Donald Trump, Cumhuriyetçilerin ABD başkanlığı adaylığını kabul etti

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
Bu onun Cumartesi günü Pensilvanya'daki bir kampanya etkinliği sırasında saldırıya uğramasından bu yana ilk kez ortaya çıkışı.

Trump saldırısıyla ilgili konuştu ve bunun kendisi için çok acı verici olduğu için konuyu son kez ele alacağını söyledi.

Yarayı kapatan kalın bir bandajla Milwaukee'de “Güçlü bir çınlama sesi duydum ve sağ kulağıma çok ama çok sert bir şeyin çarptığını hissettim” dedi. “'Vay canına, o da neydi? Sadece bir kurşun olabilir' dedim.” Kalabalığa “burada olmaması gerektiğini” söylediğinde kalabalık koro halinde yanıt verdi: “Evet, öylesin.” “.

Eski başkan, Gizli Servis üyelerinin “harika insanlar” olduğunu söyledi. Tanrı onunla birlikte olduğu için kendini çok güvende hissettiğini söyledi.

Mitinge katılanların kaçmamalarına veya kaçmamalarına minnettardı, bu daha fazla yaralanmayı önleyebilirdi. “Bazıları kanı gördü ve öldüğünü düşündü” dedi.

Cumhuriyetçi aday, saldırı sırasında ailesini korurken hayatını kaybeden ve sahnede Trump'a üniformasıyla eşlik eden itfaiyeci Corey Comperatore için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasını istedi.

Eski başkan, “Sizin, aileniz ve bu muhteşem ülke için savaşmayı asla bırakmadım” dedi.

'Cadı avına' son verilmesi çağrısı

Eski başkan, tüm Amerikalıların “karşıdaş” olduğunu ve “bölünmez bir ulusun” parçası olduğunu hatırlamanın zamanının geldiğini söyledi ancak uzlaşmacı konuşma bir sonraki cümleyle sona erdi.

Kendisine karşı yürütülen ceza davalarına atıfta bulunarak, “Son zamanlarda ülkemizde kimsenin daha önce görmediği bir düzeyde olan, muhalefeti suç saymamalı veya siyasi anlaşmazlığı şeytanlaştırmamalıyız.” dedi.

Demokrat Parti'yi, kendisine karşı kullandıkları gibi, adalet sistemini muhaliflerine zulmetmek için kullanmakla suçladı. Ve gizli belgeler davasının bu hafta Florida'daki bir yargıç tarafından özel savcı Jack Smith'in atanmasının anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle reddedilmesini kutladı.