Hintli adam, kazanan biletin üzerinde çocukların doğum tarihlerini belirterek 33 rupi crore büyük ikramiye kazandı

Dahi kafalar

New member
Rajeev Arikkatt'ın çekilişte altıya kadar bileti vardı ve bedava biletle kazandı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde ikamet eden Hintli göçmen Rajeev Arikkatt'ın, Abu Dabi'deki haftalık Büyük Bilet çekilişinde 15 milyon dirhem (yaklaşık 33 milyon Rupi) gibi muazzam bir ödül kazanmasının ardından neşeli kutlamalar patlak verdi. Hayatı değiştiren bu şans eseri Rajeev'in 260 numaralı çekilişte 037130 numaralı kazanan bileti ücretsiz hediye olarak almasıyla tam bir sürpriz oldu. Khaleej Times.

Üç yıldır Big Los çekilişlerine katılan Rajeev şu anda Al Ain'de bir mimarlık firmasında çalışıyor. Eşi ve beş ile sekiz yaşlarındaki iki küçük çocuğuyla birlikte evinde yaşıyor. Kazanan biletin özel bir anlamı vardı ve çok sevdiği çocuklarının doğum günlerini içeriyordu.

Rajeev hâlâ bu beklenmedik beklenmedik gelişmenin sersemlemesini yaşıyor ve bu büyük beklenmedik olaya ilişkin planlarını henüz tamamlamadı. Ancak yürekleri ısıtan bir değişiklikle, ödül parasını diğer 19 kişiyle eşit olarak paylaştırarak iyi talihini paylaşmayı planlıyor. Bu cömert karar, zafer sevincini artırıyor ve bunu daha geniş bir topluluk için ortak bir kutlamaya dönüştürüyor.

“10 yılı aşkın süredir Al Ain'de yaşıyorum. Üç yıldır bilet alıyorum. Piyangoyu ilk kez kazanıyorum. Bu sefer eşimle birlikte çocuklarımızın doğum tarihleri olan 7 ve 13 numaralı biletleri seçtik. İki ay önce aynı kombinasyonla 1 milyon Dh kıl payı kaçırdım ama bu sefer şanslıydım” dedi Rajeev Khaleej Times 11 Ocak'ta satın alınan bilet hakkında.

Kerala'lı 40 yaşındaki oyuncunun, kura atışına toplam altı bileti olduğu için kazanma umudu büyüktü. Şaşırtıcı bir şekilde, ona zafer kazandıran şey serbest geçişti.

“İki bilet aldığımda dört bedava bilet alırken Big Ticket'ten özel bir teklif aldım. Her zaman kazanmayı umuyordum ama bu kez çekilişteki altı biletle beklentiler yüksekti.”

Programın sunucuları Richard ve Bouchra'nın kendisini aradıkları anları hatırlatarak şunları söyledi: “Sessiz kaldım. Duyguları kelimelere dökemedim. Richard'ın sesini tanıdım çünkü yıllardır duymuştum. Kazananları aradığını biliyordum ama birincilik ödülü olacağını hiç düşünmemiştim. Bu bir sürpriz oldu. Bu sadece benim için değil, grubumuzdaki diğer kişiler için de hayat değiştiren bir an.”