Fox tarafından Tubi yayın hizmetinin CEO’su olarak atanan Hintli-Amerikalı Anjali Sud ile tanışın

Dahi kafalar

New member
Anjali Sud, Tubi Media Group CEO’su Paul Cheesbrough’a rapor verecek.

Hintli iş kadını Anjali Sud, Fox Corporation’ın ücretsiz reklam destekli TV yayın hizmeti Tubi’nin yeni CEO’su olacak ve kurucusu ve CEO’su Farhad Massoudi olacak.

Sud’un 1 Eylül’den geçerli olmak üzere atanması, son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok izlenen ücretsiz reklam destekli TV yayın hizmeti haline gelen Fox’a ait şirket tarafından Pazartesi günü duyuruldu.

Bir şirket basın açıklamasına göre, Haber barındırma, paylaşım ve hizmet platformu sağlayıcısı Vimeo’nun giden CEO’su Sud, Tubi’nin kurucusu ve CEO’su Massoudi’nin yerini aldı.

Tubi Media Group CEO’su Paul Cheesbrough, “Anjali, teknoloji ve medya endüstrilerinde stratejik bozulma ve özgün liderlik konusunda tutkusu ve geçmişi olan son derece başarılı bir liderdir” dedi.

“Tubi, Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok izlenen ücretsiz TV ve film akışı hizmeti olarak momentumunu oluşturmaya ve sağlamlaştırmaya devam ederken, Tubi’yi yeni bir yaratıcılık, büyüme ve pazar liderliği çağına götürmek için mükemmel bir aday” dedi.

Sud, Twitter’da atandığını duyurdu: “Bugün @Tubi’nin yeni CEO’su olarak bir sonraki maceramı paylaşıyorum! “Bir sonraki bölümümü izleyici güçlendirmeye adamayı dört gözle bekliyorum. İçeriğin nerede ve nasıl tüketildiği konusunda muazzam bir değişime tanık oluyoruz ve dünyadaki tüm hikayeleri herkes için erişilebilir hale getirerek eğlencenin geleceğini şekillendirmede rol oynamayı umuyorum” dedi.

Sud, “Tubi ekibine, sizinle birlikte bu tavşan deliğinden aşağı inmek ve yeni nesil eğlenceyi birlikte yaratmak için sabırsızlanıyorum!” diye ekledi.

Basın açıklamasına göre, Vimeo’nun giden CEO’su Sud, son on yılı dünyanın kaliteli içerik oluşturup paylaşmasını sağlamak için harcadı.

“Sud’un Vimeo’nun CEO’su olarak liderliği altında, platform kendisini dünya çapındaki Haber yaratıcıları ve profesyoneller için bir yuva haline getirdi, 300 milyondan fazla kullanıcıdan oluşan gelişen bir topluluk oluşturdu ve ölçekli gelir artışı ve önemli miktarda nakit akışı sağladı” dedi.

Sud, Vimeo’dan önce Time Warner ve Amazon’da finans, medya ve e-ticaret pozisyonlarında bulundu.

ABD merkezli bir izleyici içgörü, veri ve analiz şirketi olan Nielsen’e atıfta bulunan basın açıklamasında, Tubi’nin kısa süre önce aylık 64 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı ve toplam televizyon dakikalarında PlutoTV, Peacock ve HBO Max’i geride bıraktığı belirtildi.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak kullanılan bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Günün seçilmiş Habersu

Nainital, “düşman bölgesinde” mega müdahale önleme eylemi gerçekleştirir.