‘Ben Bir Kek miyim?’ Şiiri Müzik Oldu [Video]

arkamikontrolet

New member
Geçtiğimiz hafta toplumsal medyada bir anne, 7 yaşındaki çocuğu İsmail’in yazdığı ufak bir şiiri paylaşmıştı. “Ben Neyim” başlıklı o şiir, kısa müddette on binlerce kişinin beğenisini toplarken bununla birlikte müzikçi Ufuk Beydemir’in de radarına girmişti. Beydemir, paylaşıma şiiri seslendirdiği ufak bir modülle karşılık vermişti.

Ufuk Beydemir’in paylaşımı da binlerce beğeni toplayarak toplumsal medyada viral olurken Beydemir, geçtiğimiz günlerde bunu bir tık öteye taşımaya karar verdiğini gösteren fotoğraflar paylaştı. Kendisinin stüdyoya girdiğini gösteren o fotoğrafların akabinde beklenen oldu ve Ben Neyim şiiri, ‘Ben Bir Kek miyim?’ müziğine dönüştü.

Ufuk Beydemir, şiirin kelamlarıyla bestelediği müziğini yayınladı

Bestesini Ufuk Beydemir’in üstlendiği, sözleriniyse 7 yaşındaki İsmail’in yazdığı ‘Ben Bir Kek miyim?’, Beydemir tarafınca Jeremy Production Studios eşliğinde yayımlandı. Besteyi daha da tatlı yapan tarafıysa kelamlarını yazan İsmail’in de bu müziğin telif hakkına sahip olması. İsmail’in ismi, müziğin kelam muharriri olarak geçti.

Ufuk Beydemir’in paylaşımı, toplumsal medyada bir daha binlerce kişi tarafınca beğenilirken bir epeyce kişi de besteye yönelik olumlu yorumlarını paylaştı. Ufuk ve İsmail’in el ele verdiği müziğe gelen yorumlardan kimileri şöyleydi:

Öte yandan Beydemir’in hareketi, birtakım şahıslar tarafınca abartı olarak görüldü: