Hindistan doğumlu iki girişimci Londra belediye başkanlığı için yarışıyor

Dahi kafalar

New member
Hindistan benim doğduğum Janam Bhoomi'm ve Londra da Karam Bhoomi'm: Tarun Ghulati (Dosya)

Londra:

Londra belediye başkanlığı seçiminin 2 Mayıs'ta yapılması planlanıyor ve görevdeki Sadiq Khan'a meydan okuyan adayların savaş alanı, iki Hint kökenli iş adamının bağımsız aday olarak yarışmasıyla genişliyor.

63 yaşındaki işadamı Tarun Ghulati, belediye başkanlığı kampanyasını geçen yılın sonlarında Hindistan'a yaptığı ziyaret sırasında başlatırken, 62 yaşındaki emlak girişimcisi Shyam Bhatia, yaklaşık bir düzine adayın yer aldığı yarışmanın en genç katılımcısı oldu. Tarun Ghulati'nin seçim sloganı “Güven ve Büyüme” ve Batra “Umut Elçisi”ni tercih etti.

Tarun Ghulati PTI'ye verdiği demeçte, “Mevcut görevdeki kişinin desteğini kaybettiğine ve bir başka önemli parti adayının seçmenler tarafından pek ilham alınmadığı yönünde artan bir inanç var.”

“Londra'nın bir sonraki Belediye Başkanı olmak için bağımsız bir aday olarak yarışıyorum çünkü parti ideolojisi ve önyargı olmadan fikirlerin ve politikaların serbest akışını teşvik etmek istiyorum. Halktan fikir alıyorum ve buna göre onları oraya dahil eden insanlar için çalışacağım.” “Karar alma sürecinde uygulanabilir” dedi.

Londra'yı herkes için güvenli hale getirmek, Londra'nın yeniden harekete geçmesini sağlamak, Londralıları geliştirmek, Londra topluluklarını güçlendirmek ve Londra'yı savunmak, Delhi doğumlu stratejik danışmanın 20 yılı aşkın süredir evinde olduğu şehrin en önemli öncelikleri arasında yer alıyor.

“Londra dünyanın en iyi şehri olarak kabul ediliyor ve gururlu bir küresel şehir. Londra Belediye Başkanı olarak, benim evim olan Londra'nın önde gelen bir küresel şehir olarak yerini korumasını sağlamak için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyım.” “Londralılar kendilerini güvende, emniyette ve daha fazla gelişme konusunda güçlü hissediyorlar” dedi.

Hindistan'da belediye başkanlığı kampanyasını başlatma kararı sorulduğunda şunları ekledi: “Hindistan benim doğduğum yer olan Janam Bhoomi'dir ve Londra benim işimi yaptığım Karam Bhoomi'dir. Büyüklerimin, anne-babamın, ailemin ve iyi dilekçilerin hayır duasını almak benim için çok önemliydi. Bu yüzden Londra Belediye Başkanı kampanyamı Hindistan'da başlatmaya ve başlatmaya karar verdim.” Hindistan hükümetinde eski bir bakan olan Tarun Ghulati'nin, yarıştaki babası da olan diğer Hint asıllı adayla ortak bir yanı var. Hindistan'da hükümet görev yaptı.

“Şehrin şu anki durumundan derin endişe duyuyorum. Bölge sakinlerinin işlevsiz bir siyasi sistem tarafından nasıl sömürüldüğünü ve taciz edildiğini görmek beni üzüyor. Enerjimi ve tutkumu bu amaca adamaya kararlıyım” dedi İngiltere doğumlu Batra.

Uygun fiyatlı mülk sahipliği ve tutumlu iş fırsatlarına odaklanan “özel, kişiye özel bir finans şirketinin” kurucusu olan İngiliz-Hintli emlak girişimcisi, engellerin üstesinden gelmek ve İngiliz sermayesinin dizginlerini ele geçirmek için doğru niteliklere sahip olduğuna inanıyor.

“Önümüzdeki yolun zorlu olacağını, günlerin ve gecelerin ezici engellerle dolu olacağını anlıyorum. Şehrimizi hak ettiği yere döndürmek için aşmamız gereken işte tam da bu zorluklardır” dedi.

Londra Belediye Başkanlığı seçimleri için resmi aday adaylıkları Mart ayında yapılacak. Şu anda, imzalar ve başvurular yoluyla gerekli destek tabanını göstermeleri gerekiyor. Adayların kesin listesi seçimlerden bir ay önce, yani 2 Nisan'da açıklanacak.

İki İngiliz Hintliye ek olarak, şu ana kadar İşçi Partisi'nden Sadiq Khan'a üçüncü dört yıllık görev dönemini kazanması için meydan okuma niyetlerini açıklayanlar arasında Susan Hall (Muhafazakar Parti); Rob Blackie (Liberal Demokratlar); Howard Cox (İngiltere Reformu); Zoe Garbett (Yeşiller Partisi); Natalie Campbell (bağımsız); Amy Gallagher (bağımsız); Rayhan Haque (Bağımsız); ve Andreas Michli (bağımsız).

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)