Çocuklarımızı Nasıl Beslediğimiz Hakkında Neden Bu Kadar Çok Yargı Var?

Dahi kafalar

New member
Priya Fielding-Singh’in yeni doğan kızının rutin muayenesinde, iyi niyetli bir hemşire çocuğu tartıya koydu ve “Annem ne kadar iyi bir iş yapıyor bakalım” dedi, bebek Fielding-Singh’in anne sütünü içmekten kilo almıştı.

“Kızımın bedeni, şimdi anladım, ebeveynliğim hakkında bir geri bildirimdi” diye yazıyor ve bu, aydınlatıcı yeni kitabı “How the Other Half Eats: The Untold Story of Food and Inequality in America”daki temel gözlemlerden biri. ”

Bay Area aileleriyle yıllarını nasıl ve ne yediklerini – ve neden – araştıran bir sosyolog olan Fielding-Singh, tüm konularına, özellikle annelerin, çocuklarının sağlıklı büyümesine göre değerlendirildiği anlayışına göre yaklaşıyor. Diğer nedenlerin yanı sıra, bunun nedeni, herhangi bir günde “annelerin, babaların yaptığı yemek hazırlamak için ortalama olarak üç kat daha fazla zaman harcamasıdır” diye belirtiyor.

Kitabında birçok ailenin hikayesine yer verirken, dört kadına odaklanıyor: Ailesi federal yoksulluk sınırının altında yaşayan siyah bekar bir anne olan Nyah; Federal yoksulluk sınırının hemen üzerinde yaşayan beyaz bekar bir anne olan Dana; Orta sınıftan Meksikalı Amerikalı evli bir anne olan Renata; ve zengin, beyaz evli bir anne olan Julie. Fielding-Singh, yiyecek almak için hiçbir zaman mücadele etmeyen, ancak daha az güvenli koşullardan gelen üvey kardeşlerle büyüyen iki ırklı bir kadın olarak bu yelpazedeki kendi yerini kabul ediyor.

Aşağıdaki özetlenmiş ve düzenlenmiş tartışmada, Utah Üniversitesi’nde yardımcı doçent olan Fielding-Singh ile, konu çocuklarımızı beslemeye geldiğinde neden bazen “sadece yanlış cevaplar” olduğunu hissettiğim hakkında konuştum.

İlk etapta araştırmayı yapmanız için size ne ilham verdi ve dört aileyi nasıl seçtiniz?

2014 yılında, bu çalışmayı tasarlamaya başladığımda, beslenme eşitsizliği ile gerçekten ilgileniyordum. Ailelerle röportaj yapmak istediğimi ve yemek seçimlerimizin ne kadar sosyal, dinamik ve etkileşimli olduğu için hem ebeveynler hem de aile içindeki çocuklarla röportaj yapmak istediğimi biliyordum.

Bu kadar çok röportaj yaptıktan sonra, insanların ne söylediğini anlamak için gerçekten gömülü etnografik verilere ihtiyacım olduğunu fark ettim. Son derece farklı kaynaklara sahip ailelerle zaman geçirmek istediğimi biliyordum. Nyah, Dana, Renata ve Julie ile röportaj yapmıştım ve bunların hepsi gerçekten harika bir ilişkiye sahip olduğum annelerdi.

Kitabın annelik ve ebeveynlik hakkında ve bu ülkede çocukları bu kadar az destek ve çok fazla yargı ile yetiştirmeye çalışmanın zorlukları, çıkmazları ve rahatsızlıkları hakkında olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Bu gerçekten yaptığım işten organik olarak ortaya çıktı ve son ürünü şekillendirdi.

Nyah’ı ve gıda güvensizliğinin yaptığı seçimleri nasıl etkilediğini okumaktan özellikle etkilendim. Yemeğin çocuklarına nasıl neşe getirebileceğini belki de diğer annelerden daha çok düşündü. Bunu biraz açmanızı duymak isterim.

Nyah ve Julie’yi yan yana koyarsanız, finansal kaynaklara sahip olmanın ebeveyn olarak yemeğin sizin için ne anlama geldiğini nasıl etkilediğini görebilirsiniz. Çocuklarını aşırı kıtlık ortamında yetiştiren Nyah gibi ebeveynler için, geçinmek tamamen çocuklarına “hayır” demeye bağlıydı.

Yemek, Nyah’ın her gün “evet” diyebileceği birkaç şeyden biridir. Çocuklarının yüzünü güldürmek elindeki birkaç şeyden biriydi. Çocuklarına sadece bu neşeyi vermekle kalmadı, aynı zamanda Nyah için de çok derin bir şey yaptı ve Nyah’ı sevgi dolu, yetkin ve yetenekli bir bakıcı gibi hissettirdi.

Yelpazenin diğer ucundaki Julie’ye bakarsanız – Nyah’ın defalarca “hayır” dediğini izlediğim kadarıyla, Julie’nin “evet” dediğini gördüm. ” Bazen açıkça, bazen de çocuklarına neler verebileceğini görerek, örneğin dans dersleri, voleybol kampı, kros, hafta sonu aile ziyareti gezileri gibi.

Julie’nin emrinde, kendisini iyi bir anne gibi hissettirebilecek o kadar çok şey vardı ki, yemeğe “hayır” demenin duygusal olarak üzücü değildi. Julie, “hayır” diyerek çocuklarını mahrum mu bırakıyor yoksa onlar mı yok diye gerçekten merak etmedi.

Kapsayıcı noktalarınızdan biri hakkında çok düşündüm, bu da çocuklarımızı nasıl beslediğimiz, iyi bir anne olmanın ne olduğuna dair fikirlerimizle çok yoğun bir şekilde kapsanıyor.

Beslemekten daha özlü, cinsiyete dayalı bir ebeveynlik görevi olduğunu düşünmüyorum. Anneler için çocukları besleme ve besleme sorumluluğu çok erken başlar. Biyolojik çocuk doğuran anneler için, rahimde başlar ve zamanla büyür ve büyür ve büyür.

Beslenmenin doğru yolu hakkında çok fazla tavsiyenin, çok fazla kuralcı rehberliğin olduğu bir dünyada gezinmek çok zorlaşıyor, bazen sadece yanlış cevaplar varmış gibi geliyor. Hala hata için çok az yer var. Ve uzman rehberliğinden herhangi bir değişiklik, bir bakıcı olarak değerinizin ve çocuklarınıza olan bağlılığınızın bir suçlamasıdır.

Görüşmeleri ve gözlemleri yaparken henüz kendim anne değildim. Kitap teklifini yazarken hamileydim ve kızım doğmadan hemen önce kitap anlaşmamı imzaladım. Doğum yaptım ve biraz ebeveyn izni aldığım için şanslıydım. Sonra geri döndüm ve “Bu küçük bebeğim varken bu kitabı nasıl yazacağım?” Diye düşündüğümü hatırlıyorum.

Ama o olmadan aynı kitabı yazabileceğimi sanmıyorum, çünkü kızımın alımından ne kadar sorumlu olduğumu ve dış dünyaya ne kadar sorumlu olduğumu çok keskin, çok acı verici hissettim.

Anne-babalığın sadece beslemeyle ilgili değil, birçok yönüyle ilgili olarak, çocuklarımızın yaptığı her şeyi kontrol edebileceğimiz ve her şeyi doğru yaparsak iyi bir sonuç alacağımız ve çocuklarımızın iyi bir sonuç alacağı gibi yanlış bir düşünce olduğunu düşünüyorum. yüzeysel olarak toplumun onlardan beklediği gibi olacaktır.

Kitapta değindiğim diğer bir nokta da, bunun başlangıçta imkansız bir girişim olduğudur. Yemek söz konusu olduğunda, çocuklar gittikleri her yerde abur cubur pazarlamasına o kadar çok maruz kalıyorlar ki bu, olması gerekenden çok daha fazla kaybedilen bir savaş oluyor.

Temel: Çocuklar seçici olabilir. İnatçı olabilirler. Bağımsızlıklarını yiyecek seçimleriyle gösteriyorlar. Ama sonra, çocuklara son derece çekici olacak şekilde tasarlanmış, tuzlu, tatlı, ucuz abur cuburla doymuş bu gıda sisteminin üzerine bir katman koyarsınız. Ve ebeveynlerin sadece bir şansı yok. Kabul etmeleri gerçekten zor olabilir.

<saat/>

Çocuklar ve Yiyecekler Hakkında Daha Fazlasını mı İstiyorsunuz?

• Geçen yıl, Virginia Sole-Smith, sizinki her zaman en iyisi olmasa bile, çocuklarınızı sağlıklı bir vücut imajına ve yemekle ilişki kurmaya nasıl teşvik edebileceğiniz hakkında yazdı.

• Chaunie Brusie, yemek için büyük bir bütçe olmadan büyümek ve bol bir aile sofrasını mutlulukla eşitlemek hakkında bir makale yazdı – ancak çocukları onun ev yemeklerini yemiyor. Tüm zamanların en sevdiğim başlıklarından birine sahip: “Eğer Yemek Aşksa, Çocuklarım Benden Nefret Etmeli. ”

• Alex Van Buren, “insanlara 30 dakikada üç çeşit yemek yapmalarını esintiyle söyleyen bir yemek yazarıdır. Sonra bir bebeği oldu ve özür dilemek istiyor.
<saat/>

Küçük Zaferler

Ebeveynlik bir eziyet olabilir. Minik zaferleri kutlayalım.

<saat/>

Tiny Victory’nizi yayınlamak için bir şans istiyorsanız, bizi Instagram’da bulun. @NYTebeveynlik ve #tinyvictories hashtag’ini kullanın; bize e-posta gönderin ; veya Bu sayfanın altındaki Minik Zafer . Tam adınızı ve konumunuzu ekleyin. Küçük Zaferler, netlik ve stil için düzenlenebilir. Adınız, konumunuz ve yorumlarınız yayınlanabilir, ancak iletişim bilgileriniz yayınlanmaz. Bize göndererek, okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi kabul edersiniz. Okuyucu Gönderim Koşulları bize gönderdiğiniz tüm içerik ve diğer bilgilerle ilgili olarak.