Amerika Kalbimizi Kırıyor

Dahi kafalar

New member
Gail Collins:Bret, bende var pay size hükümet harcamaları ve açıkları hakkında soru sormak ve … tüm bu şeyler. Ama önce, son zamanlarda yaşanan toplu katliamlar ve bunlar hakkında ne yapacağımız hakkında gerçekten konuşmamız gerekiyor, değil mi?

Bret Stephens: İngiltere’de veya Almanya’da bu tür toplu infazlar, en fazla iki yılda bir gerçekleşen olaylardır. Burada, böyle bir şeyin olmadığı bir gün bile geçmiyor. Ve korku sadece katliamda yatmıyor. Alışmış olmamızdandır. Dostoyevski, “İnsan her şeye alışır, alçak!” Milletimizin durumu bu.

Gail: Acaba konuyu bir kez daha gündeme getirsem mi diye düşündüm. Ama pes edip sessizce omuz silkemeyiz.

Bret: Silahları yasaklamak için değil, herhangi birinin onlara sahip olmasını çok daha zorlaştırmak için İkinci Değişikliğin yürürlükten kaldırılmasından yanayım. Aksi takdirde, insanlardan daha fazla ateşli silahın olduğu bir ülkede, sıradan silah kontrolünün gerçek bir fark yaratabileceğinden şüpheliyim. Senin düşüncelerin?

Gail: İkinci Değişikliği yürürlükten kaldırmak isteyen bir muhafazakarla sohbet etmem gerçeğini seviyorum. Beni kaydet.

Bret:Diğer muhafazakarlar adına konuştuğuma dair umutlanmayın.

Gail: Tüm bu katliam karşısında çılgınca görünebilir, ancak argümanı silah gururuna değiştirip değiştiremeyeceğimizi her zaman merak etmişimdir – insanların ateş edebildiklerini kanıtlayana kadar silah sahibi olmalarına izin verilmemelidir. Makul büyüklükte bir hedefi vurmanız yeterli. Açıkçası, bir kiliseye veya sinema salonuna bir saldırı tüfeği ateşlemek için iyi bir nişan almanıza gerek yok, ancak yeterlilik gerektirme konusunda bir fikir birliğine varabilirsek, bu, rasyonel ateşli silah düzenlemelerine doğru ilk adım olabilir.

Bret: Testi farklı şekilde tasarlardım. 100 soruluk silah kullanımı, güvenlik ve kanuni gerekliliklerle ilgili 90 soruluk bir testle başlayın. Ardından, eğitimli personel tarafından bizzat uygulanan bir psikolojik uygunluk testi. Ardından silah deposu sahipleri için ağır sorumluluk sigortası gereksinimleri. Oh, ve alıcılar için bir uyuşturucu testi. Bu kitlesel infazların en kötüsünde sıklıkla suçlu olan rahatsız genç erkeklerin seri ateşli silahları ele geçirmelerini engelleyecek herhangi bir şey.

Bundan sonra, silah sahipleri arkadaşlarına sadece ateş edebildikleri için değil, aynı zamanda akıllı, aklı başında, çözücü ve ayık olduklarıyla övünebilirler. Ama siz … hükümet harcamalarını tartışmak istediniz.

Gail: Şu anın sorunu bu, değil mi? Kongre borç tavanını yükseltmek için bir şeyler yapmalı, yoksa ekonomi bir yerlerde çökecek. Ya da en azından teori bu.

Cumhuriyetçiler, söz konusu tavanın yükseltilmesini harcamalardaki büyük lig kesintilerine bağlamak istiyor. Kevin McCarthy bunun Sosyal Güvenlik veya Medicare kesintilerini içermeyeceğine ne kadar yemin ederse etsin, bunların masada olmadığını hayal etmek neredeyse imkansız. Tavsiyen nedir?

Bret: Pekala, Cumhuriyetçilerin şu anki stratejisi, Looney Tunes horozu Foghorn Leghorn’un tüm zekasına sahip: Biden yönetimiyle bir tavuk oyunu oynamaya çalışıyorlar, oysa içten içe, gidecek olanların kendileri olduğunu biliyorlar. çekinmek. Federal hükümetin borcunu ödememesine izin vermek ekonomik olarak yıkıcı ve politik olarak intihara meyilli olurdu. Bu yüzden muhtemelen bir avuç hareketli bölge Cumhuriyetçi safları kırıp borç tavanını yükseltmek için Demokratlarla oy kullanana kadar bu korkunç maskaralıktan geçeceğiz.

Gail: Bahsettiğiniz son senaryo hoşuma gitti. Ama alt çizginin de sorunlu olduğunu düşünmüyor musun? Kongre, bazı Cumhuriyetçilerin önerdiği gibi bütçeyi dengelemek için harcamaları keserse, bu, Sosyal Güvenlik ve Medicare gibi çok popüler programlarda büyük kesintiler anlamına gelebilir.

Bret: Harcama artış hızını yavaşlatmanın yollarını bulmaya çalışmak dışında, her iki programda da kesinti olacağını hayal edemiyorum. Ne de olsa Cumhuriyetçi seçmenler arasında da popülerler. Ve iki partinin dışında hiçbir şeyin gerçekleşmesine imkan yok. Büyük vergi artışları içermeyen düzeltmeler için herhangi bir öneriniz var mı?

Gail: Pekala, bazı insanlar bunu bir vergi artışı olarak görebilir, ancak ben biraz vergi adaleti önermek istiyorum. Nedense, Sosyal Güvenlik bordro vergilendirmesi yaklaşık 160.000 dolarda duruyor. Yani yılda bir milyon dolar kazanan bir kişi, yaklaşık 840.000 dolardan hiçbir şey tıslamaz.

Hadi şu tavandan kurtulalım, Bret. Sen ne diyorsun?

Bret: Demokratların emeklilik yaşını dört ya da beş yıl yükseltmeye istekli olmaları koşuluyla, sınırın yükseltilmesine itiraz etmem. Medicare ıslahat’a gelince, benim tahminim asla olmayacak. Bunun yerine, 20 yıl içinde nüfusun bir kısmı için korkunç ama “ücretsiz” tek ödemeli bir sisteme ve mükemmel ama pahalı özel sağlayıcılardan oluşan bir evrene sahip olacağımıza bahse girerim. Gerçek bütçe kesintilerine gelince, belki etanol üretimi için olan gibi aptal sübvansiyonları sonlandırabiliriz. Ama bu, çiftlik devleti Cumhuriyetçileri arasında çok popüler.

Farklı konu, Gail: Memphis.

Gail: Bret, erken kariyerimin çoğunu – 70’lere geri dönerek – New Haven’da çok zeki olan polis şefi Ed Morrone ile takılarak geçirdim. O zamanlar polis muhabiri olan kocam Dan’e bir polisin en önemli işinin “birbirinden nefret eden insanları ayırmak” olduğunu söyledi.

Bret: Oh, Şükran Günü’nde oturma düzenini bulmak gibi. Üzgünüm, devam et.

Gail: O günlerde bu çok anlamlıydı. Ancak Memphis’te nefret eden insanlar, görünüşe göre hedef aldıkları bir sürücünün onları nefesleri kesilene kadar koşturduğu için çılgına dönen ve ardından onu dövmeye başlarken annesi için ağlamaya başlayan polisin kendisiydi.

Şimdi ölü bir gencimiz, yaslı bir ailemiz ve kargaşa içinde bir şehrimiz var. Ülkedeki iyi yönetilen her kolluk teşkilatı, yeni bir şüphe düzeyiyle başa çıkmak zorunda kalacak. Bu polisler kendi itibarlarını mahvettiler, toplum ilişkilerini derinden yaraladılar ve eminim ki ceza davalarından sonra işledikleri korkunç kötülükler için tıslayacaklar.

Senin düşüncelerin?

Bret: Tire Nichols’un annesi RowVaughn Wells, oğlunu öldüren polis memurları ve aileleri için dua edeceğini söylediğinde çok duygulandım. Bu, şehrin şu anda umutsuzca ihtiyaç duyduğu bir şefkat ve haysiyet ruhu.

Gail:Sadece şehir değil, tüm ülke.

Bret: Bununla birlikte, ne bu dava hakkında ne de ondan kapsamlı sonuçlar çıkarmak konusunda isteksizim. Memphis, ülkedeki kişi başına en yüksek cinayet oranlarından birine sahip ve şehrin yetkin ve etkili polis teşkilatına umutsuzca ihtiyacı var. Polis vahşeti açıkça ülke çapında ciddi bir sorun olmaya devam ediyor. Ancak, polislerin tempolarını kaçırmak istemedikleri için karakollarına çekildikleri ya da dünya çapında ciddi personel sıkıntısına yol açan, morali bozulan ve şeytanlaştırılan polis departmanlarının eşit derecede tehlikeli eğilimi olan polisten arınma raporları da öyle. ülke.

Gail, geçen haftaki konuşmamızın sonunda – ben elektrikli sobalar yerine gazı desteklemek gibi ölümcül bir günah işledikten bir süre sonra – okuyuculara, Ron DeSantis’in karşısına çıkacak en iyi adayın Demokratlar arasından kimin olacağını tartışacağımıza söz vermiştik. CHP’nin başkan adayı olmak. Bana birkaç isim ver.

Gail:Pekala, mutfak ocakları hakkında başka bir tartışmayı dört gözle bekliyordum ama tamam.

Bret:Yıllar boyunca okuyucularımızı rahatsız ettiğim tüm yollar arasında, indüksiyon ocakları konusundaki cehaletimin en kötüsü olacağını kim bilebilirdi?

Gail: İkimiz de Joe Biden’ın emekli olup daha genç birine kapıyı açmasını diliyoruz ama pek olası görünmüyor. 44 yaşındaki Vali DeSantis aday olursa, Biden’ın 80’lerinde olduğunu her gün hatırlatacak.

Bret: İş oraya varırsa Biden, Donald Trump’ın muhafazakar oyları bölmek için Teddy Roosevelt’in Bull Moose partisini geri getirmesini umsa iyi olur. Aksi takdirde, Başkan DeSantis olacaktır.

Gail: Biden’ın yerini alması muhtemel Demokratların çoğu için yaş sorun değil. Ve insanların bahsettiği bir sürü umut verici olasılık var – yarım düzine vali, birkaç senatör ve Biden yönetiminin birkaç üyesi.

Duymaktan hoşlandığım isimlerden bazıları Senatör Amy Klobuchar, Michigan Valisi Gretchen Whitmer, ulaşım sekreteri Pete Buttigieg ve Pennsylvania’nın yeni göreve başlayan valisi Josh Shapiro. Kamala Harris’in listemde olmadığını fark edeceksiniz.

Bret:Farkettim.

Gail: Halkın tüm bu insanlara ciddi ve uzun vadeli bir şekilde bakma şansına ihtiyacı var. Biden tekrar aday olmayacağını açıklasaydı bu olurdu. Lütfen Sayın Başkan…

Bret: Bahsetmek istediğim bir diğer güçlü rakip: Ticaret bakanı ve Rhode Island’ın eski valisi Gina Raimondo. Güçlü merkezci çekiciliği nedeniyle genel seçimlerde en iyi aday ve aynı zamanda en iyi başkan olacaktı. Ve onun – ya da Josh Shapiro’nun – bir başkanlık teklifini düşünmeye başlaması için muhtemelen çok erken olsa da, insanlar Maryland Valisi Wes Moore’a göz kulak olmaya başlamalı.

Gail:Evet, sanırım vali seçilen insanların daha yüksek bir göreve aday olmaya başlamadan önce bir veya iki yıl beklemesi adil.

Bret: Gitmeden önce Gail, Victor Navasky’nin bu ay 90 yaşında öldüğünü okuyunca üzüldüm. Yıllardır liderliğini yaptığı The Nation dergisinde yayınlananların muhtemelen yüzde 99’una katılmıyorum. Ama amaçları için mutlu bir savaşçıydı, bazıları gibi (Cezayir Hiss’in masumiyetini savunmak gibi) yanılgıya düşmüştü. Ama her gün neşeli bir rakibi, huysuz bir yol arkadaşına tercih ederim.

The Times yayınlamaya kararlı çeşitli harfler editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

The New York Times Görüş bölümünü takip edin
Facebook , Twitter (@NYTopinion) ve instagram .