Demokratların Kendi Yemeklerini Yeme Tehlikeli İştahı

Dahi kafalar

New member
Geçen gün olağanüstü bir şey oldu. İnternette Kamala Harris’in nasıl bir felaket olduğuna dair hiçbir şey görmeden altı saat – belki yedi saat – gittim.

Yanlış sitelere musallat olmuş olmalıyım. Twitter ile giriş yapmayı açıkça başaramadım. Sebep ne olursa olsun, Demokratik bölünmeyi yansıtan ve Demokratik kıyamet söylemleriyle dolu Demokratik krizler hakkında Demokratik şımarıklıktan bir erteledim. Kısa bir süre için açlıktan ölmek, olağan büfenin ve Demokratların kendilerininkini yemeye yönelik doyumsuz açlığının daha da farkında olmamı sağladı.

Harris’in Demokrat meslektaşlarının ve Demokrat analistlerinin çığlıkları ve feryatlarıyla mümkün olan medya kapsamını takip etmek için, sadece görünüşte huzursuz, hüsrana uğramış bir personeli yanlış yönetmekle kalmıyor. Alevler içinde kalıyor ve Demokratların 2024’te Beyaz Saray’ı elinde tutma umutları da dahil olmak üzere içindeki her şeyi yakıyor.

Joe Biden’ın etrafındaki gevezelik pek de neşeli değil. Oluşturulmasına yardımcı oldukları düşük onay puanlarıyla perçinlenen hükümetteki Demokratlar, medyadaki Demokratlara, onun ciddi siyasi sıkıntılar içinde olduğunu mırıldanıyorlar – bu kısmen doğru, tüm bu Demokratlara bir ölçüde teşekkürler. Jonathan Chait’in yakın zamanda New York dergisi için bir kapak hikayesinde yazdığı gibi, Biden “partinin imajını zehirleyen ve pek çok eski destekçisi ve merkezci ile işlerini hiçbir koşulda kavrayamayan iyi finanse edilen bir sol kanat arasında sıkışıp kaldı. iş seçkinleri için valeler. ”

“Biden’ın partisi ne çok sola ne de çok sağa saptı, öylece dağıldı,” diye ekledi Chait. Ve o kadar gürültülü bir şekilde yaptı ki, iç hoşnutsuzluklarını olabildiğince halka açık hale getirdi.

Bu parti içi suçlamalar kendi başlarına olağandışı değildir: Demokratlar hiçbir zaman Cumhuriyetçilerin birlik yeteneğine sahip olmadılar. Ancak, özellikle riskler göz önüne alındığında, öfke ve kaygının yoğunluğu dikkat çekicidir. 2022’de Kongre’nin ve iki yıl sonra cumhurbaşkanlığının Cumhuriyetçi tarafından devralınması, sosyal güvenlik ağından daha fazlasını tehlikeye atacaktır. Demokrasinin kendisini tehlikeye atar.

Barton Gellman bu ay The Atlantic için yazdı: “Büyük ve küçük D, demokratlar tehdidin gerçek olduğuna inanıyormuş gibi davranmıyorlar.” “Başkan Joe Biden da dahil olmak üzere bazıları, retorik olarak dikkat çekti, ancak dikkatleri dağıldı. Ağır bir hata yapıyorlar. ”

Gellman’ın “Trump’ın Bir Sonraki Darbesi Zaten Başladı” başlıklı makalesi kıyametvari bir tondaydı ve derginin baş editörü Jeffrey Goldberg’in beraberindeki bir notla uyumluydu. “Partizan karışıklığından” kaçınmayı tercih etse de, o ve geri kalanımızın gerçekle yüzleşmesi gerektiğini yazdı: “Cumhuriyetçi Parti’nin liderleri – ruhu çürümüş Donald Trump ve onun alçak davranışlarını destekleyen satraplar ve uşaklar – Amerikan demokrasisinin temellerini yıkmaya çalışmak. Bu açıkça ve tekrar tekrar belirtilmelidir. ”

Chait bunu şu şekilde ifade etti: “Amerikan demokrasisinin kaderinin Başkan Joe Biden’ın başarısına bağlı olabileceğini söylemek abartı olmaz. ”

Ancak medya, Biden’ın başarısızlıklarına çekiliyor ve onları güçlendiriyor. Washington Post köşe yazarı Dana Milbank kısa süre önce, gazetecilerin Biden’a karşı Trump’a yönelik muamelesini ölçmek için bilgi şirketi FiscalNote’un veri analiz birimiyle işbirliği yaptı ve şu sonuca vardı: “Biden’ın basını son dört aydır – ve bir süreliğine – kadar kötüydü. Daha da kötüsü – Trump’ın 2020’nin aynı dört ayı için aldığı kapsama. ”

“Medyadaki meslektaşlarım demokrasi cinayetine aksesuar olarak hizmet ediyor” diye yazdı ve daha sonra şunları ekledi: “Ülke özyönetim ile otoriter bir alternatif arasında varoluşsal bir mücadele içinde. Ve biz haber medyasında toplu olarak, otoriterlere biraz daha olumlu olmasa da eşit muamelede bulunduk. ”

Bu haber medyasında Cumhuriyetçilerden çok Demokratlar var. Ve onun karşı çıkması, diğer Demokrat yetkililerden şikayet eden Demokrat yetkililerin öfkeliliğine ve değişkenliğine bağlıdır. Demokratların Pelotons’a ihtiyacı yok: Parmakla işaret etmeyi aerobik bir antrenmana çevirdiler.

Bu tür kendi kendini inceleme ve özeleştiri bir noktaya kadar sağlıklıdır. Ve Demokratik karamsarlık temelsiz değil: Anketler, suçu güvenilir bir şekilde sorumlu olana bağlayan Amerikalılar arasında gerçek bir hayal kırıklığı ve sabırsızlık gösteriyor. Ek olarak, partinin Virginia valisinin yarışındaki kaybı – ve bunun sonuçları – göz ardı edilemez.

Ancak bazı Demokrat politikacıların uzlaşmayı ve bir araya gelmeyi reddetmelerinin olası sonuçları da olamaz. Parti içindeki ideolojik çatlakların hiçbiri, şans verildiğinde Trump’ın şımarık Cumhuriyetçilerinin mevcut mahsulünün neler yapabileceği kadar önemli değil.

Biden’ın yaşı, Harris’in popüler olmaması, Omicron uyarısının tam olarak doğru notunu bulmanın imkansızlığı, aslanlar, kaplanlar ve ayılar hakkında bu kadar yeter, aman tanrım! Dışarısı korkutucu, elbette. Ancak Demokratlar başarılı bir şekilde işbirliğini, güveni ve umudu yansıtamazlarsa bu daha da korkutucu olacaktır.

<saat/>

Cümlelerin Aşkına

Pismo Plajı, Kaliforniya, 1951’de. Kredi. . . Getty Images aracılığıyla Los Angeles Examiner/USC Libraries/Corbis

Los Angeles Times’ta, çift kabukluların bir California sahilinden kaybolmasıyla ilgili Justin Ray’in şu satırına kıkırdayacak veya inleyeceksiniz: “İstiridye topluluğunun çöküşü bir felaket yarattı. (Bunu tespit edip aday gösterdiği için West Hollywood, California’dan Roy Oldenkamp’a teşekkürler.)

Aynısı, The Bulwark’ta bir doktorun yakın zamanda duyurulan Senato teklifiyle ilgili bir makaledeki bu manşet için de geçerli: “Dr. Oz, Cumhuriyet Siyasetinin Kurallarını Söylüyor. (Steve Read, Nice, Fransa)

The Atlantic’te Kongre’nin yetki devriyle ilgili olarak Derek Thompson şöyle: “1917’den 1970’e kadar Senato, filibusları kırmak için 49 oy aldı veya yılda birden az. 2010 yılından bu yana bir ortalama 80 bu tür oyların yıllık. Senato, bir zamanlar popülist fikirlerin biraz sakinleştiği “demokrasinin soğutma tabağı” olarak biliniyordu. Şimdi, mevzuatın hipotermiden öldüğü demokrasinin buz kutusu. (Weigang Qiu, Queens, N. Y.) Derek’in tüm makalesi anlayışlı, düşündürücü ve okumaya çok değer.

The Wall Street Journal’dan Michael J. Lewis, 2019 yangınından zarar gören Paris’teki Notre Dame Katedrali’ni restore etmek için daha geleneksel olmayan tekliflerden bazıları hakkında: Hastaneden çıkıp çağdaş sanatın dövme salonuna atılmak, hâlâ sersemlemek için mi?” (Jim Lader, Bronxville, N. Y. ve Kathleen Hopkins, Oak Park, Ill.)

Alexandra Petri, Washington Post’taki karakteristik olarak alaycı bir yorumda, hepsi Kitaplar: “Ağlatırlar, bir avuç toz içinde umutsuzluğu gösterirler, tuhaf yollarla hayatı taklit eder, gölgelerle aldatırlar. ” (Irma Wolfson, Irvine, Calif. ) Şu ek parçalara da aynı derecede düşkündüm: “Kitaplar sizi eve kadar takip eder ve kafanızı kaldırıp içerideki şeyleri yeniden düzenler. “Yanıtlarınızı sorularla veya soruları yanıtlarla değiştirirler. “Garip şeyleri sana tanıdık, tanıdık şeyleri de yine garip kılıyor. ”

The Times’dan öne çıkanlara geçelim: Reggie Ugwu, Ron Cephas Jones’un profilini çıkardı ve onun “chipotle mayo gibi çalışan bir aktör” olduğunu belirtti – her zaman onu aramayı düşünmüyorsunuz, ama ortaya çıktığında mutlu oluyorsunuz. ” (Peggy Sweeney, Sarasota, Fla.)

Alaska’nın 35 yıldan uzun süredir ziyaret etmediği bir bölgesine dönüşünün ardından, Jon Waterman iklim değişikliği ve karibu hakkında düşündü: senkronize, bin katlı topluluklarda, aralarında santimler olan ama asla birbirini itip kakmayan, bacakları, toynakları taşların üzerinde takırdayan gerçek bir kastanyet orkestrası tendonlarını gerer. ” (Harriet Odlum, Bloomfield, Conn. ve Robert Lakatos, Glenmoore, Pa.)

Kredi. . . The New York Times için Adam Friedlander

Bret Stephens, Gail Collins ile haftalık çevrimiçi sohbetinde şunları kaydetti: “Tedarik zinciri durumu o kadar kontrolden çıktı ki, New York City’deki 10 simit dükkanından biri gibi olan krem peynir kıtlığı bile var. Mel Brooks tarafından yeniden tasarlanan İncil’deki belalar. (Susan Gregory, Bala Cynwyd, Pa. ve Deborah Paulus-Jagric, Landvetter, İsveç, diğerleri arasında)

Mel Brooks’un “All About Me!” adlı anı kitabının bir incelemesinde, Alexandra Jacobs bu mücevheri şekillendirmek için yükseklik korkusuyla ilgili teknik terimi kullanıyor: mizahı alpenstock olarak kullanarak kendinden şüphe duymaktan daha iyidir. ” (Jennifer Finney Boylan, Roma, Maine)

Alexis Soloski, “Sex and the City”yi sürdüren ve güncelleyen HBO Max “And Just Like That”in yeni sınırlı dizisinin ön izlemesinde, konusunun ne kadar az açığa çıktığını veya önceden bilindiğini kaydetti: “Hevesli hayranlar analiz etti. Bu 30 saniyelik teaser klibi, tipik olarak eski hiyeroglifler için ayrılmış tefsir titizliğine sahip. ” (Allan Tarlow, Batı Hollywood, Kaliforniya)

The Times’tan veya diğer yayınlardan “For the Love of Cümleler” bölümünde bahsedilecek olan son yazıların favori parçalarını aday göstermek için lütfen bana e-posta gönderin burada ve lütfen adınızı ve ikamet yerinizi ekleyin.

<saat/>

Bonus Regan Resmi!

Kredi. . . Mike Valerio

Çoğunuz tüylü arkadaşımın bir resmini yayınlamadan iki hafta veya daha uzun süre kalırsam beni azarlarsınız. Seni bunun için seviyorum. İşte burada, Pazar sabahı yürüyüşümüz sırasında. Erken yola çıktığımız ve hava soğuk olduğu için çoğunlukla ormanda olmak üzere beş mil yol kat ettik. Geyik aradı ve sincaplara yerleşti, gördüklerinin çoğuna çılgınca koştu. Köpekler hakkında pek çok şey beni büyülüyor, ancak onların uysallık ve vahşilik – yumuşaklık ve vahşilik – karışımından ve ikisi arasında aniden geçiş yapmalarından başka bir şey değil. Bir dakika, bir kucaklayıcı. Sonraki, bir avcı. Her zaman regal.

<saat/>

Okuduklarım (ve İzlediklerim ve Dinlediklerim)

Yönetmen Jane Campion, sağda, “The Power of the Dog” setinde. ” Kredi. . . Kirsty Griffin/Netflix

• İnsanlar genellikle sandığınızdan daha karmaşıktır. Hayat böyle. Bu bilinen her iki şey de Bill Adair’in, Stephen Glass’ın çağdaş gazeteciliğin en üretken ve cüretkar fabulistlerinden biri olarak ortaya çıktıktan sonraki yolculuğunun Air Mail’deki sürükleyici, dokunaklı anlatımını canlandırıyor. Glass başka bir büyük yalan söylemeye devam etti. Ama kendini onun için tezahürat yaparken bulabilirsin.

• Ahlaki karmaşıklık: Amor Towles’ın zarif, bağımlılık yapan romanlarında var ve şu anda onun son kitabı “The Lincoln Highway”i dinliyor ve zevk alıyorum. ” Times’ın bu konudaki hayranlık uyandıran incelemesi kesinlikle doğru.

• Bir arkadaşım ve ben, yönetmen Jane Campion’un Netflix’te yayınlanan son filmi “The Power of the Dog” hakkında şiddetle tartıştık. Onun dahi olduğunu düşünüyor. Bence abartılıyor – ve Campion’un diğer bazı çalışmaları gibi, zaman zaman ağırlaşıyor, içgüdüsel olmaktan çok beyinsel, katılımınızdan çok hayranlığınıza yönelik bir teklif. Ancak ileri geri konuşmamızın yoğunluğu, “Köpek” de çiğnenecek çok şey olduğu anlamına gelir. (Üzgünüm dayanamadım. ) İyi ki seyretmişim.
<saat/>

Kişisel Bir Notta

Kendi sesimin sesinden bıktım.

Biliyorum, biliyorum: Bu kelimeleri yazmak, “beni tekmele” işareti takmak gibidir. Açıkça cevap, benim sesimden de bıkmış olman. Ama sen benim düşüncelerimi, fikirlerimi kastediyorsun ve ben işitilebilir sesimin gerçek sesini kastediyorum. Demek istediğim, bu haftanın çoğunu bir kayıt stüdyosunda geçirdim, konuşuyorum, konuşuyorum ve mikrofona konuşuyorum.

Bir sonraki kitabım bitti – aşağıda daha fazlası var – ve ses formatı için yayıncılar benden yüksek sesle okumamı istedi. Bu çok mantıklıydı: Kitap büyük ölçüde kendi deneyimlerim hakkında, birinci tekil şahısta uzun bölümler var. Ama yine de, başka birini işe alacaklarını umuyordum.

Bunun nedeni, daha önceki kitaplar için bunu daha önce iki kez yapmış olmam ve bu hiç kolay değil. (Yoksa tatlı konuşma mı olmalı?) Yavaş gitmeli ve net bir şekilde telaffuz etmelisin ve bir kelimeyi bocalarsan, cümlenin ve hatta paragrafın çoğunu tekrar edersin. İleri, geri, ileri, geri. Sen hecelerin Sisifos’usun.

“Born Round” adlı anı kitabım için Manhattan’da sesli kitaplara ayrılmış bir stüdyodaydım. Okuyucunun oturduğu havasız, ses geçirmez kabinin hemen dışında bir sepet kek ve simit fark ettim. “Ne kadar misafirperver!” Düşündüm.

Hayır. Ne kadar stratejik. Benim gibi birçok okuyucu kahvaltıyı atladı ve verimlilik uğruna öğle yemeğini atlamayı planlıyor olabilir. Mideleri guruldar. Benimki yaptı. Ve mikrofon onu aldı. Çözüm, boğucu bir nişasta parçasıydı.

Stüdyonun teknisyenleri, roman kaydetmek için tutulan bazı oyuncuların bu kalorileri reddettiğini söyledi. Böylece açlığın kükremesini susturmak için battaniyeler ince bellerine sarılır.

Bu hafta kullandığım stüdyo, evimden arabayla sadece 15 dakika uzaklıktaki Chapel Hill, N.C.’de. Her sabah hafif bir kahvaltı yaptım; midem davrandı. Bu nedenle ses, ciltli ve dijital sürümleriyle birlikte 1 Mart’ta yayınlanmaya hazır olmalıdır.

“Alacakaranlığın Güzelliği: Kaybedilen ve Bulunan Görüş Üzerine” kitabı, körlük olasılığıyla ilgili fırçam ve bunun aksiliklere, sınırlara ve yaşlanmaya bakışımı nasıl değiştirdiği hakkında. Ve kısmen, birçoğunuzun nazikçe ve düzenli olarak sorduğu gözlerimdeki bir güncellemeye geçiş olarak bahsediyorum.

Sağ gözüm okumak, bilgisayar işleri ve benzerleri için sonsuza kadar işe yaramaz olacak, ama sol gözüm orada asılı, hiç azalmamış. Başıma gelenlerin doğası, bir tür optik sinir felci, öyle ki sol gözüm başarısız olursa, bunu bir anda yapması muhtemeldir. Belki yüzde 20 ihtimal var.

Yani iyi olmayana kadar iyi olacağım. Ama o zaman bile, idare edeceğim. Bunu görmeye geldim. Kitap aslında bununla ilgili: kabul, dayanıklılık, iyimserlik. Bu niteliklerin honlanmasını anlatır. Aynı zamanda onların meyvesidir.

Bu simyadır – kararlılığa doğru bir korku – ya da en azından öyle olmaya niyetli. Ve hikayemi anlatma fırsatı, ne kadar Sisyphean olursa olsun, onu gerçekleştirme daveti gibi bir ayrıcalıktır. midemi bulandırıyorum. Boğazımı temizliyorum. sesimi yükseltiyorum. Hatta barışırım.