Hülya Avşar’dan ‘Simit’ Reaksiyonlarına Birinci Açıklama Geldi

arkamikontrolet

New member
Türkiye’de toplumun çabucak her bölümünün gündeminde olan tek bir husus var. Türk Lirası’nın tarihteki en bedelsiz düzeylerini gördüğü bu periyotlarda dolar 18 sonuna dayanmıştı. Akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni bir açıklamasıyla da dolar sert bir düşüş hayatış ve bir gecede 5 lira azalarak 12,50 düzeyine gelmişti. Bu haberin yazıldığı 19:36 saatinde ise dolar 11,33 düzeyinde.

elbette ortasında bulunduğumuz bu çalkantılı vakit içinderda yapılan açıklamalar da tıpkı derecede büyük reaksiyon uyandırabiliyor. Hatırlayacağınız üzere Hülya Avşar, geçtiğimiz günlerde kendisine iktisadın durumuyla ilgili sorulan soruya “gerekirse simit yenecek…” diyerek şok yaratmıştı. olağan olarak kendisinin bu çıkışına toplumsal medyadan yansılar de gecikmedi. Avşar, yaptığı bu çıkışın akabinde birinci sefer yeni bir açıklamada bulundu.

‘hiç birinizi takmıyorum ve saymıyorum’

Avşar, gelen yansılara Twitter üzerinden yanıt verdi. Yaptığı paylaşımdaysa şu kelamları sarf etti: ”Sakinleştiyseniz sıra bende. O kadar konuşmamın ortasından, daima bir arada bugünleri aşacağız kısmı değil de “simit”e takılanlar; hiç birinizi takmıyorum ve saymıyorum. Benim simit yeme sorunuma gelince, yerim ya da yemem ancak bildiğim bir şey var, kendim kazandım, hiç de kolay olmadı.”

Açıklamalarına ikinci bir Tweet ile devam eden Avşar, “’Hala da kazanıyorum. Bunun hesabını kimseye vermedim, size hiç vermeyeceğim. Sizin üzere düşünenler demek ki başımızda olsa; ne demokrasi kalır, ne konuşma özgürlüğü…Diyeceğim şu ki” Gerekirse simit yiyeceğiz, fakat bugünleri birlikte atlatacağız.” Sizin bu açıklamalara olan reaksiyonunuz nedir? Yorumlar kısmında niyetlerinizi paylaşabilirsiniz.

Hülya Avşar’ın Twitter açıklaması: