Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir caddeye 84 yaşındaki Hint asıllı doktor George Matthew'un adı verildi

Dahi kafalar

New member
Al Mafraq'taki Şeyh Shakbooth Tıp Şehri yakınındaki caddeye artık George Matthew Caddesi deniyor.

Dubai:

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de bir caddeye, ülkenin sağlık sektörüne yaptığı önemli katkılardan dolayı 84 yaşındaki Hint asıllı bir doktorun adı verildi.

Belediyeler ve Ulaştırma Bakanlığı (DMT), Abu Dabi'de bir caddeye Dr. George Matthew katkılarını onurlandırmak için seçildi. Projenin amacı ülkenin kalkınmasına büyük katkı sağlayan kişileri onurlandırmaktır.

Al Mafraq'taki Şeyh Shakbooth Tıp Şehri yakınındaki caddeye artık George Matthew Caddesi deniyor.

Yolculuğuna dönüp baktığında Dr. Matthew: “BAE'ye ilk geldiğimde altyapı hâlâ inşa ediliyordu. Ulusun Babası merhum Majesteleri Şeyh Zayed bin Sultan Al Nahyan'dan ilham alarak kendimi insanlara yardım etmeye adadım. Çabalarımın takdir edildiği için derinden minnettarım.” Matthew 1967'de 26 yaşındayken BAE'ye geldi. Başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri'ne taşınmaya hazırlandı, ancak misyoner bir arkadaşının Al Ain'in güzelliğini anlatmasıyla orada kalmaya ikna oldu.

Al Ain'deki ilk hükümet doktoru pozisyonu için yaptığı başvuru başarılı oldu ve Şeyh Zayed'in onayıyla ilk kliniğin açılmasına yol açtı.

Dr. Yerel halk tarafından sevgiyle Matyous (Mathew'un Emirlik telaffuzu) olarak bilinen Matthew, pratisyen hekim olarak mesleğine başladı ve BAE'de modern tıbbın büyümesine tanık oldu ve katkıda bulundu.

1972'de Al Ain Bölgesi Tıbbi Direktörü ve 2001'de Sağlık Otoritesi Danışmanı da dahil olmak üzere birçok kilit görevde bulundu. Katkıları Emirlik'te sağlık hizmetlerinin ilerlemesine önemli ölçüde katkıda bulundu ve ülkede modern bir tıp kültürünün desteklenmesine katkıda bulundu.

Dr. Matthew tropik hastalıkların tedavisini öğrenmek için İngiltere'ye ve daha sonra hastane yönetiminde uzmanlaşmak için Harvard'a gitti.

Eğitim ve mesleki gelişime olan bağlılığı, BAE'nin sağlık ortamının şekillenmesine önemli ölçüde katkıda bulundu. Sağlık çalışanlarının eğitim ve öğretiminde çok önemli bir rol oynadı ve özverisi ona meslektaşlarının ve toplumun güvenini ve hayranlığını kazandırdı.

Dr. Matthew kendini adamışlığı ve uzmanlığıyla tanınır ve Al Ain topluluğu için değerli bir tıbbi bilgi kaynağıdır.

Başarılarından dolayı Birleşik Arap Emirlikleri, Dr. Matthew ve ailesi on yıl önce vatandaşlık aldılar.

Dr. Matthew, Dr. ile birlikte Özel Sağlık departmanında çalışmaya devam ediyor. Abdul Rahim Jaafar, ülkenin bir diğer önde gelen sağlık uzmanı.

Dr. Matthew minnettarlığını ifade ederek şunları söyledi: “Hayatım boyunca ülkem ve vatandaşlarım için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Tanrı'nın bana hizmet etmem için daha fazla zaman vermesi için dua ediyorum.” Matthew, Thumpamon, Pathanamthitta, Kerala'da büyüdü ve 1965'te Trivandrum Tıp Fakültesi'nden MBBS ile mezun oldu.

Evlendikten sonra eşi Valsa ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri'ne taşındı. Kızı da kamuda çalışıyor. PTI CORR GSP AKJ GSP

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)