Argo Eskisi Kadar Müthiş mi? Evet!

Dahi kafalar

New member
Bugs Bunny, Daffy Duck ve diğerlerinden önceki ilk Looney Tunes yıldız karakteri, Bosko adında, hafif, neşeli, küçük bir Mickey Mouse nakavtıydı. Bosko’nun 1933’te bir kısa filmde bir F-bombası atmış olma olasılığı, eski çizgi film takıntıları tarafından uzun süredir memnuniyetle karşılanmaktadır. Saat 5:34’te burada kendinizi dinleyin.

Bosko’yu bu şekilde duyan ve haberi yayan kişilerden biriyim, ancak dürüst bir akademisyen ve araştırmacı olarak rolümde kendimi düzeltmeliyim. Çizgi filmin müziği eski ve bu nedenle biraz çamurlu ve son zamanlardaki bazı gözlemler beni Bosko’nun söylediğinin “pis yavru” olduğuna ikna ediyor. (Bazıları “kirli tilki”yi duyar ama ben tam olarak oraya gidemem.) Benim ve diğerlerinin “kirli yavru”yu gözden kaçırmasının nedeni, 20. yüzyılın başlarında “kirli yavru” ifadesinin ne kadar zor olduğunu bilmektir. ” şimdi bize kulağa ne kadar gevşek gelse de, dövüş sözcükleri olarak nitelenmiş, birine saldırmak için ciddi bir suçlama. Sadece internet bunu tespit etmeyi kolaylaştırır.

Bu, dilin tarihsel kayıtlarında geçici argonun nasıl olduğuna dair sadece bir örnek. Looney Tunes ile başka bir örnek, Bugs Bunny’nin “N’aber, doktor?” Artık çok alıştık ama en son ne zaman birine “doktor” dedin? Bugs Bunny’nin yaratıcılarından biri olan Tex Avery’nin bildirildiğine göre