Hint asıllı bir adam New York'ta erkek kardeşini vurdu, annesini yaraladı ve intihar etti

Dahi kafalar

New member
Polis, silahlı saldırıyla ilgili bir telefon görüşmesinin ardından evine gittiklerini söyledi (temsilci)

New York:

Polis, Hint asıllı bir adamın erkek kardeşini vurduğunu, annesini yaraladığını ve ardından New York'ta kendini öldürdüğünü söyledi.

Polis, 33 yaşındaki Karamjit Multani'nin 27 yaşındaki kardeşi Vipanpal'ı Pazar günü Richmond Hill mahallesindeki evinde vurduğunu, ardından dışarı çıkıp yaklaşık iki kilometre ötedeki silahı kendine doğrulttuğunu söyledi.

Polis, bir silahlı saldırı ihbarı üzerine evine gittiklerinde, Vipanpal'ı birden fazla kurşun yarasıyla “tepkisiz” ve 52 yaşındaki annesini ise midesinden yaralanmış halde bulduğunu söyledi. Polis, Multani'nin daha sonra bir sokak köşesinin yakınında başından vurulmuş ve yakınında da silahla ölü bulunduğunu söyledi.

Kimliği belirlenemeyen annenin hastaneye kaldırıldığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Richmond Hill'de çok sayıda Asyalı yaşıyor. Çoğu Hint kökenlidir ve Hindistan veya Karayipler'den gelmektedir. Bölge nüfusunun yüzde 26'sını oluşturuyorlar.

Şehre göre, “Richmond Tepesi'nin güney kısmı Pencap Sihleri gibi birbirine sıkı sıkıya bağlı birkaç topluluğa ev sahipliği yapıyor.”

CBS New York, adamın babası Bhupinder Multani'nin istasyona büyük oğlunun çıldırmasına neyin sebep olduğunu bilmediğini söylediğini bildirdi.

Kanal muhabiri, oğullarının arasında herhangi bir sorun olup olmadığını sorduğunda ise şunları söyledi: “Önemli bir sorun yok. Bazen küçük anlaşmazlıklar olur, sorun olmaz.”

Multani'nin kardeşinin odasının kapısını açıp onu uyarmadan vurduğunda ailenin sakin bir pizza akşamına yerleştiğini söyledi. Baba, yardım almak için bir komşunun evine koştuğunu söyledi. Komşu karakola, eve girdiğinde Vipanpal'ı yaralı halde ve yardım isterken bulduğunu söyledi.

Komşu, “Bana 'Lütfen ölmeme izin verme' dedi” dedi ve daha sonra “benim ellerimde” öldü.

İki adamın kayınbiraderi Jaspreet Singh, istasyona Multani'nin “her zaman şaka yapan en iyi, en havalı adamlardan biri” olduğunu söyledi.

Kendi kendine, “Kafasının içinde onu bu kadar patlatacak ne olabilir?” diye sordu.

New York Post, ailesine göre Multani'nin üç çocuk babası olduğunu, maddi durumunun iyi olduğunu ve bilinen herhangi bir sorunu olmadığını bildirdi. Alvin Debieen adlı komşu, New York Daily News'e, gürültüyü duyduklarında havai fişek olduklarını düşündüklerini, ancak polis sirenlerini duyduklarında “birinin vurulduğunu sandıklarını” söyledi.

Debieen, “Gerçekten ciddi bir şey olmalı, yoksa çıldırdı” dedi.

Multani'nin cesedinin bulunduğu bölgeden bir komşu gazeteye şunları söyledi: “Ceset orada açıktaydı ve çok fazla kan vardı.”

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)