Demokratlar Biden'ın mirasını kutlamak ve Harris'i desteklemek için sıraya girdi

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
Gerald Ford Başkanlık Müzesi'ni ziyaret eden emekli profesör Barb Katz ve Oval'in kopyası “Şaşkın ve mutluyum, çünkü nihayet karar verildi ve artık Demokrat Parti öne çıkıp bir çözüm bulabilir” dedi. Ofis – Grand Rapids, Michigan'da, haberler cep telefonlarında yayınlandığında.

61 yaşındaki kocası Seth, hem “üzgün” hem de “rahatlamış”, geçici başkan olma sözü veren Biden'ın “iki yıl önce” meşaleyi teslim edememesinden üzüntü duyuyor.

New York'un Harlem semtinde röportaj yapan avukat Tayaba Zahra'ya göre, krizi başlatan 27 Haziran'da televizyonda yayınlanan tartışma sırasındaki “performansı” “bir fiyaskoydu.”

Kendisi de 78 yaşında olan “Halen yaşlı bir adam olan Donald Trump'a rakip olarak başkanlık yarışına girmesiyle kamuoyunu oldukça tedirgin ettiğini düşünüyorum” diye açıklıyor.

Tarihi açıklamasının ardından Biden, başkan yardımcısı Kamala Harris'i hemen onayladı. Demokrat Parti eski Kaliforniya senatörü ve eski başsavcısını ikinci kez mi destekleyecek?

58 yaşındaki New Yorklu öğretmen Mary Biggs, “Hepimiz sıraya girip onu (Harris) desteklemeliyiz. Ve iç kavgalar yapamayız. Kavga yok arkadaşlar!” diye uyarıyor. “Bu beni de strese sokuyor çünkü bu ülkenin siyahi bir kadını seçmeye hazır olup olmadığını bilmiyorum. Ancak hızlı bir şekilde hazırlanmamız gerektiğini düşünüyorum” diye açıklıyor.

23 yaşındaki video editörü Leah da, “Demokrat seçmenlerin bir bütün olarak Harris'e ne düzeyde güven duyacağından emin değilim. Ama bu mantıklı, o onların başkan yardımcısı” diyor. Federal başkent Washington'da beyzbol maçı.

50 yaşındaki BT yöneticisi Kevin Beard endişesini gizlemiyor. Bu Afrikalı-Amerikalı, Brooklyn, New York'ta bir sokakta, “Onun (Biden) emekli olması gerektiğini düşünmüyorum. Bence Donald Trump'ı yenebilecek en iyi kişi o” diyor.

Harris'in zafer şansı konusunda şüpheci olan Beard, “Seçim Günü… bağımsız seçmenler, Trump ile Biden arasındaki zıtlık göz önüne alındığında… Biden yine de kazanır” diyor.

“Başkan yardımcılığında rolü azaldı. Aslında hiçbir şey yapmadı” diyor.

Ancak şüphesiz ona “tam” desteğini verecek ve tanıdığı herkesi “her gün” ikna etmeye çalışacaktır.

“New York'ta yaşıyorum, Donald Trump'la büyüdüm. Onun kim olduğunu biliyoruz, iyi bir insan değil” diyor ve “bu adamın demokrasiyi yok ettiği” yönündeki korkusunu dile getiriyor.