Harika Açık Havayı Hapishaneden Deneyimleyin

Dahi kafalar

New member
Fikir

Tarafından desteklenen

Ana hikayeyi okumaya devam edin

Harika Açık Havayı Hapishaneden Deneyimleyin

13 Aralık 2022, 05:00 ET

• Herhangi bir arkadaşınıza bir hikaye gönderin

Abone olarak sahip olduğunuz 10 hediyelik eşya her ay vermek. Paylaştıklarınızı herkes okuyabilir.

Bu makaleyi ver Bu makaleyi ver Bu makaleyi ver
  • 4
İle Merete Mueller

Bayan Mueller bir belgesel film yapımcısıdır.

Yıllar önce, hapishanedeki insanlara akıl sağlıklarını iyileştirmek için doğa görüntüleri gösteren bir keşif programı okumuştum. Ayrılan kesinti sırasında ve yüksek stresli durumlarda, bireyler doğa videoları izlemek için “mavi odayı” ziyaret etmeyi talep edebilir. Hapishane yöneticileri, bu seansların duygusal olarak mücadele eden ve çoğu zaman hücre hapsinde kalan insanlar için alternatifler sunacağını umdular.

Yukarıdaki kısa belgeselde mavi odadaki deneyimlerini belgeliyorum. Filme aldığım her insanla birlikte olmak bir ayrıcalıktı. Bakış açılarının, doğayla olan ilişkimize ve tasarım gereği doğadan büyük ölçüde kopuk bir ortamda tutulmanın etkilerine ışık tutabileceğini umuyordum.

Bu sinema, izleyicileri yavaşlamaya, sessiz kalmaya ve hapishanenin katı, endüstriyel ortamı ile duvarlarının hemen ötesinde var olan doğal dünya arasındaki karşıtlığı deneyimlemeye davet ediyor.

Merete Mueller, New York’ta yaşayan bir film yapımcısıdır. Op-Doc “Tehlikeli Eğriler”i yönetti.

The Times yayınlamaya kararlı çeşitli harfler editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

Op-Docs, bağımsız film yapımcıları tarafından hazırlanan kısa, üzerinde düşünülmüş belgeseller için bir forumdur. Op-Docs ve diziye nasıl gönderileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Facebook, Twitter (@NYTopinion) ve Instagram’da The New York Times Opinion bölümünü takip edin.