Hint kökenli girişimci Kanada’nın en yüksek ödüllerinden birine layık görüldü

Dahi kafalar

New member
Firdaus Kharas, prestijli Peabody Ödülü de dahil olmak üzere 125 ödül aldı. (Dosya)

Ottawa:

Hindistan doğumlu bir girişimci ve düşünce lideri olan Firdaus Kharas, insan odaklı medya aracılığıyla toplumsal değişimi teşvik etme konusunda ülkenin en büyük ödüllerinden biri olan Kanada Düzeni Memuru seçildi.

2023 Kanada Nişanı adaylarının yıllık listesi Perşembe günü Kanada Valisi Mary Simon tarafından açıklandı.

Kanada Nişanı ülkemizin en yüksek onurlarından biridir. Kanada’ya olağanüstü ve kalıcı katkılarda bulunan, toplumun her kesiminden insanları tanır.

Simon’un ofisi, Kanada Tarikatı’nın en yüksek rütbesi olan “Yoldaşlar”ın üç yeni atamasını duyurdu: biri fahri subay olmak üzere 15 subay ve 59 üye.

68 yaşındaki Kharas, “bir sosyal girişimci, insani yardım ve kitle iletişim medyası üreticisi olarak insan merkezli medya aracılığıyla sosyal değişimi ilerlettiği için” Kanada Düzeni Memuru oldu.

“Bir göçmen olarak benim için özel bir anlamı olan bu yüksek onuru almak beni çok duygulandırdı. “Parsiler yüksek performanslı bir topluluk olmasına rağmen Kanada’da sadece 3.600 kişiden oluşan küçük bir topluluktur. Dolayısıyla bu şekilde tanınmak son derece tatmin edici” dedi Kharas.

Atananlar daha sonraki bir tarihte rozetlerini almak üzere bir göreve başlama törenine davet edilecek. Bu törenlerin tarihleri ilerleyen günlerde açıklanacak.

Kharas, bir milyardan fazla insan tarafından görülen sosyal ve davranışsal değişim iletişimlerinin tanınmış bir üreticisidir. 1995 yılında insanlığın durumunu iyileştirmek için kitle iletişimi yaratmayı amaçlayan bir sosyal girişim olan Chocolate Moose Media’yı kurdu.

Eserleri Hindistan genelinde çeşitli diller de dahil olmak üzere 198 ülkede kullanıldı. Prestijli Peabody Ödülü ve üniversitelerden birçok fahri doktora unvanı da dahil olmak üzere 125 ödül aldı.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)