Çalışma gününün 40 saate düşürülmesi Oxxo'yu bu şekilde etkileyecek

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
Lojistik ağına etkisi

Ülkede her biri 1.000'den fazla mağazaya tedarik sağlama kapasitesine sahip 20 Dağıtım Merkezini (CeDis) kapsayan bir lojistik yapısıyla Oxxo, dağıtım rotalarının verimliliğini ve dakikliğini koruma zorluğuyla karşı karşıya.

Meksika Eyaleti, Cuautitlán Izcalli'de bulunan San Martín Obispo'nun CeDis'i, zincirin kilit merkezlerinden biridir. Şirketin en büyüğü olan bu merkez, kuru, soğutmalı ve kendi markalı ürünlerin tedariğini sağlamak üzere günlük 150 rota organize ederek 2.447 mağazaya ürün gönderen bir ekiple çalışmaktadır. İş vardiyalarındaki herhangi bir değişiklik, bu rotaların yeniden düzenlenmesini ve teslimat sıklığını korumak için CeDis'teki iş gücünün olası bir şekilde genişletilmesini gerektirecektir.

Oxxo'nun Meksika'da 20 dağıtım merkezi bulunmaktadır.
(Fotoğraf. Genişletme.)

Oxxo ayrıca Monterrey ve Mérida'da yeni merkezlerin açılmasıyla CeDis ağını genişletme sürecindedir ve San Luis Potosí'deki diğer merkezleri ve stratejik şehirlerdeki diğer geçiş noktalarını da değerlendirmektedir. Ülkenin kuzey ve güneydoğusundaki mağazalardaki artışa yanıt veren genişleme, işgücünü genişletme ve vardiyaları olası yeni çalışma düzenlemelerine uyacak şekilde yeniden düzenleme ihtiyacından etkilenebilir.

Yeni CeDis ve geçiş noktalarının işletimi, bu bölgelerdeki artan talebe cevap vermek ve ana CeDis'ten uzak bölgelerde arz sağlamak amacıyla genişletilmiş personel tarafından desteklenecek.

Oxxo mağazalarına haftada en az iki kez malzeme tedarik ediyor.
(Fotoğraf: Genişleme.)

Yeni düzenlemeler ışığında lojistik ve sözleşme stratejisi

Yeni düzenlemelerin onaylanacağı beklentisiyle Oxxo, operasyon kalitesinden ödün vermeden lojistik yapısını sürdürmeye yönelik seçenekleri şimdiden araştırıyor.

Şirketin şu anda Meksika'da 139.000 çalışanı bulunuyor ve bunların çoğu CeDis ve transit noktalarında operasyonel görevlerde bulunuyor.

Novoa, şirketin yeni personel alımına ek olarak ürün dağıtımında verimliliği en üst düzeye çıkarmak için programlarda ve operasyonel süreçlerde ayarlamalar yapmayı tercih edebileceğini açıkladı.