Birleşik Arap Emirlikleri’nin Odisha kentinden bir adam, tren kazası kurbanlarına piyango bağışladı: rapor

Dahi kafalar

New member
Odisha’nın Balasore semtindeki tren kazası, on yıllardır yaşanan en kötü demiryolu kazalarından biridir (Dosya)

Dubai:

Geçenlerde bir piyangoda 4 lakh’tan fazla nakit para ödülü kazanan Abu Dabi’li 28 yaşındaki Hintli bir şef, kazancının bir kısmını 288 kişinin hayatını kaybettiği Odisha tren kazasının kurbanlarına bağışlama sözü verdi. bir medya raporuna göre.

Khaleej Times gazetesinin bildirdiğine göre, Jaspur’daki Odisha kasabasından gelen Sahajan Mohammad, geçen hafta Dream Island’ın kazı kazan kart oyununda 20.000 Dh (4.48.885 rupi) nakit para ödülü kazandı.

2 Haziran’daki Odisha tren faciasından bahseden Muhammed, “Neyse ki, tanıdığım insanlardan hiçbiri bu korkunç kazaya karışmadı… Benim bölgemde bu kazada yaralanan birkaç kişi var. Ben yardım edeceğim.” Önce benim köyümde etkilenenler.”

Odisha’nın Balasore semtindeki tren kazası, son on yılların en kötü demiryolu kazalarından biridir. Kaza en az 288 kişiyi öldürdü ve 1.200’den fazla kişiyi yaraladı.

Demiryolu felaketinin kurbanlarına yardım etmenin yanı sıra, ödül parasını evini inşa etmek ve ihtiyacı olan bazı akrabalarına yardım etmek için kişisel harcamaları için kullanacak.

Rapora göre, Abu Dabi Şehrindeki bir otelde şef olarak çalışan ve ayda yaklaşık 2.000 Dh kazanan Bay Mohammad, geçmişte çeşitli çekilişlerde şansını denemiş ancak başarılı olamamıştı.

“25 Haziran’da eve uçuyorum. Artık baba oldum. Küçük kızımla tanışacağım. O mutluluğu getirdi” diye coşkulu bir şekilde Bay Mohammad’in söylediği aktarıldı.

Ona göre “hayat bir oyundur” ve o oyunu oynamaya devam edecektir.

“Dream Island’ın kazı kazan kart oyunlarını oynamaya devam edeceğim. Diğer arkadaşlarım ve kuzenlerim de oynuyor ve kazanıyor” diye ekledi.

(Başlık dışında, bu makale Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayın yoluyla yayınlanmıştır.)