Donald Trump’tan cumhurbaşkanlığı adaylığındaki rakibi Hintli-Amerikalıya büyük övgü

Dahi kafalar

New member
Donald Trump, rakibi Cumhuriyetçi adayı Hintli-Amerikalı Vivek Ramaswamy’ye övgüde bulundu.

Washington:

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Hintli-Amerikalı girişimci Vivek Ramaswamy’yi en son Cumhuriyetçi ön seçim anketi CBS YouGov’da gösterdiği iyi performanstan dolayı övdü.

Vivek Ramaswamy, 2024 başkanlık adaylığını açıkladı. Cumhuriyetçi başkanlık ön seçimlerinde Donald Trump ve Hintli-Amerikalı adayı Nikki Haley’e karşı yarışacak.

Donald Trump yaptığı açıklamada, kendisi ve Trump yönetiminin tüm çalışmaları hakkında söylenecek sadece güzel şeyler olduğu için Vivek Ramaswamy’yi sevdiğini belirtti.

Donald Trump, sosyal medya platformu Truth Social’da “Cumhuriyet’in son ön seçim anketi CBS YouGov’da Vivek Ramaswamy’nin bu kadar iyi durumda olduğunu görmekten memnun oldum” dedi.

“Mike Pence ile bağlantılı ve görünüşe göre Ron DeSanctimonious’u yakalamaya gidiyor. Vivek hakkında sevdiğim şey, “Başkan Trump” ve Trump yönetimini bu kadar başarılı kılan her şey hakkında söyleyecek yalnızca iyi şeyleri olması – bu yüzden bu kadar iyi gidiyor. Her neyse, herkese bol şans, buna ihtiyaçları olacak!” diye ekledi.

Şubat ayı başlarında, sağlık ve teknoloji girişimcisi Vivek Ramaswamy, 2024 ABD başkanlık seçimleri için adaylığını açıkladı. “Çeşitliliğimizi o kadar çok kutladık ki, 250 yıl önce bölünmüş, asi bir grup insanı birleştiren ideallerle bağlı olan biz Amerikalıların gerçekte neye benzediğimizi unuttuk. Bu ideallerin hala var olduğuna kemiklerimin derinliklerinde inanıyorum. Onu canlandırmak için cumhurbaşkanlığına koşuyorum,” Ramaswamy bir Haberda cumhurbaşkanlığına aday olma niyetini açıklayan bir tweet attı.

Bunun sadece siyasi bir kampanya değil, “kültürel bir hareket” olduğunu yineledi. “İnanç, vatanseverlik ve sıkı çalışma gitti. Wokeizm, iklimcilik ve toplumsal cinsiyet ideolojisi onların yerini aldı. Amaca açız ama Amerikalı olmanın ne anlama geldiğine cevap veremiyoruz. Bu cevabı özlüyoruz” diye ekledi.

CBS News/YouGov’un olası Cumhuriyetçi birincil seçmenler arasında yaptığı bir ankette, Bay Ramaswamy ABD’nin eski Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Nikki Haley’nin biraz önünde.

37 yaşındaki Vivek Ramaswamy, Güneybatı Ohio’lu. Annesi geriatrik psikiyatristti ve babası General Electric’te mühendis olarak çalıştı. Ramaswamy, “Çeşitlilik” bizim gücümüz değil dedi. Gücümüz, farklılıklarımızın karşısında bizi birleştiren ideallerdedir. Bu olmadan, “çeşitlilik” anlamsızdır.”

Gerçeği reddeden ve göreciliği kucaklayan bir kültürde yaşıyoruz; eşitliği reddeden ve “adalet”i benimseyen; mükemmelliği reddeden ve kurban rolünü kabul eden. Önce Amerika’yı destekliyorum ama önce Amerika’nın ne olduğunu yeniden keşfetmemiz gerekiyor.”

Vivek Ramaswamy, Nikki Haley’den sonra 2024’te Cumhuriyetçi başkanlık ön seçimlerine giren ikinci Hintli olacak.