Hindistan doğumlu aday Tarun Ghulati, Londra'daki belediye başkanlığı seçimlerini nasıl kazanmak istediğini açıklıyor

Dahi kafalar

New member
Tarun Ghulati, Londra belediye başkanlığı yarışında Hindistan doğumlu aday

Sosyal hizmetler çöküyor. Sağlık hizmeti aksıyor. Güvenlik kapalı. Bu, Pakistan doğumlu Sadiq Khan'ın Londra belediye başkanı olarak üçüncü dönemi kazanmasını engelleme yarışında yer alan Hindistan doğumlu aday Tarun Ghulati'nin Londra değerlendirmesidir. Seçimler 2 Mayıs'ta yapılacak.

13 aday arasından bağımsız aday olarak yarışan 63 yaşındaki oyuncu, Londra'ya gülümsemeyi ve yaşam sevincini yeniden getirmek istiyor.

“Şu anki görevdeki Sadiq Khan, Londra'yı durma noktasına getirdi. Suç hiç bu kadar kötü olmamıştı. Dünyanın en işlek, en yavaş şehri, şaşıracaksınız. Geçen yıl 21 genç öldürüldü ve son sekiz yılda onun gözetiminde 1000'den fazla cinayet işlendi. Ve daha iyi bir gündeme ihtiyaç olduğunu biliyorsunuz” dedi Bay Ghulati, Haberler ile yaptığı özel röportajda, 2016'dan bu yana Londra belediye başkanı olan rakibini eleştirdi.

Görünür toplum polisliği ve daha fazla memurla şehrin sokaklarında güvenlik en önemli öncelikleri arasında yer alıyor.

“Halkın sesi olarak geliyorum. Ben bağımsız belediye başkan adayıyım. Kendi ana caddemde saldırıya uğradım, dolayısıyla suç o kadar kötü” dedi.

Nasıl kazanmayı planladığı sorulduğunda Pat şu cevabı verdi: “Herkes oy kullanmaya giderse bu seçimi kazanacağım.” Gölge kabinesi olan Bay Ghulati, ailesinin üç yüzyıldır kamu hizmetinde olduğunu vurguladı ve kendisinin de bu seçimi yaptığını sözlerine ekledi. yaklaşık 35 yıldır bu işi yapıyorum.

“Farklı topluluklardan danışmanlar getireceğim, böylece tüm yanıtlara sahip olacaklar. Çünkü ilçeleri dolaştım ve yeni sorunlar, başka alanlar, başka topluluklar gördüm. Bu danışmanları getireceğim.” Zaten bir liste hazırladım. Tekrar gelecekler. O zaman suça daha önce hiç olmadığı kadar tutkuyla yaklaşacağım” dedi ve Londra'ya yönelik planlarını anlattı.

“Londra'ya momentumu geri getirdiğimizden ve herkesin yüzündeki gülümsemeyi geri getirdiğimizden emin olmalıyız. Bu yüzden iyi ve deneyimli bir CEO gibi davranacağım. Bir kontrol panelim var. “Bütünsel olarak bakacağım” dedi.

Çeşitli şirketlerin yönetim kurullarında görev alan işadamı, çok kültürlü deneyiminin kendisine avantaj sağlayacağını söyledi.

“Bu büyük bir avantaj ama diğer adayların hiçbirinde bu avantaj yok. Boşluklar yaratıyorlar. Kültürel ilerlemeleri anlamıyorlar. Farklı kıtalarda yaşadım. İnsanların gelişip uyum içinde birlikte yaşadığı Hindistan'da yaşadım. Dünyanın her yerinde yaşadım. Bana bilgi veriyor, insanlar arasında etkileşim kurma fırsatı veriyor, çünkü onlarla etkileşime giremediğinizde hakikat anı kayboluyor. Birçok dil konuşan işadamı, “Mevcut politikacılarda bu eksik” dedi ve şunu ekledi: kaynak yaratacak ve 21 milyar sterlinlik bütçeyle kısıtlanmayacak.

“Ben bir bankacı ve CEO’ydum. Birçok kurulda oturdum. Kolluk kuvvetleri de dahil olmak üzere birçok şirkete danışmanlık yapıyorum. Yani küresel siber yaşamın stratejik danışmanıyım. Yani bu insanların hiçbiri benim gibi polis işi hakkında konuşmazdım. Başkan olarak insanlara bahaneler sunacağım. Londra'yı küresel bir banka olarak görüyorum. Burada farklı kültürler, kuruluşlar ve topluluklar gelişiyor. Ve en çok deneyime sahip olduğum yer de burası. “Çoğu bağımsız değil, siyasi aday değil. Sadece insanların duygularıyla oynuyorlar” dedi.

Burada değişim yaratmak için Delhi'deki deneyiminden yararlanıp faydalanmadığı sorulduğunda ise şunları söyledi: “Delhi'nin kitaplarından ve ilk 35 yıl büyüdüğüm Hindistan'dan kesinlikle bir ipucu aldım ve burada şunu öğrendim: “Tüm dinleri alın ve tüm kültürler ve her cinsiyet sizinle.”

Kazanan belediye başkanı adayı, ulaşım ve polisten barınma ve çevreye kadar Londralıları etkileyen tüm yerel sorunlardan sorumlu olacak.

“Ben Hint asıllı bir insanım. Bu, tüm dünyada gurur duyduğum bir şey. Ama ben dünyanın her yerinde yaşamış bir dünya adamıyım. Bu yüzden Londra için oynayan gururlu bir Londralıyım.” İş adamı, “Londralılar için Londra'nın bir sonraki Belediye Başkanı olacağım” dedi.