Hindistan kökenli bir adam, Başbakan’ın Amerika Birleşik Devletleri ziyareti öncesinde ‘NMODI’ araba plakasını gösteriyor

Dahi kafalar

New member
Maryland’de “NMODI” plakaları.

Maryland:

ABD’nin Maryland eyaletinde Başbakan Modi’nin “NMODI” plakalı bir hayranı, Başbakanın kendisi için bir ilham kaynağı olduğunu ve onu ABD’de karşılamayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

“Bu plakayı Kasım 2016’da aldım. Narendra Modi benim için bir ilham kaynağı. Ulus, toplum ve dünya için iyi bir şeyler yapmam için bana ilham veriyor. Raghavendra, “Başbakan Modi buraya geliyor, bu yüzden onu karşılamayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

#SAYGINLIK | Başbakan Narendra Modi’nin bir “hayranı” ABD, Maryland’de “NMODI” plaka numarasını gösteriyor pic.twitter.com/AO5WRwdGoa

-ANI (@ANI) 17 Haziran 2023
Bu arada Hindistan’ın üç renkli bayrağı Cuma günü Başbakan Modi’nin ABD ziyareti öncesinde Washington DC’deki Beyaz Saray’ın önünde görüldü.

New Jersey’de ikamet eden Hindistan vatandaşı Jesal Nar, “Üç rengi görmek gerçekten bir onur ve gurur. İş için üç renkli bir Amerika Birleşik Devletleri’ni dolaşıyorum.

Başbakan Modi, önümüzdeki hafta ABD’ye yapacağı ilk resmi ziyarete hazır. 20-24 Haziran tarihlerinde Başbakan Modi, ABD Kongresi’nin ortak oturumunda konuşma yapacak ve ayrıca bir dizi Amerikalı politikacı, önde gelen vatandaş ve diasporadan tanınmış kişilerle görüşecek.

Bu arada, Beyaz Saray’ın güney bahçesinde Başbakan Modi’nin törenle karşılanması için tatbikatlar yapılıyor. Çocukların Hindistan Başbakanı’nı karşılama töreni için pratik yaptıkları görüldü.

Başbakan Modi, ABD Başkanı Joe Biden ve First Lady Jill Biden’ın davetlisi olarak ABD’yi ziyaret ediyor. Ziyaret, Başbakanın 21 Haziran Uluslararası Yoga Günü kutlamalarını Birleşmiş Milletler Genel Merkezinde yöneteceği New York’ta başlıyor.

Geçenlerde ABD Kongre Üyesi Buddy Carter, ülkenin ABD Kongresi’nin ortak oturumunda Başbakan Narendra Modi’yi dinlemeyi sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

“ABD-Hindistan ilişkileri çok önemli. Ortak oturumda Başbakan Modi’nin konuşmasını duymayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Başbakan Modi, halka iyi hizmet etti” dedi Bay Carter, Başbakan Modi’nin Amerika Birleşik Devletleri ziyareti sırasında.

ABD Senatörü Cindy Hyde-Smith, Başbakanın ABD ziyaretinde şunları söyledi: “Gelecek hafta, onun (Başbakan Modi) Kongre’nin ortak bir oturumunda ABD-Hindistan ilişkisinin önemini vurgulayacak olmasından onur duyacağız.”

Bayan Smith, ABD-Hindistan bağlantısının sadece bir ittifak değil, stratejik ve küresel bir ortaklık olduğunu söyledi.

(Başlık dışında, bu makale Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayın yoluyla yayınlanmıştır.)