Çeşitlilik Eğitimi Ne Kadar Yararlıdır?

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• Putin’in Savaşına Karşı Çiçekler
  • Aşırı Doz Ölümlerini Azaltmak İçin Alınacak Önlemler
  • Jacinda Ardern Gibi Liderleri Yanlış Yargılamak
  • Pek Gerçek Olmayan Bir Hikaye
Kredi… Gül Wong

Editöre:

Jesse Singal’in yazdığı “Ya Çeşitlilik Eğitimleri Yarardan Çok Zarar Veriyorsa?”

40 yıldan fazla bir süredir topluluk organizatörü olarak çalışan yaşlı beyaz bir adamım. Gönüllüleri motive etmeye çalışırken öğrendiğim bir şey, suçluluk duygusu ve kol bükmenin işe yaramadığıdır. Bir sandalyede sıcak bir vücut hissedebilirsiniz, ancak bağlantının kopması aşikardır.

20 yılı aşkın bir süredir danışmanlığını yaptığım çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık kuruluşu Visions Inc., yönergelerinden biri olarak şunları içeriyor: “Kendimizi veya başkalarını suçlamak, utandırmak veya onlara saldırmak uygun değil.”

Suçluluk duyan beyaz insanlar – veya tarihsel olarak ayrıcalıklı herhangi bir grup – DEI sonuçları geliştirmek için çalışmaz. DEI eğitimi, bireylerin kişisel ve kişilerarası tutumları ve inançları otantik bir şekilde keşfetmelerine ve anlamalarına yardımcı olmalı ve bu da kültürel ve kurumsal düzeylerde katılımımızı değiştirmeye yardımcı olmalıdır.

Bu, kalıcı ödülleri olan karmaşık bir süreçtir. Araştırmalar, çeşitliliğe değer veren kuruluşların değer vermeyenlerden daha iyi performans gösterdiğini doğrulamaktadır.

Gerçek kapsayıcılık oluşturmak bir yolculuktur ve sık sık söylediğim gibi: Başlamazsanız çok daha uzun sürer.

Michael Jacoby Brown
Arlington, mas.

Editöre:

Kurumsal orta düzey yöneticilik kariyerim boyunca her yıl her türlü eğitim modülüne tabi tutuldum: çeşitlilik, cinsel taciz, kara para aklamanın önlenmesi. Genel olarak, bu tür tekrarlayan eğitime açık olanların buna en az ihtiyacı vardı. Tersine, buna en çok ihtiyaç duyanlar sözde bağlılık göstermenin ötesinde anlayışlı değildi.

Ancak bu, eğitimin etkisiz veya verimsiz olduğu anlamına mı geliyor? Hayır, çünkü bu şirketin hedeflerinin gerçekte ne olduğuyla ilgili bir soru. Asıl mesele, “Onları biz eğittik. Bu kuruluşta böyle şeyler olduğunu görünce şok olduk, şok olduk.”

Bu, tabii ki asla toplum içine kabul edilmeyecekti, ancak üst düzey kişileri tanıdığım diğer şirketler de dahil olmak üzere, yönetici dairesindeki fısıltılar bunu çok açık bir şekilde ortaya koydu.

Steve Benko
Southport, Conn.

Editöre:

Özel bir okul olan işverenim, saygın Siyah ve Latin meslektaşları tarafından yürütülen çeşitlilik eğitimi sağladı. Benim gibi beyaz öğretmenlerin azınlık fakülte ve öğrencilerinin bazı sözlerimizi ve davranışlarımızı nasıl deneyimlediklerini anlamalarına yardımcı oldular.

Bilinçsiz önyargılarımı kabul etmeyi zor bulsam da, bu süreç sayesinde daha iyi bir öğretmen, meslektaş ve insan oldum.

Araştırmacılar ve kurumlar, çeşitlilik eğitiminden vazgeçmek yerine en iyi uygulamaları iyileştirmeye ve tanıtmaya devam etmelidir.

Eliza Miğdal
Brooklyn

Editöre:

Kariyerim boyunca düzinelerce çeşitlilik eğitimi aldım. Amacı, sadece işverenleri ayrımcılık davalarına karşı aşılamak değil, daha uyumlu çalışma ortamları yaratmak olduğu ölçüde, niyeti alkışlıyorum. Ama önemli bir yönden infazı derinden eksik buluyorum.

İnsanları kategorize etmenin bir yolu olarak ırkın geçerliliğini sorgulayan bir eğitim daha önce hiç yaşamadım. Irk, bilime değil, köleliğe, apartheid’a ve öjeniye dayanan sosyal bir yapıdır. Yine de deneyimlediğim tüm eğitim, yarışı aksiyomatik olarak gerçekmiş gibi ele alıyor. Bize, ırk fikrini hiç sorgulamadan, “diğer” ırkların üyelerine eşitlikle davranmamız öğretildi.

Irkı insanların geçerli bir tanımlayıcısı olarak savunan çeşitlilik eğitimi, ırkçılığın temelini destekler. Bu bana sapkın ve insanların konu hakkında daha derinlemesine düşünmelerini sağlamak için trajik bir şekilde kaybedilmiş bir fırsat olarak geliyor.

John Albin
New York

Putin’in Savaşına Karşı Çiçekler

Kredi… The New York Times için Nanna Heitmann

Editöre:

“Bir Şairin Ayaklarında Çiçeklerle Savaşı Protesto Etmek” (ön sayfa, 24 Ocak):

Vladimir Putin’in Ukrayna’da yürüttüğü kirli savaşın yurt içinde protestolarla buluşacağını öğrenmek sevindirici. Cesur Rusların bu tür eylemleri, sayıları ne kadar az olursa olsun, Kiev’in işgalcilere karşı savaşında Batı tankları kadar önemli olmaya mahkumdur.

Eski muhaliflerin Sovyetler Birliği’nin nihai çöküşünde oynadıkları önemli rolü kim unutabilir?

Louis Menashe
Brooklyn
Yazar, NYU Politeknik Enstitüsü’nde Rus tarihi fahri profesörüdür.

Aşırı Doz Ölümlerini Azaltmak İçin Alınacak Önlemler

Reneé Jones geçen yıl torunlarına bakarken üç kez aşırı doz almış. Kredi… The New York Times için Victor J. Blue

Editöre:

“New York’ta Pandemi Sırasında Aşırı Dozdan Ölümler Arttı” (haber makalesi, 14 Ocak):

Bir doktor ve Rikers Island’ın eski bağımlılık tıbbı şefi olarak, aşırı doz ölümleriyle ilgili bu düşünceli yazı için minnettarım. Reneé Jones gibi geçen yıl üç aşırı doz vakasını tarif ettiğiniz çok sayıda hastayla ilgilendim. Hastalarımın çoğu travma geçirmiş, marjinalleştirilmiş ve kriminalize edilmiş durumda. Sadece ne doktor yapmadıemir.

acı gerçek? Madde kullanım bozukluğu olan 20 milyon Amerikalıdan sadece yüzde 10’u tedavi görüyor.

Dört temel alanda acil eyleme ihtiyacımız var: opioid kaynaklı aşırı dozları derhal tersine çevirmek için naloksonun yaygın olarak bulunması; temiz şırıngalardan aşırı doz önleme merkezleri gibi daha güvenli tüketim alanlarına kadar yaygın zarar azaltma uygulaması; eğitim yoluyla damgalanmanın azaltılması; ve bağımlılık tedavisi, önleme, kurtarma ve destek hizmetlerini genişletmek için artan finansman.

Uyuşturucu kullanımı çok uzun süredir politikacılar ve ceza adaleti sistemi tarafından düzenleniyor. Kolon kanseri hastaları tıbbi yardım alıyorsa, madde kullanım bozukluğu olanlar da tıbbi yardım almalıdır. Kelepçelerden ve düzeltmelerden deva ve şefkate geçmeliyiz.

İşte bazı iyi haberler: 29 Aralık’ta Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi, sağlayıcıların hayat kurtaran buprenorfin reçeteleme kurallarını kolaylaştırdı. Bir umut ışığı daha: New York, insanların personel gözetiminde yasa dışı uyuşturucuları güvenle kullanabilecekleri iki aşırı doz önleme merkezine yetki veren ilk ABD şehri oldu.

Bunlar önemli adımlar ama daha gidecek çok yolumuz var.

Lipi Roy
New York

Jacinda Ardern Gibi Liderleri Yanlış Yargılamak

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern geçen Ağustos ayında gazetecilere konuşurken. Kredi… Hagen Hopkins/Getty Images

Editöre:

Josie Pagani’nin yazdığı “The Star Who Didn’t Quite Delivery” (Görüş konuğu makalesi, 25 Ocak):

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern hakkındaki bu yazı, kamu liderlerini yanlış değerlendirmenin ve vatandaşlar olarak rolümüzü yanlış düşünmenin ne kadar kolay olduğunu gösteriyor.

Kurtarıcımız olacak liderler arıyoruz. Bu nedenle, Bayan Ardern bizi eşitsizlik gibi zorlu sorunlardan kurtaramadığında, onu manşette belirtildiği gibi “Pek Teslim Olmayan Yıldız” olarak düşünüyoruz.

Buradaki asıl sorun bence beklentilerimiz. Kamu liderlerimizden suda yürüme yeteneği değil, yüksek düzeyde yeterlilik beklemeliyiz. Ve vatandaşların kurtarılmayı beklemeden kamu işlerine tam olarak katılmalarını beklemeliyiz.

Jerome T.Murphy
Cambridge, MA
Yazar, liderlik üzerine dersler veren emekli bir Harvard profesörü ve dekanıdır.

Pek Gerçek Olmayan Bir Hikaye

Emma Corrin’in Prenses Diana rolünü üstlendiği “The Crown”, basın materyallerine bir sorumluluk reddi beyanı ve dizinin “gerçek olaylardan ilham aldığını” belirten bir fragman ekledi. Kredi… Associated Press aracılığıyla Des Willie/Netflix

Editöre:

“Tarihi Dramalar Mantarı Gibi Hatalarından Şikayet Eder” (ön sayfa, 15 Ocak):

İnsanların tarihi dramalardaki yanlışlıklar ve uydurmalar hakkında endişe duymalarını, ancak politikacılarımızın ortaya koyduğu yanlışlıklar ve yalanlar hakkında aynı öfke duygusuna sahip görünmemelerini son derece ilginç buluyorum.

Harvi Bloom
New York