Andrew Garfield, Mark Zuckerberg’den: ‘Onun İşlev Bozukluğu, Tüm İşlev Bozukluğumuz Haline Geldi’

Dahi kafalar

New member
Yapımcı ‘Sway’

Facebook Meta’ya dönüşürken ve (mevcut sorunlarının hepsini çözmeden) kapsamlı 3 boyutlu bağlantı için baskı yaparken, Kara Swisher şirketin ilk günlerine ve bunların kurgusal anlatımına bir göz atıyor – aktör Andrew Garfield ile. 2010 yılında “The Social Network” filminde Facebook’un kurucu ortağı Eduardo Saverin’i oynayarak çıkış yaptı. Kara’ya “Senaryoyu okur okumaz Facebook sayfamı hemen kapattım” diyor.

On yıl sonra, Garfield’ın kariyeri yükselişe geçti: En son projesi “Tick, Tick … Boom!” ile Altın Küre ve Oscar adaylığı kazandı ve hatta Örümcek Adam’ı oynadı. Ancak birçok ünlünün aksine, Garfield özellikle çevrimiçi olarak aktif değil. “Eğer mahremiyet ve koruma, özgürlük ve bütünlük dolu bir hayata sahip olmak isteseydim” diyor ve ekliyor: “Sosyal medyadaki tüm meçhul, sessiz, isimsiz insanlara maruz kalamayacağımı biliyordum. ”

[“Sway”in bu bölümünü Apple , Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz, Google veya podcast’lerinizi nereden alırsanız alın .]

Bu konuşmada Garfield ve Kara internete alışılmadık yaklaşımı ve Kanye West veya Elon Musk’ı idolleştirmenin tehlikeleri. Ayrıca Garfield’ın “Tick, Tick … Boom!” da “Rent”in bestecisi Jonathan Larson’ı canlandırmasından bahsediyorlar. Ve bir ebeveynin ölümünün, her birinin hayatı kucaklama şeklini nasıl etkilediğini tartışıyorlar.

Bu bölüm sert dil içeriyor.

(Bölümün tam metni öğlen Times web sitesinde mevcut olacaktır.)

Kredi… Sam Jones’un izniyle

Düşünceler? [email protected] adresinden bize e-posta gönderin.

“Sway” Nayeema Raza, Blakeney Schick, Daphne Chen, Caitlin O’Keefe ve Wyatt Orme tarafından üretildi ve Nayeema Raza tarafından düzenlendi; Kate Sinclair tarafından gerçek kontrolü; Isaac Jones tarafından müzik ve ses tasarımı; Carole Sabouraud ve Sonia Herrero’nun miksajı; Shannon Busta’nın izleyici stratejisi. Kristin Lin ve Kristina Samulewski’ye özel teşekkürler.