Andra Pradeşli öğrenci Saiesh Veera, mezun olmasına 10 gün kala ABD’deki bir benzin istasyonunda vurularak öldürüldü.

Dahi kafalar

New member
Saiesh Veera, yüksek lisansını 10 gün içinde tamamlamak üzereydi ve H-1B vizesini de almıştı.

Amaravati:

Ohio eyalet polisine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek lisans yapmakta olan 24 yaşındaki Andra Pradeşli bir adam, kurbanın çalıştığı bir benzin istasyonunda bildirildiğine göre kurşun yarası nedeniyle öldü.

Öğrencinin kimliğinin Saiesh Veera olduğu ve olayın Perşembe günü eyaletin Columbus Bölümünde meydana geldiği söylendi. Basında çıkan haberlere göre Veera, Andhra Pradesh’ten geldi.

“20 Nisan 2023 sabah saat 12:50’de Columbus polis memurları, bildirilen bir silahlı saldırı üzerine W. Broad St.’nin 1000. bloğuna sevk edildi. Olay yerine vardığında, polisler Saiesh Veera, M/O/24 olarak tanımlanan yetişkin bir erkek kurbanı kurşun yarası olarak bulmuşlardır” dedi.

Columbus İtfaiyesi personeli geldi ve kurbanı yerel bir hastaneye nakletti. Hayat kurtarıcı önlemlere rağmen, kurbanın saat 01:27’de öldüğü açıklandı.

Polis, olayın daha fazla araştırıldığını ve aileye haber verildiğini de sözlerine ekledi.

Columbus Division Polisi, zanlının güvenlik kameraları tarafından görülen bir fotoğrafını da paylaştı.

BU ŞÜPHELİYİ BULMAMIZ İÇİN YARDIM EDİN

Cinayet masası müfettişleri, 20 Nisan 2023’te meydana gelen ölümcül bir silahlı saldırıyla bağlantılı olarak bu kişinin kimliğini belirlemek için yardım istiyorlar. 24 yaşındaki Saiesh Veera, W. Broad St.’nin 1000 bloğundaki bir benzin istasyonunda vurularak öldürüldü.

Tepe?
☎
614-645-4730 numaralı telefonu arayın pic.twitter.com/25mjNtNzY0

– Columbus Polis Departmanı (@ColumbusPolice) 20 Nisan 2023
Veera’nın cesedini Hindistan’a geri göndermek için çevrimiçi bir bağış programını yöneten Rohit Yalamanchili’ye göre, genç adam yüksek lisans kursunu tamamladı ve sadece 10 gün içinde derecesi ile H-1B vizesi kapsamında seçildi.

Bay Yalamanchili, birkaç hafta içinde benzin istasyonu memuru olarak görevinden ayrılacağını da sözlerine ekledi.

Veera, Amerika Birleşik Devletleri’ne birçok hırsla ailesinde ilk olarak geldi ve iki yıl önce babasını kaybettiğinden beri ailesini kurmak istedi.

Her zaman her durumda insanlara yardım etmeye istekli, kriket sahasında harika bir sporcuydu. Columbus bölgesinde kriket oynayan herkes onu tanırdı, harika bir kriket oyuncusu ve harika bir arkadaştı.

Yalamanchili, “Tanrı’nın Saiesh’e, annesine, ailesine ve ruhuna dokunan arkadaşlarına barış getirmesini umuyorum” dedi.