Avustralya’da bir Hintli öğrenci trafik kazasında öldü

Dahi kafalar

New member
Akshay Doultani, masraflarını karşılamak için haftada en az üç kez Uber Eats’ta teslimat şoförü olarak çalıştı.

Melbourne:

Basında çıkan bir habere göre, Avustralya’da Uber Eats sürücüsü olarak çalışan 22 yaşındaki Hintli bir öğrenci bisikletinin bir SUV ile çarpışması sonucu hayatını kaybetti.

Avustralya Yayın Birliği’nin (Australia Broadcasting Cooperation) Çarşamba günü bildirdiğine göre, Avustralya’da yüksek lisans yapmakta olan Mumbai asıllı Akshay Deepak Doultani, geçen hafta Yeni Güney Galler’de yemek dağıtım şoförü olarak çalışırken bir kazada öldü.

Doultani, Macquarie Üniversitesi’nde finans alanında yüksek lisans yapmak için burs aldı ve Şubat ayında Avustralya’ya geldi.

Masraflarını karşılamak için haftada en az üç kez Uber Eats’ta teslimat şoförü olarak çalıştı.

Rapora göre, kazadan sonra Royal North Shore Hastanesine kaldırıldı, ancak saatler sonra öldü. “Yurtdışına gitmek istemesinin tek nedeni [just to] Kuzeni Pratik Kamath, kendisi için iyi bir yaşam sürmekle birlikte ailesine çok daha iyi bir yaşam sürebilmeleri için daha fazla olanak sağlamak” dedi.

Transport Workers Union’a göre Doultani’nin ölümü, Avustralya’da 2017’den beri öldürülen gıda dağıtım işçilerinin sayısını 12’ye çıkardı.

“Akshay’ın trajik kaybı, konser ekonomisinin ne kadar tehlikeli olabileceğinin bir başka hatırlatıcısı. New South Wales İşçi Partisi Senatörü Tony Sheldon, sosyal medya platformu X’te işçilerin sadece iki yakayı bir araya getirmek için sınırlarını zorlamaya zorlandıkları yerde” yazdı.

Uber Eats yaptığı açıklamada, kurye güvenliğini taahhüt ettiğini ve yol güvenliğini iyileştirmek için politikalar uyguladığını söyledi.

Bir şirket sözcüsünün raporda “Avustralya’da Uber Eats teslimat sürücüleri, kendileri için özel olarak hazırlanmış bir destek paketi kapsamındadır” dediği aktarıldı.

Ölümcül kaza, New South Wales Polisi ve eyaletin iş güvenliği kurumu Safework NSW tarafından soruşturuluyor.

(Başlık dışında, bu makale Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayın yoluyla yayınlanmıştır.)

Günün seçilmiş Habersu

‘Yönetim hatası’: Bajrang Dal işçisinin erkek kardeşi Haryana’da şiddet olaylarında öldürüldü