BAE'de 33 crore değerinde büyük ikramiye kazanan Hintli Rajeev Arikkatt ile tanışın

Dahi kafalar

New member
Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Hintli bir göçmen olan Rajeev Arikkatt için, Abu Dabi'deki haftalık büyük bilet çekilişinde 15 milyon dirhem (yaklaşık 33 milyar rupi) kazanması bir hayalin gerçekleşmesinden başka bir şey değildi.

Khaleej Times'ın haberine göre, Bay Arikkatt'ın kura için toplam altı bilet satın alması nedeniyle bu sefer kazanma umudu büyüktü.

Ancak bu zafer Bay Arikkatt için tam bir sürpriz oldu çünkü ona zaferi garantileyen 037130 numaralı bedava biletti.

Sayın Arikkatt, 260 numaralı çekilişte kazanan biletini ücretsiz hediye olarak aldı.

Şimdi Rajeev Arikkatt'ın kim olduğuna bir bakalım.

– Hindistan'ın Kerala doğumlu Rajeev Arikkatt, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Al Ain şehrinde bir mimarlık firmasında çalışıyor.

– 10 Ocak'ta piyango bileti alan 40 yaşındaki adam, 10 yılı aşkın süredir Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşıyor.

– Mimari ressam, eşi ve beş ve sekiz yaşlarındaki iki çocuğuyla birlikte yaşıyor.

– Bay Arikkatt üç yıldır Büyük Los çekilişlerine katılıyor.

– Bu kez piyangoyu ilk kez kazanan kişi eşiyle birlikte çocuklarının doğum tarihlerini temsil eden 7 ve 13 numaralı biletleri seçmeye karar verdi.

Kazanmasıyla ilgili konuşan Bay Arikkatt, Khaleej Times'a şunları söyledi: “On yıldan fazla bir süredir Al Ain'de yaşıyorum. Üç yıldır bilet alıyorum. İlk defa bir piyango kazandım. Bu sefer eşimle birlikte çocuklarımızın doğum tarihleri olan 7 ve 13 rakamlı biletleri seçtik. İki ay önce aynı kombinasyonla 1 milyon Dh kıl payı kaçırdım ama bu sefer şanslıydım.”

Büyük duyurunun ardından duygularını anlatarak şunları ekledi: “Suskundum. Duyguları kelimelere dökemedim. Richard'ın sesini tanıdım çünkü yıllardır duymuştum. Kazananları aradığını biliyordum ama bunun birincilik ödülü olduğunu hiç düşünmemiştim. Bu bir sürpriz oldu. Bu sadece benim için değil, grubumuzdaki diğer kişiler için de hayat değiştiren bir an.”