Hintli bir adamı öldüren iki İngiliz genç tutuklandı

Dahi kafalar

New member
Sanıklardan biri 18 yıl, diğeri 16 yıl hapis cezasını çekiyor. (Temsilci)

Londra:

Geçen yıl İngiltere’nin West Midlands bölgesindeki Wolverhampton’da yine Hint asıllı üçüncü bir genci pala ve ninja kılıcıyla bıçaklayan Hindistan asıllı iki genç, Perşembe günü toplam 34 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

16 yaşındaki Ronan Kanda, Temmuz 2022’de saldırıya uğradı ve West Midlands Polisi olay yerinde öldükten sonra bir cinayet soruşturması başlattı. Otopsi, yanlış bir kimlikle iki kez bıçaklandıktan sonra öldüğünü ortaya çıkardı.

O sırada reşit olmadıkları için isimleri verilmeyen 16 yaşındaki iki zanlı, Wolverhampton Kraliyet Mahkemesi’ndeki ceza yargıcının emriyle bıçak suçu uyarısı olarak şimdi Prabjeet Veadhasa ve Sukhman Shergill olarak tanımlandı.

Veadhasa en az 18 yıl hapis cezası alırken, Shergill en az 16 yıl hapis yatacak.

West Midlands’tan Dedektif Müfettiş Ade George, “Bir çocuğu kaybetmenin acısı ölçülemez, ancak amaçlanan hedefin bu olmadığını bilmek, yepyeni bir keder katmanı ekliyor ve Ronan’ın ailesinin hissettiği kederi hayal edemiyorum.” Dedi. Soruşturmayı yürüten Polis Cinayet Büro Amirliği.

“Ayrıca, mahkeme önündeki sanıklar, bu trajediye yol açan pervasız eylemlerde hayatlarını heba etmek için çok genç. Uzun hapis cezalarıyla karşı karşıya kaldıkları için aileleri de acı çekecek. Hala sokaklarımızda bıçaklar görülüyorsa kazanan yok, biz de göreceğiz, “Onları taşımayı uygun bulanlara baskı yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Mahkeme, Kanda’nın bir arkadaşının evinden eve kısa bir yürüyüş yaparak bir PlayStation kumandasını almak için geldiğini duydu ve takip edilip Veadhasa’nın internetten satın aldığı silahlarla arkadan saldırıya uğradı.

“Ronan tamamen gafil avlandı ve tamamen savunmasızdı. Sokakta yere yığılmadan önce ayağı takıldı ve yardım istedi. Ne yazık ki, Ronan’ın yaraları hayatta kalamayacak kadar feciydi ve olay yerinde öldü” dedi.

Daha sonra, “inanılmaz derecede duygusuz ve şok edici bir karışıklık vakasının”, iki saldırganın Kanda’nın erkek arkadaşıyla önceki bir olayda tartıştıktan sonra onu incitmeyi amaçladığı için meydana geldiği ortaya çıktı.

Polis soruşturmasının ardından, Ronan’ı öldüren yumrukları yalnızca Veadhesa’nın gerçekleştirmesine rağmen, ortak suikast girişiminde Shergill’in yer aldığı anlaşıldı. Wolverhampton Crown Court’ta beş haftalık bir duruşmanın ardından, şimdi 17 yaşında olan çifti cinayetten suçlu bulmak için bir jüri iki saatten biraz fazla sürdü.

Ronan’ın annesi Pooja Kanda mahkemede okunan ifadesinde, “29 Haziran 2022’de masum oğlum öldürüldü. Babası onu bilardo kulübüne götürmeden önce onu yanağından öptüğümü ve çok iyi göründüğünü söylediğimi ve ona el salladığımı hatırlıyorum.” – Bunu her gün kafamda oynuyorum. Bu, oğlumu canlı son görüşümdü.

“Hayaller, planlar, umutlar ve dileklerle dolu bir hayatı kaybettim. Bu dünyadaki hiçbir şey, oğlumu kollarıma alma konusundaki anne arzumu yerine getiremez.” Ronan’ın babası Chander, “Ronan sadece benim oğlum değildi, o benim dünyam, arkadaşım ve ailemizin ruhuydu. Bizi güldüren, hayatın sizin yaptığınızdan ibaret olduğunu anlamamızı sağlayan ve bir aile olarak dünyadaki değerli zamanımızın tadını çıkaran oydu.”

(Başlık dışında, bu makale Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayın yoluyla yayınlanmıştır.)