Club América BMV'de ilk kez sahneye çıkıyor; hisse fiyatı iki katından fazla arttı

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
AGUILAS.CPO'lar, dünya çapındaki yatırımcılar için cazip sektörler olan spor ve eğlenceye yatırım yapılmasına olanak tanıyan Meksika'daki ilk araçtır.

Ollamani Yönetim Kurulu Başkanı Emilio Azcárraga Jean, “Sadakatleri ve bağlılıklarıyla karakterize edilen América taraftarları artık bizimle birlikte bu olağanüstü takımın hissedarları olabilirler ve bu beni duygulandırıyor” dedi. listeleme töreni

Grupo Televisa işletmelerin ayrıldığını duyurdu; Bir yanda televizyon kanalları ve uydu TV, kablolu yayın ve internet. Öte yandan futbol takımı, Azteca State, PlayCity, Editorial Televisa ve Intermex.

Halka açılmadan elde edilecek yaklaşık 150 milyon dolarlık kaynağın, Meksika ile ABD arasında düzenlenecek 2026 Dünya Kupası'nın açılış maçına sahne olacak Azteca Stadı'nın tadilatında kullanılması bekleniyor. ve Kanada.

Böylece Coapa takımı, adını Manchester United, Juventus de Turin, Borussia Dortumund gibi Avrupa kulüpleriyle birleştirerek yalnızca La Liga Mx'te değil, aynı zamanda Amerika kıtasında da borsada işlem gören ilk takım oldu. , Olympique Lyonnais Groupe , Benfica'dan Lizbon.

BMV Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Marcos Martínez, “Bu listeleme sayesinde AGUILAS, borsada işlem gören ilk Meksika futbol takımı oldu ve borsa dünyasının elit sporcuları arasına girdi” dedi.

América'nın borsaya çıkışının sonucu Meksika Borsası'nın düşüş yaşamasına engel olmadı.

IPC seansı %0,44 düşüşle 57.239,43 puanda tamamladı.