Bekir Pakdemirli’den Orman Yangını Açıklaması

arkamikontrolet

New member
İzmir Medya Plaftormu aktiflikleri kapsamında gazetecilerle bir ortaya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçtiğimiz yaz mevsimini zehir eden orman yangınlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin o günlerde epeyce güç bir müddetçten geçtiğini anlatan Bekir Pakdemirli, 40 günlük süreçte 1 ya da 2 kere konuta gidebildiğini, oğlunun onu itfaiye eri sanmaya başladığını tabir etti.

Bekir Pakdemirli, yangınların yaşandığı günlerde meteorolojik niçinlerin de dezavantaja yol tığını belirtti. Bunun da işleri daha fazla zorlaştırdığından bahseden Bakan Pakdemirli, her şeye karşın vatandaşın yanında olunduğunu deklare etti. Tarım Bakanı, en dilek etmedikleri şeyin ise can kaybı olduğunu tabir etti.

“Anne biraz odun getir, ben bahçede yangın çıkaracağım”

Bekir Pakdemirli tarafınca yapılan açıklamalarda şu tabirlere yer verildi:

Eşinizden ve çocuklardan negatif geri dönüşler olabiliyor. Bizim oğlan beni itfaiyeci sanmaya başladı. En son ‘Anne biraz odun getir, ben bahçede yangın çıkaracağım. bu biçimde babam gelir, onu da görmüş oluruz’ demiş. Sıkıntı günler. Allah Cumhurbaşkanımızdan bin defa razı olsun. Milletin bir sıkıntısı olduğunda yöneticilerin de milletin yanında olmasını istiyor. O yüzden biz de rastgele bir şey olduğu vakit vatandaşın yanında oluyoruz. kimi vakit can kayıpları oluyor, bunları hiç dilek etmiyoruz…