Hindistan asıllı Sih kadın Connecticut’ta polis şef yardımcısı olarak yemin etti

Dahi kafalar

New member
Teğmen Manmeet Colon, bu pozisyonu elinde tutan ikinci siyahi kadın.

New York:

Teğmen Hindistan asıllı 37 yaşındaki Sih subayı Manmeet Colon, Connecticut eyaleti Polis Komiser Yardımcılığı görevini devraldı ve departmanın ilk Asyalı başkan yardımcısı oldu.

New Haven Independent gazetesinin bildirdiğine göre, New Haven Polis Departmanında (NHPD) 15 yıllık gazi olan Colon, Cuma günü düzenlenen bir törenle şehrin üçüncü polis şefi yardımcısı olarak yemin etti.

Polis Komiserleri Kurulu Başkanı Evelise Ribeiro, törenin “kırılan bir cam tavan” olduğunu belirterek, Mumbai’den gelen Colon’un departmanın ikinci kadın başkan yardımcısı ve onun ilk Hintli yardımcısı olduğunu kaydetti. patron.

Colon, Cuma günkü törende meslektaşlarına, ailesine ve arkadaşlarına teşekkür ederek, “Büyük güç, büyük sorumluluk ve her zamankinden daha fazla sorumluluk getirir.” Colon, 11 yaşında ailesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etti ve on buçuk yıl önce katıldı. kuvvet, dedi rapor.

Komiser Yardımcısı David Zannelli ve Bertram Ettienne’e, Ribeiro’nun Polis Komiseri Karl Jacobson’ın etrafını sardığı “Rüya Takım” olarak tanımladığı takıma katıldı.

Rapora göre Colon devriye, özel kurbanlar biriminde dedektif, soygun ve hırsızlık birimine nezaret eden çavuş, teğmen ve bölge şefi ve son olarak da içişleri şefi olarak görev yaptı.

Polis Şefi Jacobson, Colon hakkında, “O sertti ama aynı zamanda çok iyiydi” dedi. “Ben Sih bir aileden geliyorum. Pencapça konuşuyorum. Geldiğim yerden çok gurur duyuyorum,” Colon’un bu ayın başlarında gazete tarafından aktarıldığına göre.

“Daha önemli olan bölümün misyonu ve değerleri. Benim için önemli olan adil ve tarafsız olmak. Geçmişim, ahlakım, aile değerlerim ve geleneklerim… Masaya çok şey kattığımı hissediyorum” diyen Colon, şunları kaydetti: “Masada bana yer olduğu için mutluyum.” Colon’un erkek kardeşi Prabhjyot Singh ve büyük kızları Milan, yeni şef yardımcısının rozetini Colon’un üniformasına iğnelediler. Rapora göre, Belediye Başkanı Justin Elicker daha sonra görev yemini etti.

Yeni emniyet müdür yardımcısı, meslektaşlarını özellikle kötü günlerinde “böylesine ödüllendirici ve güçlü bir mesleğin parçası olmanın ne kadar ayrıcalıklı olduğunu” hatırlamaya çağırdı. Colon, Aralık 2008’de Polis Akademisi’nden mezun oldu ve New Haven Üniversitesi’nde ceza adaleti okudu.