Her Amerikalının Desteklemesi Gereken Ekip

Dahi kafalar

New member
ÜÇ NEHİR, Mich.- “İşaretinizi unutmadık!”

Rooster’s Wing Shack’teki en sevdiğim barmen olan Maddy’den gelen bu dostça güvence – bu şehirdeki en iyi bar, merak ediyorsanız, astrolojiye atıfta bulunmadı (Maddy’nin Balık burcu olduğumu bildiğinden veya umursadığından şüpheliyim) ama bir Bud Light tanıtım afişine.

Hatırladığına sevindim. Bir ay önce, sevgili Michigan Üniversitesi futbol takımımız içerideki televizyonlarda eyalet içi bir rakibi alt ederken biraz temiz hava almak için barın dışına çıkarken, eşim ve ben Wolverines 2022 normal sezonunu gösteren güzel, büyük bir Bud Light tabelası fark ettik. programın yanı sıra özel bir ithaf (“Hayranlar için!”) üst kısımda süslenmiştir. İçeri döndüğümüzde, yerin ebeveynleri olan Maddy’ye, Michigan normal sezonda namağlup gittikten sonra – “eğer” demediğime dikkat edin – bir hatıra olarak tabelayı alıp alamayacağımı sordum. O evet dedi.

Çin’deki bir Covid gözaltı tesisinde değilseniz veya kablolu medyanın Amerikan televizyonunda Dünya Kupası’nı bir şey haline getirmeye yönelik çaresiz girişimine ayak uydurmuyorsanız, muhtemelen Michigan’ın Ohio State’i 45-23 yenerek normal sezonu gerçekten de namağlup bitirdiğinin farkındasınızdır. Şükran Günü’nden sonraki Cumartesi.

Burada Rooster’s’ta, ülkenin geri kalanının er ya da geç neyi anlayacağını uzun zamandır biliyorduk: Yeni Yıl Evi’nde başlayan bu yılki Kolej Futbolu Playoff’unda, her Amerikalının Wolverines’i destekleme yükümlülüğü var.

Bunun nedeni, herkesin Alabama (neyse ki playoff çekişmesinden elendi) veya Clemson (aynen) galibiyetini görmekten bıkmış olması değil, ama herkes öyle. Michigan’ın kolej futbolundaki tartışmasız en büyük TV çekilişi olduğu için de değil. Ve bunun nedeni kesinlikle koçumuz Jim Harbaugh değil, sınıflandırılamayan siyaseti, acı verecek kadar aptalca moda seçimleri ve kümes hayvanlarına karşı açıklanamaz düşmanlığı onu evimizde çok sevilen bir figür haline getiren, kürtaj karşıtı, Colin Kaepernick yanlısı çılgın adam. ülkenin diğer bölgelerinde daha karışık bir itibar.

Hayır, Michigan davası basit bir tazminat meselesi: En son bir ulusal futbol şampiyonasını kazandığımız 1997’den bu yana, bu ülke devletimize karşı gaddarlıktan başka bir şey yapmadı. Düzeltme zamanı.

Michigan çocukluğumdan en mutlu anılarımdan bazıları 1997’nin o parlak yılına ait: 26 yaşındaki babamızın kucağındaki dört küçük çocuk, bağırışlar, bira gibi öpücükler, Charles Woodson’ın Ohio State maçında 77 yarda degaj dönüşü golü , ABC’nin efsanevi tek tek spikeri Keith Jackson’ın her zaman var olan sesi. Ancak 1997 aynı zamanda General Motors’un, her iki taraftan da ailemin nesiller boyu çalıştığı, dünyanın en büyük otomobil fabrikası olan Buick City’nin kapatıldığını duyurduğu yıldı. İki yıl sonra kapılar nihayet kapandığında, anne tarafından büyükbabam erken emekliliğe zorlandı.

2009’un başlarında, Wolverines Ohio State’e büyük bir kaybın ardından 3-9’a gittikten sonra, GM ve Chrysler iflas ilan ettiler. Detroit’in kendisi, o zamanlar Amerikan tarihindeki en büyük belediye iflas başvurusu olan 2013’te aynı şeyi yapacaktı. Obama yönetiminin ortalarında, eyaletimizde imalat ve sendikaların mümkün kıldığı geniş tabanlı refah dünyası, Wolverine tarihinin en büyük futbol koçu olan Bo Schembechler kadar uzak bir anı haline gelmişti. Texas A&M’den maaşını kabaca üç katına çıkaracak bir teklifi reddetmesine yol açtı.

1997 şampiyonasından bu yana başka neler oldu? Binlerce doktor, hemşire ve eczacı, Purdue Pharma tarafından düzenlenen gösterişli “ağrı yönetimi” eğitim gezilerine katıldı; 2016 gibi yakın bir tarihte, Michigan’da her yıl 10 milyondan fazla opioid reçetesi yazılıyordu. Çoğu sendikalaşmamış on binlerce otomobil imalat işi Güney’de ortaya çıkmaya başladı; bu, Üç Büyük otomobil üreticisinin muhtemelen hiçbir zaman rekabet edemeyeceği bir düzenleme. Keyif amaçlı esrar kullanımı burada 2018’de yasallaştırıldı ve kısa bir süre sonra (otoban reklam panolarının üstünlüğü herhangi bir gösterge ise) birlikte Michigan ekonomisini oluşturan iki endüstri olan çevrimiçi spor ve kumarhane kumarı da katılacak. Dini uygulamadaki düşüş, sözde umutsuzluk ölümlerindeki artışı düzgün bir şekilde takip etti. 2019’da bir Michiganlı her beş saatte bir intihar ediyordu ve aşırı dozda uyuşturucu daha da sık görülüyordu.

Sadık Wolverine için, yeniden bir ulusal şampiyonluk kazanmak sadece futbolla ilgili değil. Aynı zamanda durumumuzla, kaybettiklerimizle ve yeniden ne olmayı umduğumuzla da ilgili. Hayran kitlesi tamamen okula giden insanlardan oluşan Michigan State Spartans’ın aksine, Michigan Üniversitesi benim gibi böylesine seçkin bir kuruma gitme şansı olmayan milyonlarca “Walmart Wolverine” bağlılığını yönetiyor. Ortak sadakatimiz, ortak çıkar adına sınıf ve ırk sınırlarını aşan ender bir dayanışma örneğidir.

Kredisine göre, Başkan Biden Michigan futbolunun durumunu anlıyor gibi görünüyor. Bud Light tabelamı aldığım gün, Flint’in 45 dakika kuzeyinde, Bay City’de yeni genişletilen bir yarı iletken fabrikasında konuştu. Mavi-sarı üniformaları ve kanatlı miğferleri ona şüpheli bir şekilde tanıdık gelen Delaware Üniversitesi’nde bir kanat oyuncusu olarak kendi kısa futbol kariyerini anımsayarak Wolverines’in kaderi ile Amerikan endüstrisinin düşüşü arasında üstü kapalı bir bağlantı kurdu. kitle. “Michigan’ın üniformalarını çaldık,” diye itiraf etti başkan, “Amerika’yı orta sınıf inşa etti ve sendikalar da orta sınıfı inşa etti” derken aynı takdire şayan samimiyetle.

Michigan, şampiyonluk maçında yer almak için New Year’s House’da Texas Christian oynadığında, ailemiz Detroit banliyösünden gelen arkadaşlarla (umarım Rooster’s’ta) izliyor olacak. Nick, orta düzey sendikasız bir Ford çalışanı ve bir şekilde en az üç tur işten çıkarmadan sağ çıkmayı başardı ve ben, gıda züppelerinin defalarca Amerika’nın en iyi birası – neredeyse eyaletin en iyi birası olarak seçtiği, yakındaki Comstock’un bir ürünü olan Bell’s Two Hearted Ale’yi içeceğim. yakın geçmişteki tek ulusal başarı öyküsü.

Ülkenin geri kalanını alçakgönüllülükle bana, Nick’e ve 46. başkanımıza Michigan’ın renklerini giymeye davet ediyorum, en azından önümüzdeki ay.

The Times yayınlamaya kararlı çeşitli harfler editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

The New York Times Görüş bölümünü takip edin
Facebook , Twitter (@NYTopinion) ve instagram .