Baba, Kuveyt'teki kurbanını dövmeyle teşhis etti

Dahi kafalar

New member
Ölen adam makine mühendisliği okumuştu ve bir süpermarkette çalışıyordu.

– Kottayam:

Çarşamba günü Kuveyt'te 49 kişinin ölümüne yol açan yangına yol açan binada yaşayan 27 yaşındaki Srihari'nin babası Pradeep, oğlunun cesedini ancak elindeki dövmeden tanıyabildi.

Pradeep, hastane morgunda tutulan oğlunun cesedini teşhis etmek için yetkililer tarafından çağrıldığını söyledi. “Oraya gittiğimde yüzünün tamamen şiştiğini ve burnunun isle kaplandığını gördüm. Onu teşhis edemedim. Yapamadım… Sonra onlara elinde dövme olduğunu söyledim. Buna dayanarak kimliği belirlendi” dedi ağlayan Pradeep Perşembe günü Kuveyt'teki bir Malayalam haber kanalına.

Srihari 5 Haziran'da Kerala'dan Kuveyt'e dönmüştü ve baba ve oğul aynı şirkette çalışıyordu. Pradeep sekiz yıldır Kuveyt'te çalışıyor.

Bir aile dostu günün erken saatlerinde gazetecilere Srihari'nin yakın zamanda Kuveyt'e gittiğini söylemişti. “Neredeyse bir hafta sonra ölüm haberini aldık. Bunu dün öğleden sonra öğrendik. Aile dostu, trajedinin televizyonda duyurulması üzerine babası aileye haber verdi” dedi.

Kendisi, Srihari'nin kendi alanı olan makine mühendisliği ile ilgili bir iş bulana kadar Kuveyt'te bir süpermarkette çalıştığını söyledi.

“Babası bugün Kerala'ya dönmeye çalışıyor ve yarına kadar cesedini geri almak için çabalar devam ediyor” diye ekledi.

Ne merkezi hükümet ne de Kuveyt'teki Hindistan Büyükelçiliği, yangında ölen Hintlilerin kimliklerini resmi olarak doğrulamadı.

Kuveytli yetkililere göre, güneydeki Mangaf kentindeki bir binada çıkan yangında 40'ı Hintli olmak üzere 49 yabancı işçi öldü, 50 kişi de yaralandı.

Yangın, Çarşamba günü erken saatlerde Ahmedi vilayetindeki Mangaf'ta 195 göçmen işçinin barındığı yedi katlı binanın mutfağında çıktı.

Yangın, binanın tamamı erkek olan 196 sakininin çoğunluğunun uyuduğu sabah saat 4'ten kısa bir süre sonra çıktı.

Kuveyt İçişleri Bakanlığı ve İtfaiye yetkililerine göre bu durum, kurbanların çoğunun boğulmasıyla sonuçlanan devasa, yoğun siyah duman bulutlarına neden oldu.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)