‘Çaycı Hüseyin’, Mavi Tik Vaadiyle Dolandırıldı

arkamikontrolet

New member
Çocuklar Duymasın dizisinde canlandırdığı ‘Çaycı Hüseyin’ karakteriyle tanınan Alpaslan Özmol, bugün yaşadığı dolandırıcılık olayıyla gündeme düştü. Toplumsal medya hesabına mavi tik rozeti almak isteyen Özmol, bunu sağlayacağını öne süren bir şahsa 1.000 TL fiyat ödedi. Ancak argümana nazaran bu kişi, parayı aldıktan daha sonra Özmol’a hesabının çalındığını söyleyerek hesabı geri alabilmek için 2.500 TL daha talep etti.

Özmol, bu talebin akabinde dolandırıldığı kuşkusuna kapılarak polise gitti ve kişi hakkında şikâyette bulundu. Yapılan araştırma kararında kelam konusu kişinin Mersin’de yaşayan İbrahim T. olduğu tespit edildi. daha sonrasında şüphelinin en sık görüştüğü numarayla irtibata geçildi.

Kuşkulu, tezleri kabul etmedi

İbrahim T.’nin en çok görüştüğü numara, taksici Hüseyin G’ye aitti. Hüseyin G, İbrahim T.’nin müşterisi olduğunu, biroldukca sefer de taksi ile ATM önlerine gittiklerini, şüphelinin ‘param geldi’ diyerek para çektiğini gördüğünü söylemiş oldu. Söze alınan İbrahim T. ise kendisine yöneltilen suçlamayı kabul etmedi.

Dolandırılma argümanıyla ilgili Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca iddianame düzenlendi. İddianamenin kabul edilmesiyle Gemlik 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Gemlik 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen iki duruşmaya da katılmayan İbrahim T. hakkında zorla getirme sonucu çıkarıldı.

Alpaslan Özmol ise Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde verdiği tabirde “Banka üzerinden bin lira gönderdim. Kelam konusu parayı hesabıma mavi tik alınması için vermiştim. daha sonrasında bana 2.500 lira daha verirsem hesabımı geri verebileceğini söylemiş oldu. Arka niyetli olduğunu anladım. daha sonrasında irtibatı kestim. Ardından sanıktan şikayetçi oldum. Hesabımı da geri alamadım. Yeni hesap açmak zorunda kaldım. bu biçimdelikle mağduriyet yaşadım. Sanıktan şikayetçiyim. Cezalandırılmasını istiyorum.” sözlerini kullandı. Belge, yargılanmanın devam etmesi için Gemlik Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.