Hintli işçi, arkadaşlarını kurtaramadığı için Kuveyt'te hastanede yatıyor

Dahi kafalar

New member
Kuveyt/Thiruvananthapuram:

Kuveyt'te bir hastane yatağında bacağı alçıda yatan Anilkumar, 12 Haziran'da çıkan yıkıcı yangında 49 kişinin hayatını kaybettiği talihsiz binadan daha fazla arkadaşını kurtaramadığı için yas tutuyor.

Anilkumar, binanın ikinci katında yaşadığını ve görev programı nedeniyle erken kalktığını söyledi.

“Her zamanki gibi bir şeylerin ters gittiğini hissettiğimde kalktım ve tuvaletteydim. Havanın çok ısındığını hissettim ve işim bittiğinde dışarı koştum ve dumanın yükseldiğini gördüm” dedi Anilkumar.

“Sonra insanları uyandırdım ve saat henüz sabahın erken olduğu için çoğu hâlâ uyuyordu. İnsanları uyandırmak için apartman kapılarına vurmaya başladım. Daha sonra biz ve dört arkadaşım merdivenlerden aşağı koşmaya karar verdik ama merdiven boşluğu dumanla dolu olduğundan bunu başaramadık. Sonra tek yapabildiğim ikinci kattan atlamak oldu ve ben de öyle yaptım. Dibe düştüm ama bacağımı yaraladım ve şu anda hastane yatağındayım” diye ekledi Anilkumar.

Anilkumar, “Keşke başkalarını da uyarabilseydim, çünkü hepsini çok iyi tanıyordum ve birlikte yaşıyorduk” diye yakındı.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)