Etsy De En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur ?

mavisaclikiz

Global Mod
Global Mod
**Başlık: Etsy'de En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur?**

Adım 1: Etsy Trends'i Ziyaret Edin

Etsy'de en çok aranan kelimeleri bulmanın ilk adımı, Etsy Trends aracını kullanmaktır. Etsy Trends, platformdaki en popüler aramaları ve ürün trendlerini gösteren bir araçtır. Bu aracı kullanarak, hangi kelimelerin şu anda popüler olduğunu ve hangi ürünlerin talep gördüğünü görebilirsiniz. Bu, kendi ürünlerinizi optimize etmek veya yeni ürün fikirleri bulmak için son derece değerli bir kaynaktır.

Adım 2: Google Trends ile Karşılaştırma Yapın

Etsy'in iç trend aracının yanı sıra, Google Trends'i kullanarak da arama trendlerini analiz edebilirsiniz. Google Trends, belirli kelimelerin zaman içindeki popülerliğini gösterir ve belirli bir bölgedeki veya belirli bir zaman dilimindeki arama hacmini analiz eder. Bu, Etsy'de popüler olan kelimeleri belirlemek için farklı bir bakış açısı sunabilir ve genel arama trendlerini görmek için faydalı olabilir.

Adım 3: Rakiplerinizi İnceleyin

Etsy'de en çok aranan kelimeleri bulmanın bir başka yolu da, rakip mağazalarınızı incelemektir. Rakip mağazaların ürün başlıklarını, açıklamalarını ve anahtar kelimelerini analiz ederek, hangi kelimelerin onların başarılı olduğunu görebilirsiniz. Bu, kendi mağazanızı optimize etmek veya rekabet avantajı elde etmek için değerli içgörüler sağlar.

Adım 4: Pinterest ve Diğer Platformları İnceleyin

Etsy'de en çok aranan kelimeleri bulmanın bir başka yolu da, Pinterest ve diğer görsel platformları incelemektir. Bu platformlarda popüler olan görseller ve başlıklar, genellikle Etsy'de de popüler olacaktır. Bu nedenle, Pinterest'te hangi ürünlerin ve kelimelerin trend olduğunu gözlemlemek, Etsy için potansiyel anahtar kelimeleri belirlemede yardımcı olabilir.

Adım 5: Sosyal Medyayı Takip Edin

Sosyal medya platformlarında, özellikle Instagram ve Twitter gibi, belirli kelimeler ve ürünler etrafında oluşan trendleri takip etmek de önemlidir. Birçok kişi sosyal medyada alışveriş ve ürün önerileri arar, bu nedenle sosyal medyada popüler olan kelimeler ve ürünler, Etsy'de de popüler olma eğilimindedir. Bu platformlarda hangi kelimelerin ve ürünlerin trend olduğunu gözlemleyerek, Etsy için anahtar kelimeleri belirleyebilirsiniz.

Adım 6: Anahtar Kelime Araştırması Yapın

Son olarak, Etsy'de en çok aranan kelimeleri bulmanın bir diğer etkili yolu, anahtar kelime araştırması yapmaktır. Anahtar kelime araştırması yapmak, belirli bir niş içinde hangi kelimelerin en çok arandığını ve rekabet seviyelerini belirlemenize yardımcı olabilir. Böylece, Etsy mağazanız için optimize edilmiş başlıklar, açıklamalar ve etiketler oluşturabilirsiniz.