Hintli-Amerikalı heceleme yarışması kazananı Bhagavad Gita'dan Shloka'yı okuyor

Dahi kafalar

New member
Bruhat Soma, Bhagavad Gita'nın %80'ini ezberlediğini söyledi.

12 yaşındaki Hintli Amerikalı öğrenci Bruhat Soma, 2024 Scripps Ulusal Yazım Yarışması yarışmasını kazandı. Eşitlik bozma turunda 29 kelimeyi doğru yazdı. Daha sonra ANI ile başarısı hakkında konuşurken 7. Sınıf öğrencisi Bhagavad Gita'dan bir shloka okudu.

Haber ajansının paylaştığı bir klipte Bruhat Soma'nın elleri kavuşturulmuş halde şloka okuduğu görülüyor.

Bhagavad Gita'ya olan yatkınlığından bahseden Bruhat Soma, “…Bhagavad Gita'yı yavaş yavaş ezberlemeye başladım, sonra biraz daha yazım konusuna girdim ama artık Bhagavad Gita'yı sonuna kadar okumaya geçeceğim… (İlahi güce) inanın çünkü Allah farklı şeyleri meydana getirir.”

Genç şampiyon Bhagavad Gita'nın %80'ini ezberlediğini söyledi.

#SAYGINLIK | Maryland: 2024 Scripps Ulusal Spelling Bee kazananı, Hintli Amerikalı yedinci sınıf öğrencisi Bruhat Soma, Bhagavad Gita'dan Shloka'yı okuyor.

Şöyle diyor: “…Yavaş yavaş Bhagavad Gita'yı ezberlemeye başladım, sonra yazımla daha çok ilgilenmeye başladım, ama şimdi yapacağım… pic.twitter.com/tXVPrqOe8r

— ANI (@ANI) 2 Haziran 2024
Spelling Bee yarışmasında Bruhat Soma, yıldırım turunda yalnızca 20 kelime heceleyebilen Faizan Zaiki'yi mağlup etti. Kazandıktan sonra bunun “bir rüyanın gerçekleşmesi” olduğunu söyledi.

“Kazandığımda heyecanlandım. Gerçekten çok mutluydum çünkü geçen yıl çok çalıştım. Kazandığımda sanki bir rüya gerçekleşmiş gibiydi. Akrabalarımın çoğu Hindistan'da, çoğu da Hindistan'da” dedi.

Organizatörler, yeni Spelling Bee kazananını “inanılmaz bir hafızaya” sahip olduğunu söyleyerek övdü.

“Bruhat Soma dünyaya hükmediyor! 2024 Scripps Ulusal Heceleme Yarışması Şampiyonu! İnanılmaz hafızaya sahip çocuk tüm hafta boyunca tek kelimeyi bile kaçırmıyor ve evine Scripps Kupası'nı götürüyor!” diye eklediler.