Andhra Pradesh merkezli avukat Jaya Badiga, ABD Bölge Yüksek Mahkemesi hakimi olarak atandı

Dahi kafalar

New member
New York:

Sertifikalı bir aile hukuku uzmanı olan Hintli Amerikalı avukat Jaya Badiga, ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Sacramento İlçesi Yüksek Mahkemesine hakim olarak atandı.

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, daha önce 2022'den bu yana Sacramento İlçesi Yüksek Mahkemesi komiseri olarak görev yapan Badiga'nın atanmasını sağladı.

Hindistan'ın Andhra Pradesh eyaletinin Vijayawada şehrinde doğan Badiga, Yargıç Robert S. Lapham'ın emekli olmasıyla boşalan pozisyonu devralıyor.

Demokrat Parti üyesi olan Badiga, 2020 yılında Kaliforniya Sağlık Hizmetleri Departmanında, 2018 yılında ise Kaliforniya Valiliği Acil Durum Hizmetleri Ofisinde avukat olarak görev yaptı.

Badiga, Santa Clara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Hukuk Doktorası ve Boston Üniversitesi'nden Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası İletişim alanında Yüksek Lisans derecesi aldı.

Badiga, sertifikalı bir aile hukuku uzmanıdır ve Sacramento Ülke Kamu Hukuku Kütüphanesi'ne göre on yıldan fazla bir süredir aile hukuku alanında çalışmaktadır.

Ayrı bir gelişmede, Vali Raj Singh, Fresno İlçesinden Badhesha'yı Fresno İlçesi Yüksek Mahkemesi hakimi olarak atadı.

Yargıç Jon N. Kapetan'ın emekliliğiyle kalan boşluğu dolduran Badhesha, 2022'den bu yana Fresno Bölge Savcılığı'nda şehir avukat yardımcısı olarak görev yapıyor ve 2012'den bu yana burada birçok görev üstlendi.

FOX26NEWS'in bu ayın başlarında bildirdiğine göre, bir Demokrat olan Badhesha, Fresno İlçesinde yargıç olarak atanan ilk Sih ve Kaliforniya'da dastar veya pagri olarak bilinen Sih başörtüsünü takma geleneğini sürdüren ilk Sih yargıcıdır.

Onun atanması Central Valley'deki Pencap ve Asya topluluklarındaki birçok kişi tarafından kutlandı.

Badhesha, atanmasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Fresno İlçesi Yüksek Mahkemesi Hakimi olarak hizmet etme yeteneğime güvendiği için Vali Gavin Newsom'a teşekkür etmek istiyorum. Fresno Bölge Savcılığı'ndaki paha biçilmez deneyim ve kapsamlı gönüllü çalışma da dahil olmak üzere, Fresno topluluğuna yıllar süren adanmış hizmetten sonra, Fresno Yüksek Mahkemesi Hakimi olarak atanmaktan onur duyuyorum.” “Adalete olan bağlılığım, yasal hukuk anlayışımla birleşti. sistemimiz ve topluluğumuzun ihtiyaçları beni dürüstlük, adalet ve şefkatle hizmet etmeye hazırladı. “Topluluğumuzun yedek kulübesinde sık sık görmediğimiz bir bölümünü temsil edebildiğim için mutluyum ve valinin çeşitliliğe olan bağlılığını takdir ediyorum” dedi.

San Francisco'daki California Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden hukuk doktorası aldı.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)