Hintli çift ve kızı 5 milyon dolarlık malikanesinde ölü bulundu

Dahi kafalar

New member
Savcı cinayetlerin nedeni hakkında spekülasyon yapmaktan kaçındı.

New York:

Medyada çıkan haberlere göre, Hindistan kökenli zengin bir çift ve genç kızları, Massachusetts’teki 5 milyon dolarlık malikanelerinde aile içi şiddet olayında ölü bulundu.

Norfolk Bölge Savcısı Michael Morrissey, 57 yaşındaki Rakesh Kamal, eşi Teena (54) ve 18 yaşındaki kızları Ariana’nın cesetlerinin Perşembe günü saat 19.30 civarında Dover’daki evlerinde bulunduğunu söyledi.

Dover, Massachusetts’in başkenti Boston şehir merkezinin yaklaşık 20 mil güneybatısında yer almaktadır.

Teena ve aynı zamanda Rick adındaki kocası, daha önce EduNova adında artık faaliyet göstermeyen bir eğitim sistemleri şirketini yönetiyorlardı.

“Korkunç trajediyi” “aile içi şiddet durumu” olarak nitelendiren bölge savcısı, adamın cesedinin yakınında bir silah bulunduğunu söyledi.

New York Post’un haberine göre, aileden üç kişinin de vurulup vurulmadığını ve kim tarafından vurulduğunu söylemeyi reddetti.

Morrissey, olayı cinayet-intihar olarak adlandırıp adlandırmayacağına karar vermeden önce adli tabibin yakında vereceği kararı beklediğini söyledi.

Savcı cinayetlerin nedeni hakkında spekülasyon yapmaktan kaçındı.

Çevrimiçi kayıtlar, çiftin son yıllarda mali açıdan sıkıntı yaşadığını gösteriyor.

Bölge savcısı, cesetlerin korkunç keşfinin, bir veya iki gün kendilerinden haber alamayınca aile üyelerini kontrol etmek için gelen bir akrabanın ardından geldiğini söyledi.

Morrissey, evle ilgili daha önce herhangi bir polis raporu veya aile içi olay yaşanmadığını da sözlerine ekledi.

Morrissey, “Hiçbir polis raporu yoktu, hiçbir sorun yoktu, hiçbir aile içi sorun yoktu, o evde veya tüm mahallede bildiğim kadarıyla hiçbir şey yoktu” dedi.

“Bu çok talihsiz bir durum ve bu trajediden dolayı tüm Kamal ailesine başsağlığı dileriz.” Morrissey, aile içi şiddet olaylarıyla ilgili olarak “Bunu hiçbir zaman görmekten nefret ediyorum” diye ekledi. “İnsanların ilişkilerde hissettiği gerilimin bir kısmının genellikle tatil zamanlarında ortaya çıktığını düşünüyorum.” Bölge savcısı, cinayetlerle ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve müfettişlerin gecenin büyük bölümünde olay yerini incelediğini söyledi.

Offices’in açıklamasında, “Soruşturma hala çok ön aşamada olmasına rağmen, şu anda mevcut olan kanıtlar dışarıdan bir tarafın olaya dahil olduğunu göstermiyor, bunun yerine bunun ölümcül bir aile içi şiddet olayı olduğunu gösteriyor” dedi.

“Bu olayla bağlantılı olarak Dover topluluğuna yönelik herhangi bir tehdidin devam ettiğine inanılmıyor.” The Post’a göre, ailenin 5,45 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen geniş malikanesi bir yıl önce haczedildi ve Massachusetts’e satıldı. merkezli Wilsondale Associates LLC’yi 3 milyon dolara satın aldı.

Kayıtlara göre, basında çıkan haberlere göre Kamallar, 11 yatak odası bulunan 19.000 metrekarelik mülkü 2019 yılında 4 milyon dolara satın aldı.

O dönemde konakta yalnızca aile üyelerinin yaşadığını söyleyen savcı, eyaletin en zengin bölgelerinden biri olan bölgenin “güzel bir mahalle, güvenli bir topluluk” olduğunu söyledi. Şirketi 2016 yılında kuruldu ancak eyalet kayıtlarına göre Aralık 2021’de feshedildi.

Teena Kamal, EduNova’nın web sitesinde şirketin baş işletme sorumlusu olarak listelendi ve onu Hindistan’daki Harvard Üniversitesi ve Delhi Üniversitesi mezunu olarak tanımladı.

EduNova web sitesinde yer alan biyografisine göre Kamal, Boston Üniversitesi ve MIT Sloan Yönetim Okulu’nun yanı sıra Stanford Üniversitesi’nden mezun oldu.

Biyografisinde, EduNova’da çalışmaya başlamadan önce “eğitim danışmanlığı alanında birçok liderlik pozisyonunda bulunduğu” belirtiliyor.

Boston Globe gazetesinin haberine göre EduNova, ortaokul, lise ve üniversitedeki öğrencilerin notlarını yükseltmeyi amaçlayan bir “öğrenci başarı sistemi” pazarladı.

Teena, Eylül 2022’de Bölüm 13 iflas başvurusunda bulundu; başvurular, şirketin 1 milyon ila 10 milyon dolar arasında değişen yükümlülükleri olduğunu gösteriyor. Ancak iki ay sonra dava, yetersiz belge nedeniyle reddedildi.

Harvard mezunu Teena, Massachusetts Amerikan Kızıl Haçı’nın yönetim kurulu üyesi olarak listelendi.

Çevrimiçi biyografisinde, eğitim ve teknoloji endüstrilerinde otuz yılı aşkın bir süre çalıştığı belirtildi.

Bu arada çiftin kızı, LinkedIn hesabına göre, Vermont’ta yıllık 64.800 dolarlık özel bir liberal sanatlar koleji olan Middlebury College’da öğrenciydi ve burada sinir bilimi okudu.

Morrissey ayrıca Dover’da 2020’den bu yana herhangi bir cinayet vakasının yaşanmadığını ve 12 yıl önce bölge savcısı olarak göreve başladığından bu yana o mahalleden hiçbir cinayet davasına bakmadığını söyledi.

Morrissey, “Bunun gibi şiddet içeren bir durum Norfolk County’deki hemen hemen her toplulukta, özellikle de Dover’da çok nadir görülüyor” dedi.

“Küçük ve iyi yönetilen bir topluluk ama diğerleri gibi, yaşadığınız her yeri etkileyebilecek sorunlar da var.”