Hindistan doğumlu İngiliz akranı Lord Rami Ranger’dan zorbalıktan dolayı özür dilemesi istendi

Dahi kafalar

New member
“Sonuçların ışığında, Lord Ranger’ın Bayan Poonam Joshi’den özür dilemesini takdir ettim.”

Londra:

Lordlar Kamarası’nın Hindistan doğumlu bir üyesi, bir soruşturmanın Parlamento’nun “zorbalık ve taciz” konusundaki davranış kurallarını ihlal ettiğini tespit etmesi üzerine Salı günü İngiliz-Hintli bir aktivistten özür dilemek zorunda kaldı.

Muhafazakar Parti üyesi ve Birleşik Krallık merkezli FMCG şirketi Sun Mark Ltd’nin kurucusu Lord Rami Ranger, Londra’daki Parlamento kompleksinde Diwali ile ilgili bir etkinliğin ardından Lordların karşı karşıya kaldığı Diwali ile ilgili bir etkinliğin ardından Standartlar Evi Komiserinin Davranış Kurallarına İlişkin Soruşturmasıyla suçlandı. geçen Ekim.

Şikayet, Ranger’ı Londra merkezli aktivist Poonam Joshi’ye bağırmak ve aşağılayıcı mesajlar tweet atmakla suçladı.

“Zorbalık ve tacizle ilgili olası kural ihlaliyle ilgili olarak, tüm kanıtları gözden geçirdikten sonra, Lord Ranger’ın davranışının aslında zorbalık ve taciz kriterlerini karşıladığı ve bu nedenle davranış kurallarını ihlal ettiği sonucuna vardım.” Bunu Lordlar Kamarası Standartlar Komiseri Akbar Khan’ın raporunda söyledi.

“Sonuçların ışığında, Lord Ranger’a davranışlarından dolayı Bayan Poonam Joshi’den özür dilemesini ve ısmarlama davranış değişikliği eğitimi ve koçluğu almasını tavsiye ettim. Lord Ranger çareyi kabul etti ve özür dilemek için Bayan Joshi’ye yazdı. Bayan Joshi ayrıca “Lord Ranger’a davranışlarından dolayı özür dilemek için yazmaya karar verdim” dedi.

Indian Ladies UK (ILUK) kadın derneğinin kurucusu Joshi, soruşturmaya, Ranger’ın davranışının kendisi ve ailesi ile profesyonel hayatı ve geçim kaynakları üzerinde önemli bir etkisi olduğunu söyledi.

“Bu raporda Komiser, davranışımın Lordlar Kamarası’nın görevdeki bir Üyesi olarak kendimden ve başkalarının benden beklediği yüksek standartları karşılamadığını tespit etti. Pişmanlığımı dile getirdim ve Bayan Joshi’den özür diledim. ” Komiserin raporuna eklenmiş olan Korucu’nun özrünü okur.

“Soruşturma süreci ve raporu okuma ve üzerinde düşünme, benim üzerimde derin ve kalıcı bir etki yarattı. Kendim üzerinde düşünmeye ve bu deneyimden öğrenmeye devam edeceğim” dedi.

Cevap olarak Joshi, özür dilediği için minnettar olduğunu söyledi ve komiserin raporunun kendisine “kendim için belirlediğim standartlara uymayan kendi eylemlerim üzerinde düşünme” fırsatı verdiğini ekledi. Pişmanım ve buna katlandığımı kabul ediyorum.” Oluşan koşullar için biraz sorumluluk taşıyorum ve Lord Ranger’dan özür diliyorum.

İkili, Ekim 2022’den bu yana çoğunlukla sosyal medyada oynanan bir söz savaşında kilitlendi.

Khan’ın soruşturmasına, tartışmalı tanrı-insan Nithyananda’nın bir temsilcisinin Lords’ta Ranger’ın ev sahipliği yaptığı bir Diwali etkinliğine katılımı hakkında da bilgi verildi. Ancak, Joshi’nin tesislerinin kullanımına ilişkin parlamento kurallarının olası bir ihlaline ilişkin şikayetinin davranış kurallarının ihlali anlamına gelmediği sonucuna varmıştır.

(Başlık dışında, bu makale Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayın yoluyla yayınlanmıştır.)