Biden, Trump’ın Pozitif Covid Testi Hakkında Ne Söylemiyor?

Dahi kafalar

New member
Bu hafta, Donald Trump’ın Joe Biden ile yaptığı ilk başkanlık tartışmasından önce Covid testinin pozitif çıktığını öğrendik. Son Yüksek Mahkeme adayı Amy Coney Barrett ile yaptığı Rose Garden kutlaması sırasında ve Gold Star askeri aileleriyle yaptığı görüşme sırasında olumlu ve bulaşıcı olabilir.

Trump, 77 yaşındaki rakibi de dahil olmak üzere yüzlerce olmasa da düzinelerce insanı potansiyel olarak ölümcül bir hastalığa maruz bırakmış gibi görünüyor. Çevresindeki herkesin sağlığına ve refahına karşı bencil kayıtsızlığının olağanüstü bir göstergesiydi. Ve kendi enfeksiyonuna karşı harekete geçmeyi reddettiği gibi – neredeyse çok geç olana kadar – aynı zamanda, pozitif testi sırasında 200.000’den fazla Amerikalıyı öldüren bir pandemiyi durdurmak için harekete geçmeyi de reddetti.

Bu haber hakkında Çarşamba günü sorulduğunda, Başkan Biden basitçe “eski cumhurbaşkanı hakkında düşünmediğini” söyledi. ”

Şimdiye kadarki yönetiminin tonuna uygun olarak Biden, selefinin maskaralıklarından çok yönetim işiyle ilgilendiğini göstermek istedi. Ama bu görevden almanın bir hata olduğunu düşünüyorum.

Ne kadar iyi yönetirseniz yönetin, politikalarınız ne kadar popüler olursa olsun, siyaset, yukarıdan kazanabileceğiniz bir oyun değildir. Ve modern siyasi ortamda, medyanın (ve seçmenlerin) dikkatini çekmek ve amaçlarınızı göz önünde bulundurarak sizin şartlarınıza göre gerçekleşen bir konuşmayı zorlamak için mevcut her fırsatı kullanmanız gerekir.

Trump’ın etrafındaki herkesi tehlikeye atma kararının haberi, tam da bunu yapmak için bir fırsattı. Biden için, eski cumhurbaşkanından miras kalan birçok ve birbiriyle örtüşen felaketleri ve hem Trump’ın hem de partisinin ABD ve Amerikan halkının nasıl zavallı vekilharçları olduğunu vurgulaması için bir şanstı. Keskin bir açıklama, Trump’ın başarısızlığını haberlere geri koyabilir ve diğer Cumhuriyetçileri Biden’ın şartlarına göre buna yanıt vermeye zorlayabilirdi.

Bunun yerine, tartışmanın üstündeymiş gibi konuşarak, başkan aslında onu etkisiz hale getirdi.

Biden, Trump gibi olmak zorunda değil – her günün her dakikasında halkın dikkatini çekmeye çalışmak zorunda değil – ama en azından rakipleri kendilerini saldırıya açtığında bir yumruk atmalı. Siyasette yüksek yola çıkmanın ödülü yoktur; sadece bir iz bırakmak için kaybedilen bir fırsat vardır.

<saat/>

Yazdıklarım

Bu hafta, Amerikan demokrasisini yıkmak için açık komplo üzerine bir köşe yazısı yazdım. Her kötü aktörün gizlice çalışmadığına ve Donald Trump’ı yeniden iktidara getirmek için çalışan insanların ne yaptıklarını bilseniz bile umursamadığına dikkat çektim.

1990’ların siyasi ve askeri gerilim filmleriyle ilgili podcast’imi hala yapıyorum. Son bölümümüz “Clear and Present Danger” filminde. “Dinlemelisiniz!

<saat/>

Şimdi Okunuyor

Perry Bacon Jr., Washington Post’ta “beyaz yatıştırma siyaseti” üzerine.

Ta-Nehisi Coates, The Atlantic’te tarihçi Tony Judt hakkında.

Vox’ta Kudüs Demsas kira kontrolünde.

Hannah Mullen, mahkemelerin ve özellikle Yüksek Mahkemenin, Balls and Strikes için yasal haklarınızı nasıl “değersiz vaatlere” dönüştürdüğü hakkında.

Michele Goodwin, The New York Times için kürtaj hakkında.

<saat/>

Geri bildirim Okuduğunuzdan keyif alıyorsanız, lütfen arkadaşlarınıza önermeyi düşünün. Buradan üye olabilirler. Bu haftanın haber bülteninde veya genel olarak haber bülteninde yer alan bir öğe hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz, lütfen jamelle-newsletter@nytimes adresinden bana e-posta gönderin. com. Beni Twitter’da (@jbouie) ve Instagram’da takip edebilirsiniz.

<saat/>

Haftanın Fotoğrafı

Kredi. . . Jamelle Bouie

Lincoln Anıtı’na yakın zamanda yapılan bir ziyaretten. Fotoğraf çekmek için poz veren iki çocuk. Bu çerçeveyi çok beğendim. Yashica orta format kamera ve Kodak film kullanılarak çekilmiştir.

<saat/>

Şimdi Yemek: Balzamik Kavrulmuş Kabak ile Ilık Mercimek Salatası

Bu, ağır yiyecekler için bir mevsim, bu yüzden biraz daha hafif bir şey paylaşmak istedim. Çoğu şeyde olduğu gibi, en iyi servis, gevrek bir yeşil salata, sıcak bir baget ve bir viognier gibi güzel, daha dolgun bir beyaz şaraptır. NYT Cooking’den tarif.

İçindekiler

Kabak için

• 2 pound balkabağı, soyulmuş ve küçük küpler halinde kesilmiş

• tatmak için tuz

• 2 yemek kaşığı balzamik sirke

• 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
Mercimek için

• 1 su bardağı mercimek, ya siyah beyaz mercimek ya da yeşil Le Puy mercimek, durulanmış

• 1 çay kaşığı kıyılmış zencefil

• 1 çay kaşığı zerdeçal

• ½ soğan, bozulmamış

• 1 çay kaşığı koşer tuzu

• 4 su bardağı su

• 1 yemek kaşığı kırmızı şarap sirkesi

• 1 çay kaşığı balzamik sirke

• 1 çay kaşığı Dijon hardalı

• ½ çay kaşığı kimyon tohumu, öğütülmüş

• tatmak için tuz ve karabiber

• 4 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

• ¼ su bardağı kıyılmış düz yapraklı maydanoz
Yol Tarifi

Orta boy bir tencerede mercimek, zencefil, zerdeçal, soğan, su ve tuzu birleştirin ve kaynatın. Isıyı orta dereceye düşürün ve mercimekler yumuşayana ve lezzetli bir et suyu elde edene kadar, yaklaşık 35 ila 40 dakika orta derecede bir baloncukta pişirin. Isıdan çıkarın. Soğanı çıkarın ve atın. Bir kasenin üzerine süzgeç koyun ve mercimekleri süzün.

Bu arada fırını 425 dereceye ısıtın. Bir fırın tepsisini folyo ile hizalayın. Tatlandırmak için tuz, balzamik sirke ve zeytinyağı ile kabağı atın. Fırın tepsisine eşit bir tabaka halinde yayın ve kasede kalan tüm sıvıyı kabak üzerine döktüğünüzden emin olun. Her 10 dakikada bir karıştırarak, kabakların eşit şekilde kızarması için 20 ila 30 dakika kavurun. Kabak baştan sona ihale edilmelidir. Isıdan çıkarın.

Küçük bir kapta veya ölçü kabında sirke, hardal, öğütülmüş kimyon, tuz ve karabiber ile zeytinyağını birlikte çırpın. Mercimeklerle birlikte atın ve tencereye geri dönün. Mercimek suyundan birkaç yemek kaşığı ekleyin, maydanozu karıştırın ve ısıtın. Üzerine kavrulmuş kabak serpip servis yapın.