Hintli öğrenci, London School of Economics’te Hindistan karşıtı karalama kampanyası yürüttüğünü iddia ediyor

Dahi kafalar

New member
Karan Kataria, London School of Economics’te yüksek lisans yapmakta olan bir avukattır.

Londra:

Hintli bir öğrenci, Londra Ekonomi Okulu (LSE) öğrenci birliği seçimlerinden, Amerikan ve Hindu kimliği nedeniyle kasıtlı olarak düzenlenen bir karalama kampanyasıyla cemaatten çıkarıldığını iddia etti.

Londra’nın önde gelen üniversitesinde hukuk okuyan Haryanalı Karan Kataria, meslektaşlarının desteğiyle LSE Öğrenci Birliği’nin (LSESU) genel sekreterliği görevini üstlenmek için motive olduğunu söyledi. Ancak geçen hafta asılsız olduğu iddia edilen iddialarla davasını tam olarak açıklamasına fırsat verilmeden diskalifiye edildi.

Kataria, “Maalesef, bazı kişiler bir LSESU Hintli Hindu lideri görmeye dayanamadı ve karakterime ve kimliğime iftira atmaya çalıştı ki bu, sosyal topluluklarımızı kökünden söküp atan endişe verici iptal kültürüyle açıkça uyum içindeydi” dedi.

“LSE’de lisansüstü çalışmalarıma başladığımda, öğrenci refahına olan tutkumu daha fazla sürdürmek ve gerçekleştirmek için gerçek umutlarım vardı. Ancak sırf Hintli ve Hindu kimliğim nedeniyle bana karşı kasıtlı olarak düzenlenen bir karalama kampanyası başlatıldığında hayallerim paramparça oldu” dedi.

22 yaşındaki öğrenci, orta sınıf bir çiftlik geçmişinden geliyor ve kendisini ailesinin ilk nesil akademisyenlerinden biri olarak tanımlıyor. Geçen yıl LSE Law School’da Master eğitimi için İngiltere’ye geldikten kısa bir süre sonra, kohortu için akademik temsilci ve aynı zamanda Birleşik Krallık Ulusal Öğrenci Birliği’ne (NUS) delege seçildi.

“Tüm uluslardan öğrencilerden büyük destek görmeme rağmen, LSE Öğrenci Birliği Genel Sekreteri seçilmekten diskalifiye edildim. Hakkımdaki iddialar homofobiden İslamofobiye, queerfobiden Hindu milliyetçiliğine kadar uzanıyor… Bu nefret dolu kampanyayı başlatan suçluları tespit edip cezalandırmak yerine… LSESU, hikayenin benim tarafımı duymadan veya duyduğum sesleri ifşa etmeden uygun bir şekilde beni diskalifiye etti. alındı,” dedi Bay Kataria.

“Ayrıca, Hintli öğrenciler son seçim gününde ulusal ve Hindu dini kimlikleri nedeniyle zorbalığa ve saldırıya uğradı. Öğrenciler bu konuyu gündeme getirdi, ancak LSESU zorbalara karşı önlem almayarak konuyu bir kenara attı. Öğrencilerin bu tür kabul edilemez davranışlarla ilgili şikayetlerinin sessizce ele alınması, LSESU’ya yönelik Hindufobi suçlamasını da haklı çıkarıyor” dedi.

LSESU Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kurumun adil ve demokratik bir şekilde çalıştığını ve her türlü taciz ve zorbalığa karşı net bir sıfır tolerans tutumuna sahip olduğunu söyledi. Ayrıca bu yılki seçimlerin harici olarak gözden geçirilmesi talimatını verdi.

Açıklamada, “Maalesef bir aday bu yıl seçim kurallarını çiğnedi ve LSESU’nun kendisini bu yılki genel sekreterlik pozisyonu için yapılan liderlik yarışından çıkarmak gibi zor bir karar almasına neden oldu.” oy kullanan herkesten yaklaşık 2 metrelik makul bir mesafe”.

“Tabii ki, LSESU her zaman seçimlerimizin nasıl yapıldığına dair bir denetim yapar. Tüm kararların yasal süreç ve en iyi uygulamalara uygun olarak alındığından eminiz. Bu deneyimin dahil olan bazı adaylar üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, bu sefer harici bir inceleme yapacağız ve topluluğu buna göre güncellemeye çalışacağız.”

(Başlık dışında, bu haber Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon beslemesi tarafından yayınlanmıştır.)