe koymayı planlıyor.

Genç teknoloji meraklısı, Amerika Birleşik Devletleri'nin güneyinde sürdürülebilir bir teknoloji merkezi oluşturmak ve Gürcistan'ı yeşil enerji yatırımında lider yapmak istiyor.

(Ajans girişi ile)